Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska u ATLANTIS-u

+9
Couvert
split1700
cmdgeneralmarka
imekojesepamti
Roby Petric
Friend
Kokach
Tomislav
mogwaiii
13 posters

Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by mogwaiii sub sij 03 2009, 14:43

mogwaiii
mogwaiii

Male Broj postova : 373
Age : 41
eRepublik lokacija : Baranja
Registration date : 30.11.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/783992

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by Tomislav sub sij 03 2009, 22:50

hip hip huraa
Tomislav
Tomislav

Male Broj postova : 896
Age : 32
eRepublik lokacija : Central Croatia
Registration date : 26.07.2008

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by mogwaiii sub sij 03 2009, 22:58

umjesto da trolaju ovdje, oni trolaju po clanku
Evil or Very Mad
mogwaiii
mogwaiii

Male Broj postova : 373
Age : 41
eRepublik lokacija : Baranja
Registration date : 30.11.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/783992

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by Kokach sub sij 03 2009, 23:20

Ma neka trolaju Mogwaii,slazem se ja snjima oko Rumunja,svi oni gledaju sebe,ali ko mi nije neprijatelj prijatelj mi je.A bogami rumunje ne mislim potezat za rep.
Kokach
Kokach

Male Broj postova : 232
Age : 47
eRepublik lokacija : Sjeverozapadna Hrvatska
Registration date : 10.09.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/542492

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by Friend ned sij 04 2009, 00:24

borkan je to lijepo neutralno rekao....

u svakom slucaju trebamo izvući najpovoljnije iz svega toga
Friend
Friend

Broj postova : 93
Age : 35
eRepublik lokacija : Hrvatska centar
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247946

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by Roby Petric ned sij 04 2009, 01:01

Borkan je pogodio manje-vise cijeli projekt Atlantisa i ono kaj smo radili proteklilh tjedana...
Roby Petric
Roby Petric
Admin
Admin

Male Broj postova : 688
Age : 45
eRepublik lokacija : Varaždin, Hrvatska
Registration date : 20.08.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/532651

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by imekojesepamti ned sij 04 2009, 13:03

Roby Petric je napisao/la:Borkan je pogodio manje-vise cijeli projekt Atlantisa i ono kaj smo radili proteklilh tjedana...

sta je to ATLANTIS radio proteklih tjedana. bio pohlepan, neorganiziran, razdjeljen i porazen u Francuskoj. Indonezani su ih razbili ko beba zvecku u Argentini, a za sve to vrijeme Rumunjska je cekala da se svi ispucaju da oni mogu lagano prosetat do Sibira.

Al prestanimo s glupim prepucavanjima i idemo probat smislit nesto konstruktivno i pametnije.

UVOD (trenutno stanje stvari)
Jedina stvar koju mi dobivamo ulaskom u ATLANTIS je MPP sa Rumunjima. MPPovi sa ostalim clanicama ATLANTISa se i ovako mogu dobit.
A ulaskom u ATLANTIS okrecemo leda PEACEu, obavezujemo se na dugo vremensko razdoblje i potpisujemo da cemo potrosit hrpu para na druge.

pa imam par pitanja.

1. Dal bi bilo problema kod potpisivanje MPPa sa UK, USA i Slovencima, a da ne udemo u ATLANTIS?
2. Ono puno vaznije. Dal bi nasi "osvjedoceni prijatelji" Rumunji potpisali MPP da nismo u ATLANTISu?
3. (vise retoricko, a i skoro nebitno) Dal bi onda vise manje sve ATLANTIS zemlje potpisale MPP?

4. Ako je odgovor na prva dva da, dal mi uopce trebamo ulazit u ATLANTIS i zasto?
5. Dal uopce postoje ikakvi diplomatski odnosi izmedu nas i a)talijana b)indonezana c)ostalih clanica PEACEa?

6. Kad bi potpisali MPP sa Rumunjima, USA i UK, dal bi Indonezani i Talijani pristali na MPP (iskreno ne vidim razlog da ne pristanu jer ako odbiju znaci da gube 6tu zemlju po velicini i daju je ATLANTISu)

Rezime svega. Potpisat sto vise MPPova bez ulaska u niti jedan savez. Bit prijatelj sa svima i u slucaju nekog stranog rata MI SAMI odlucujemo za koga cemo se borit. I vjerujete mi na taj nacin ce nas zemlje kojima cemo pomoc puno vise cjenit nego da se idemo borit za njih jer moramo.

Dosad ste ponavljali ko mantru da je nezavisnot nemoguca. Ali molim vas da jos jednom dobro to pogledate prije nego sto udemo u ATLANTIS? Dal je toliko nerealno da mi mozemo potpisat MPP s Rumunjima bez ulaska u ATLANTIS?

p.s. sva osobna prepucavanja koja imate samnom zaboravite na trenutak i dajte odgovore bez provokacija jer sam ja pokusavo napisat neprovocirajuci post.
imekojesepamti
imekojesepamti

Broj postova : 239
Age : 36
eRepublik lokacija : Zagreb
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by cmdgeneralmarka ned sij 04 2009, 13:59

"osvjedoceni prijatelji"

haha osvjedoceno bi nas razguzili da smo usli u PEACE
cmdgeneralmarka
cmdgeneralmarka

Male Broj postova : 235
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia, Slavonia
Registration date : 13.08.2008

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by Roby Petric ned sij 04 2009, 15:11

imekojesepamti je napisao/la:
Roby Petric je napisao/la:Borkan je pogodio manje-vise cijeli projekt Atlantisa i ono kaj smo radili proteklilh tjedana...

sta je to ATLANTIS radio proteklih tjedana. bio pohlepan, neorganiziran, razdjeljen i porazen u Francuskoj. Indonezani su ih razbili ko beba zvecku u Argentini, a za sve to vrijeme Rumunjska je cekala da se svi ispucaju da oni mogu lagano prosetat do Sibira.

Govorio sam o nasem projektu ulaska u Atlantis i onog sto smo mi radili u diplomaciji proteklilh tjedana. Borkan je manje vise objasnio velik dio toga - samim zakljucivanjem korak po korak. Pohlepan, neorganiziran, razdjeljen - ista stvar i kod Atlantisa i PEACEA... Atantis = PEACE


imekojesepamti je napisao/la:Jedina stvar koju mi dobivamo ulaskom u ATLANTIS je MPP sa Rumunjima. MPPovi sa ostalim clanicama ATLANTISa se i ovako mogu dobit. A ulaskom u ATLANTIS okrecemo leda PEACEu, obavezujemo se na dugo vremensko razdoblje i potpisujemo da cemo potrosit hrpu para na druge.

Gdje pise da se obvezujes na dugo vremensko razdoblje? Gdje smo potpisali da cemo i lipu potrositi?

imekojesepamti je napisao/la:1. Dal bi bilo problema kod potpisivanje MPPa sa UK, USA i Slovencima, a da ne udemo u ATLANTIS?

S nekima bi, s nekima ne bi... Pitanje je koliko nam MPP-a treba, koliko bi nas to kostalo, etc...

imekojesepamti je napisao/la:2. Ono puno vaznije. Dal bi nasi "osvjedoceni prijatelji" Rumunji potpisali MPP da nismo u ATLANTISu?

Potpisali bi, nudili su nam MPP i vojnu zastitu i bez naseg ulaska u Atlantis. Poslali su nam cijelu strukturu njihove vojske i brdo organizacijskih (odlicnih) rjesenja i dali su nam savjetnike s kojima cemo nasu vojsku izgraditi u jaku i modernu vojsku u vrlo kratkom vremenu. Ne sjecam se da nam je netko drugi ponudio takvu pomoc, i ne sjecam se takvog pristupa dosad u eRepubliku... Drze li figu u dzepu pritom? Mozda. Hocemo li maksimalno to iskoristiti? Hocemo.

imekojesepamti je napisao/la:3. (vise retoricko, a i skoro nebitno) Dal bi onda vise manje sve ATLANTIS zemlje potpisale MPP?

Ne bi...

imekojesepamti je napisao/la:4. Ako je odgovor na prva dva da, dal mi uopce trebamo ulazit u ATLANTIS i zasto?

Trebamo, raspravljamo o tome mjesecima vec, vazemo sve sto se dogadja i javno i "ispod tepiha" i na temelju toga smo donijeli i odluku o pristupanju Atlantisu. Ono sto je javno predstavlja 20% onoga sto se objavi u medijima, ostatak se vuce preko foruma raznih i chatova i tamo se dobijaju prave informacije koje se koriste kod odlucivanja. Zato i postoji diplomacija...

imekojesepamti je napisao/la:5. Dal uopce postoje ikakvi diplomatski odnosi izmedu nas i a)talijana b)indonezana c)ostalih clanica PEACEa?

Ne postoje zasad, ali postojat ce uskoro, cim prvi izabrani Predsjednik postavi MVP-a i krene se u diplomatsku ofenzivu. Moj osobni cilj je imati dobre odnose sa sto vise zemalja, bez obzira na clanstvo ili kontinent.

imekojesepamti je napisao/la:6. Kad bi potpisali MPP sa Rumunjima, USA i UK, dal bi Indonezani i Talijani pristali na MPP (iskreno ne vidim razlog da ne pristanu jer ako odbiju znaci da gube 6tu zemlju po velicini i daju je ATLANTISu)

Ne bi - imas na umu najgoru mogucu soluciju - tko bi nam onda od njih vjerovao? U situaciji u kojoj jesmo - velika drzava puna potencijala i na strateski dosta vaznom mjestu (to ces tek vidjeti u buducnosti kad se eRepublik "popuni" drzavama) - nemoguce je odraditi takav deal, a i bio bi presedan koliko znam.

imekojesepamti je napisao/la:Rezime svega. Potpisat sto vise MPPova bez ulaska u niti jedan savez. Bit prijatelj sa svima i u slucaju nekog stranog rata MI SAMI odlucujemo za koga cemo se borit. I vjerujete mi na taj nacin ce nas zemlje kojima cemo pomoc puno vise cjenit nego da se idemo borit za njih jer moramo.

Nemas ni priblizno dovoljno znanja o onome sto se dogadja. Da je bilo moguce tako izvesti - mislis li da nas 10-20 ne bi tako zakljucili kroz svo ovo vrijeme koje smo gruntali i radili na tome i - napravili tako?

imekojesepamti je napisao/la:Dosad ste ponavljali ko mantru da je nezavisnot nemoguca. Ali molim vas da jos jednom dobro to pogledate prije nego sto udemo u ATLANTIS? Dal je toliko nerealno da mi mozemo potpisat MPP s Rumunjima bez ulaska u ATLANTIS?

Nije nerealno, ali necu dalje ni objasnjavati. Ne znas mnogo toga, a ja ti nemam vremena a ni volje objasnjavati. Recimo - MPP se moze potpisati, ali se ne mora aktivirati... Zakljucuj i uci dalje sam, previse sam vremena sad na ovo potrosio da tebi jednom objasnim dijelom ono na cemu smo radili mjesec dana skoro.
Roby Petric
Roby Petric
Admin
Admin

Male Broj postova : 688
Age : 45
eRepublik lokacija : Varaždin, Hrvatska
Registration date : 20.08.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/532651

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by Kokach ned sij 04 2009, 15:20

Evo ja cu se potruditi da ti odgovorim na pitanja,obzirom da sam direktno sudjelovao u pregovorima.
imekojesepamti je napisao/la:
1. Dal bi bilo problema kod potpisivanje MPPa sa UK, USA i Slovencima, a da ne udemo u ATLANTIS?
Nebi bilo problema,ali MPP ti je cesto mrtvo slovo na programskom kodu Wink
jer da bi se MPP aktivirao predsjednik mora potvrditi ulazak u rat (pritisnuti gumb) da bi se kad dode do rata MPP aktivirao,
Ulaskom u ATLANTIS svaki clan saveza duzan je stitit drugog clana,tako da su sada svi s kojima iz ATLANTISA podpisemo MPP obavezni ga aktivirati.
imekojesepamti je napisao/la:
2. Ono puno vaznije. Dal bi nasi "osvjedoceni prijatelji" Rumunji potpisali MPP da nismo u ATLANTISu?
Da potpisali bi jer ja snjima pregovaram i razgovaram vec vise od 10 dana,ali pitanje dali bi ga aktivirali jer nisu duzni to ucinit (da nisamo clan ATLANTISA)
imekojesepamti je napisao/la:
3. (vise retoricko, a i skoro nebitno) Dal bi onda vise manje sve ATLANTIS zemlje potpisale MPP?
Da najverojatnije bi,makar nikad neznas.S tim stvarima nikad nisi siguran
imekojesepamti je napisao/la:
4. Ako je odgovor na prva dva da, dal mi uopce trebamo ulazit u ATLANTIS i zasto?
Molim te procitaj gornja obrazlozenja,tj. dao sam ti odgovor u ta dva pitanja
imekojesepamti je napisao/la:
5. Dal uopce postoje ikakvi diplomatski odnosi izmedu nas i a)talijana b)indonezana c)ostalih clanica PEACEa?
Vrlo slabi odnosi,jer su nas Talijani posteno izvredali,s Indonezanima nismo pricali.
imekojesepamti je napisao/la:
6. Kad bi potpisali MPP sa Rumunjima, USA i UK, dal bi Indonezani i Talijani pristali na MPP (iskreno ne vidim razlog da ne pristanu jer ako odbiju znaci da gube 6tu zemlju po velicini i daju je ATLANTISu)
Moguce je naravno ali pitanje ko bi od tih drzava aktivirao MPP,jer bi "sjedlil na dvije stolice"
imekojesepamti je napisao/la:
Rezime svega. Potpisat sto vise MPPova bez ulaska u niti jedan savez. Bit prijatelj sa svima i u slucaju nekog stranog rata MI SAMI odlucujemo za koga cemo se borit. I vjerujete mi na taj nacin ce nas zemlje kojima cemo pomoc puno vise cjenit nego da se idemo borit za njih jer moramo.
Opet ponavljam MPP je mrtvo slovo na papiru dok se ne aktivira a vjeruj mi vise puta je bilo da se nije aktivirao nego da se aktivirao.

imekojesepamti je napisao/la:
p.s. sva osobna prepucavanja koja imate samnom zaboravite na trenutak i dajte odgovore bez provokacija jer sam ja pokusavo napisat neprovocirajuci post.

Ja se uopce ne ljutim na tebe,uvijek sam volio dobru raspravu i razmjenu argumenata,samo sta te molim je to da kad kritiziras vanjske odnose to cinis na forumu ili chatu jer svi oni imaju google translator i saljemo ruznu poruku i na kraju ne moraju oni znati sve,zato bas postoji ovaj forum

EDIT:
Ja ocu pomoci Roby-u,a on mene pretekne,fakat kume od kud ti tolika energija da toliko pises i radis?
Te bolnica te pregovori (pa ti i ja samo poslali vise od 200 PM),te organizacija sluzbi.puknut ces sucne moje!
Kokach
Kokach

Male Broj postova : 232
Age : 47
eRepublik lokacija : Sjeverozapadna Hrvatska
Registration date : 10.09.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/542492

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by imekojesepamti ned sij 04 2009, 16:03


Gdje pise da se obvezujes na dugo vremensko razdoblje? Gdje smo potpisali da cemo i lipu potrositi?

u povelji ATLANTISa.

  • Once a nation has joined, they must wait 90 days until posting a resignation.
  • All member nations must provide economic and military support if war is declared upon another member nation.
Moj osobni cilj je imati dobre odnose sa sto vise zemalja, bez obzira na clanstvo ili kontinent.
dosad to nije tako izgledalo. niti su akcije bile usmjerene u tom cilju. trenutno je cilj bio jedan, a to je ATLANTIS. po PEACU i zemljama clanicama PEACA se pljuvalo i blatilo, ili ih se ignoriralo.

Ne bi - imas na umu najgoru mogucu soluciju - tko bi nam onda od njih vjerovao?
odgovorit cu ti protupitanjem. Kome ti trenutno iz ATLANTISa vjerujes? Rumunjima, Emericku?
a sad da odgovorim. Vjerovali bi nam oni koji nam sad vjeruju i oni za koje bi sami odredili da cemo branit i pomagat jer ce imat na umu da to nismo radili iskljucivo iz vlastite koristi.

Nemas ni priblizno dovoljno znanja o onome sto se dogadja. Da je bilo
moguce tako izvesti - mislis li da nas 10-20 ne bi tako zakljucili kroz
svo ovo vrijeme koje smo gruntali i radili na tome i - napravili tako?

ne. zato sto konstantno mijenjate stavove i razloge do te mjere da ja iskreno neznam dal ste vi sami svjesni sta radite i zbog cega.

jucer su nam rumunji bili "osvjedocni prijatelji" danas su netko tko nam je prvi na listi neprijatelja.
jucer smo u ATLANTIS ulazili da se zastitimo od Rumunja, a danas je ocito da se od Rumunja mozemo zastitit i potpisat MPP bez ATLANTISa.

pa se ponovo mijenja razlog.

Nije nerealno, ali necu dalje ni objasnjavati. Ne znas mnogo toga, a ja
ti nemam vremena a ni volje objasnjavati. Recimo - MPP se moze
potpisati, ali se ne mora aktivirati... Zakljucuj i uci dalje sam,
previse sam vremena sad na ovo potrosio da tebi jednom objasnim dijelom
ono na cemu smo radili mjesec dana skoro.

ne objasnjavas ovo iskljucivo meni. mozda ti se ovo cini kao diskusija tebe i mene, ali to nikako nije tako. ti ovime objasnjavas 2000 i vise ljudi sta se dogada. ako ti se neda ili ne mozes, nadite nekog glasnogovornika koji hoce i moze jer je ovo trenutno jedno od najvaznijih nacionalnih pitanja, a narod dobiva informacije jedino tipa onog clanka koji lici na propagandu.

@kokach:

Ulaskom u ATLANTIS svaki clan saveza duzan je stitit drugog
clana,tako da su sada svi s kojima iz ATLANTISA podpisemo MPP obavezni
ga aktivirati.
istom tom logikom MPP u ATLANTISu je isto mrtvi character u programskom kodu. Dal su Rumunji pomogli kad su Francuzi i Talijani napadali Spanjolce i Francuze. Nisu, zapravo jesu, al to su poslali par ljudi pro forme.
U svakom slucaju imamo potpisan MPP i u svakom slucaju je na zemlji s kojom ga imamo da ga ispostuje. A ako ga ne ispostuju moraju nam dat 100 golda. jebeno, imamo 100 golda, a drzava nam gori.


Da potpisali bi jer ja snjima pregovaram i razgovaram vec vise od
10 dana,ali pitanje dali bi ga aktivirali jer nisu duzni to ucinit (da
nisamo clan ATLANTISA)
ista stvar ko sto sam gore rekao. Mozda jesu "duzni", ali sankcije u vezi nepostivanja su nikakve i vec su dosad pokazali da ako im ne pase nece ga postivat.

Molim te procitaj gornja obrazlozenja,tj. dao sam ti odgovor u ta dva pitanja

i ovo je zapravo ono sto cijeo vrijeme trazim. dakle razlog ulaska u ATLANTIS je dodatna sigurnost, cak iako je je virtualna i ne previse obvezujuca. mislim da to ipak nije dovoljan razlog.

Moguce je naravno ali pitanje ko bi od tih drzava aktivirao MPP,jer bi "sjedlil na dvije stolice"
istina, na pocetku bi bio problem. al vjerujem da ce bit par ratova prije nego sto Hrv bude pod prijetnjom. U tim ratovima cemo pokazat tko nam moze vjerovat, moci ce nam vjerovat svi jer se necemo borit za zastavu (ko sto sam vas mnogobrojne vidio da napadate Rusiju) vec za principe na kojima je i ova drzava napravljena.
imekojesepamti
imekojesepamti

Broj postova : 239
Age : 36
eRepublik lokacija : Zagreb
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by mogwaiii ned sij 04 2009, 16:18

jesi ti svjestan da mi nemamo vojske. glavni cilj je poziviti kao drzava dovoljno dugo da istreniramo ljude, i da se mozemo obraniti u slucaju napada. u atlantisu nam ne prijeti nikakva neposredna opasnost. da smo usli u peace, bili bi okruzeni neprijateljima, i bili bi laki plijen. ovako smo sigurni bar neko vrijeme. to je valjda svima jasno

sto se tice izdataka na vojsku. to po meni nije izdatak, jer slanjem svoje vojske u strane ratove postajemo jaci, i time sigurniji.
da se mene pita, ja bi slao vojsku u svaki konflikt, bas iz razloga da u sto kracem roku imamo sto jacu vojsku.

a sto se tice razlike peace i atlantisa. sve je to ista bagra. svako se vodi svojim interesima, i nema bog zna kakvog zajednistva. ali nama atlantis vise odgovara iz razloga koje sam naveo

i molim te da pitanja postavljas sa malo manje drskosti i agresije. na ovakav nacin se nemoze razgovarati
mogwaiii
mogwaiii

Male Broj postova : 373
Age : 41
eRepublik lokacija : Baranja
Registration date : 30.11.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/783992

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by Kokach ned sij 04 2009, 16:23

imekojesepamti je napisao/la:
istom tom logikom MPP u ATLANTISu je isto mrtvi character u programskom kodu. Dal su Rumunji pomogli kad su Francuzi i Talijani napadali Spanjolce i Francuze. Nisu, zapravo jesu, al to su poslali par ljudi pro forme.
U svakom slucaju imamo potpisan MPP i u svakom slucaju je na zemlji s kojom ga imamo da ga ispostuje.
Molim te procitaj wiki jer vidim da je citas ali ocito nisi procitao sve.Rumunji kao niti jedna clanica ATLANTISA nisu mogli aktiviratii MPP jer su Talijani napali pokrajnu koja nije originalno Spanjolska tj. MPP ne vrijede ako ti netko napadne pokrajnu koju si osvojio od druge drzave.
Englezi su zbog toga izgubili Belgiske pokrajne jer je Francuska mogla koristiti MPP a Englezi nisu,a sto je najtragicnije Belgijanci su zelili ostati u UK.
Opet apeliram na tebe i na ostale ljudi procitajte pravila igre prije nego komentirate,da citiram Radica "uljecete ko guske u maglu" i napadate a neznate pravila igre.Ovo nije napad na tebe samo je prijateljski savjet.
Kokach
Kokach

Male Broj postova : 232
Age : 47
eRepublik lokacija : Sjeverozapadna Hrvatska
Registration date : 10.09.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/542492

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by Tomislav ned sij 04 2009, 16:27

ma pusti takve, kad bi poceo rat prvi bi pobjegli, samo pljujte po vojsci i treniranju, trosenju, samo pazite da ne zazalite jednog dana

oces gledat principe ili ces gledat da imamo drzavu? mozda vam se cini kao ulizivanje ali to tako mroa biti a da smo pak usli u peace opet bi se zalili zasto smo otisli tamo jer ce nas sad napast svi susjedi, ako bi ostali neutralni podjelili bi nas svi, dajte malo dugorocno razmisljajte i progutajte malo za sigurnost zemlje
Tomislav
Tomislav

Male Broj postova : 896
Age : 32
eRepublik lokacija : Central Croatia
Registration date : 26.07.2008

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by Roby Petric ned sij 04 2009, 16:38

Redom:

- Atlantisova povelja ne odredjuje kolicinu ekonomske i vojne pomoci. Nama odgovara, jer smo trenutno zemlja koja je nastala i svi u Atlansitu znaju da od nas ne mogu ocekivati pomoc, barem ne prvih mjesec dana...
- odnosi s drugim zemljama - rekoh ti da ono sto vidis i ono sto se dogadja nije isto. Diplomacija nije "ajde idem nekaj nekome napisati". Odradili smo diplomatski posao s clanicama Atlantisa, odradit cemo i sa PEACE-ovim zemljama. Nece se samo, iziskuje vremena, a nitko od nas nije placen da igra ovu igru.
- nema ljubavi u eRepubliku. Pa pogledaj sebe, koji si gradjanin Hrvatske, pa ne vjerujes nama koji smo privremena vlast, zasto mislis da ce te netko cijeniti izvana?! interesi, korist, tampon zone, regije, izbijanje na granicu - to su rijeci koje i Atlantis i PEACE i vecina drzava koristi ovdje jer je trenutno svjetski rat
- oko toga da li smo mi svjesni sto radimo - nasmijat cu se. Mi smo hrpa glupana koja je nekom srecom uspjela posloziti manje vise cijelu drzavu, nesvjesni svega... Usput smo potrosili sve svoje imovine na to, ali siguran sam da ti znas neki skriveni nacin i veliki plan kako cemo si mi to naplatiti...
- objasnjavam stvari koje se inace ne objasnjavaju. Zato postoji hijerarhija: stranka - kongres/Vlada - Predsjednik i ljudi postupno uce sve o tome. Reci mi jednu drzavu koja je ovoliko transparentna i nadji jednog Predsjednika koji ovako objasnjava stvari i trudi se biti transparentan...

I daj konacno neke konkretne prijedloge, trollas i trosis moje vrijeme, pa ti dajem EOD, jer imam brdo posla...
Roby Petric
Roby Petric
Admin
Admin

Male Broj postova : 688
Age : 45
eRepublik lokacija : Varaždin, Hrvatska
Registration date : 20.08.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/532651

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by split1700 ned sij 04 2009, 16:42

Zelis da se ljude upozna s onim sto ptice na grani odavno pjevaju

imekojesepamti je napisao/la:
i ovo je zapravo ono sto cijeo vrijeme trazim. dakle razlog ulaska u ATLANTIS je dodatna sigurnost, cak iako je je virtualna i ne previse obvezujuca. mislim da to ipak nije dovoljan razlog.

Budi tako ljubazan pa meni, a ujedno i ostalima, objasni na koji nacin bi ti osigurao buducnost ove zamlje.... stalno vuces na PEACE iako to pokusavas raditi iza zavjese.
split1700
split1700
Admin
Admin

Male Broj postova : 427
Age : 42
eRepublik lokacija : Dalmacija, Hrvatska
Registration date : 28.10.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by imekojesepamti ned sij 04 2009, 16:48

nisam ni pricao o takvom aktiviranju vec o pomoci, tj slanju svojih trupa. Mogli su poslat svoj elitni odred i trosit para na tenkove ko sto je PEACE radio al nisu htjeli jer su se stedili za Rusiju.

@mogwaii:

sto se tice izdataka na vojsku. to po meni nije izdatak, jer
slanjem svoje vojske u strane ratove postajemo jaci, i time sigurniji.
da se mene pita, ja bi slao vojsku u svaki konflikt, bas iz razloga da u sto kracem roku imamo sto jacu vojsku.
to je vec druga tema. osobno mislim da ratove vode tenkovi. 10 ljudi koji imaju kljuceve drzavne blagajne i limit kolko smiju potrosit. u trenutnom sustavu se ne cijeni kvantiteta vec kvaliteta.


i molim te da pitanja postavljas sa malo manje drskosti i agresije. na ovakav nacin se nemoze razgovarati
nisam bio ni drzak ni bezobrazan. bio sam iskren i nikad nisam isao na bilokakve osobne uvrede ili provokacije (ako prije toga nisam bio izazvan)

oces gledat principe ili ces gledat da imamo drzavu? mozda vam se cini
kao ulizivanje ali to tako mroa biti a da smo pak usli u peace opet bi
se zalili zasto smo otisli tamo jer ce nas sad napast svi susjedi, ako
bi ostali neutralni podjelili bi nas svi, dajte malo dugorocno
razmisljajte i progutajte malo za sigurnost zemlje

odabir nije ili-ili i zalim te ako ga takvog vidis i ako ga takvim hoces prikazat. mozda si ti spreman gutat tuda govna, al ja, a i mnogi drugi samnom, nisu.
i naravno da bi se zalio da smo usli u PEACE, i to sto uopce to spomminjes je tvoj problem. Vidis 2 solucije, crno i bijelo, ali situacija nije takva.
i obozavam kad me osobe ko ti prozivaju za domoljublje. Neutemeljeni nacionalizam, zadnje uporiste ispraznog uma.
imekojesepamti
imekojesepamti

Broj postova : 239
Age : 36
eRepublik lokacija : Zagreb
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by Tomislav ned sij 04 2009, 16:53

ajde ne prvi se pametan, prvi bi pobjego a to svoje kemijanje ostavi za debile, ja zalim takve kao ti, beznadne mudrace koje misle da je sve na svijetu moguce i sve gledaju kako je ljiepo i sareno a nemaju pojma ni sta hoce ni o cemo pricaju, samo pljuju i sole pamet
Tomislav
Tomislav

Male Broj postova : 896
Age : 32
eRepublik lokacija : Central Croatia
Registration date : 26.07.2008

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by Couvert ned sij 04 2009, 16:59

Dolaze loša vremena za nas:(
Couvert
Couvert

Male Broj postova : 51
Age : 33
eRepublik lokacija : Južna Dalmacija,Hrvatska
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by imekojesepamti ned sij 04 2009, 17:05

Tomislav je napisao/la:ajde ne prvi se pametan, prvi bi pobjego a to svoje kemijanje ostavi za debile, ja zalim takve kao ti, beznadne mudrace koje misle da je sve na svijetu moguce i sve gledaju kako je ljiepo i sareno a nemaju pojma ni sta hoce ni o cemo pricaju, samo pljuju i sole pamet

ni najmanje me ne dira tvoje misljenje, pretpostavke i osnovno-skolsko vrijedanje. slobodno odleprsaj od mene.
imekojesepamti
imekojesepamti

Broj postova : 239
Age : 36
eRepublik lokacija : Zagreb
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by Tomislav ned sij 04 2009, 17:11

imekojesepamti je napisao/la:
Tomislav je napisao/la:ajde ne prvi se pametan, prvi bi pobjego a to svoje kemijanje ostavi za debile, ja zalim takve kao ti, beznadne mudrace koje misle da je sve na svijetu moguce i sve gledaju kako je ljiepo i sareno a nemaju pojma ni sta hoce ni o cemo pricaju, samo pljuju i sole pamet

ni najmanje me ne dira tvoje misljenje, pretpostavke i osnovno-skolsko vrijedanje. slobodno odleprsaj od mene.

hvala sto mi potvrdujes misljenje Smile
Tomislav
Tomislav

Male Broj postova : 896
Age : 32
eRepublik lokacija : Central Croatia
Registration date : 26.07.2008

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by Kokach ned sij 04 2009, 17:26

imekojesepamti je napisao/la:
istom tom logikom MPP u ATLANTISu je isto mrtvi character u programskom kodu. Dal su Rumunji pomogli kad su Francuzi i Talijani napadali Spanjolce i Francuze. Nisu, zapravo jesu, al to su poslali par ljudi pro forme.
U svakom slucaju imamo potpisan MPP i u svakom slucaju je na zemlji s kojom ga imamo da ga ispostuje.
Daj mi onda objasni ovu tvoju recenicu,spominjes MPP,malo konzistencije molim.
U isto vrijeme kad je Italija napala Spanjolsku,vodio se rat u Argentini i tamo su bili najajci rumunji
a ostatak vojske poslali su u Spanjolsku.Opet kazem procitaj malo wiki i skuzit ces nesto,jako si pametan i ne sumnjam da ces sve posloziti kad procitas
Kokach
Kokach

Male Broj postova : 232
Age : 47
eRepublik lokacija : Sjeverozapadna Hrvatska
Registration date : 10.09.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/542492

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by imekojesepamti ned sij 04 2009, 17:42

evo moje zadnje pitanje.

koja je razlika izmedu punopravne i ne-punopravne clanice? (sto detaljnije, da nebi bilo ponovo buke u glasnovnom kanalu)

p.s. popricaj sa nekim svojim clanovima zdruga. rade vam vise stete nego korisiti. i to ne samo vama vec cijeloj naciji. ovo sam stvarno htio odradit u civiliziranom okruzju, ali neki ljudi stvarno nemaju nimalo taktike.
imekojesepamti
imekojesepamti

Broj postova : 239
Age : 36
eRepublik lokacija : Zagreb
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by Kokach ned sij 04 2009, 18:58

Evo ovako,pridruzeni clan ATLANTIS-a je dio poglavlja koji se tek razmatra unutar vijeca clanica.Tako da u ovom trenutku nemogu ti dati puno vise informacija,cim saznam javit cu ti.
Gledaj svi se moramo malo vise smiriti u nasim reakcijama niko ne voli da ga se kritizira ali budimo iskreni nisi ni ti svetac u svojim kometarima.
Zato rat
Kokach
Kokach

Male Broj postova : 232
Age : 47
eRepublik lokacija : Sjeverozapadna Hrvatska
Registration date : 10.09.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/542492

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by Gabula ned sij 04 2009, 19:09

Hehej!
Svi ste u pravu!

Fighting for peace is like having sex for virginity.

Pa ti vidi kako to shvatiti.
Gabula
Gabula

Broj postova : 18
Age : 42
eRepublik lokacija : Croatia, Northwest Croatia
Registration date : 16.12.2008

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by Friend pon sij 05 2009, 02:28

a da govorimo o selidbi ptica u jesen

dali ptice se sele u jesen ili to mi samo mislimo, dali ima dokaza zato. posto ja nikad svojim očima nisam vidio da su one otišle tamo.

ali zato jesam vidio ptice preko zime, dal to ipak znaci da ostaju i da ne idu u juzne krajeve.

ili pak samo jedne idu, a druge ostaju

ne znam neka mi neko objasni :-)
Friend
Friend

Broj postova : 93
Age : 35
eRepublik lokacija : Hrvatska centar
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247946

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by rocker-ma pon sij 05 2009, 03:33

imekojesepamti je napisao/la:
odabir nije ili-ili i zalim te ako ga takvog vidis i ako ga takvim hoces prikazat. mozda si ti spreman gutat tuda govna, al ja, a i mnogi drugi samnom, nisu.
i naravno da bi se zalio da smo usli u PEACE, i to sto uopce to spomminjes je tvoj problem. Vidis 2 solucije, crno i bijelo, ali situacija nije takva.
i obozavam kad me osobe ko ti prozivaju za domoljublje. Neutemeljeni nacionalizam, zadnje uporiste ispraznog uma.

Samo ću ovo komentirati, jer ti je sve ostalo odgovoreno.

1. Odabir je baš ili-ili, a 3 su opcije: ATLANTIS, PEACE, neutralnost...neutralnost znači da bi za 7 dana spušili državu, ostalo sam biraj.

2. Tuđa govna moraš gutat, jer imaš opet iste opcije, a najviše bi govana pojeo kad bi spušio državu u 7 dana i onda 2500 ljudi morao objašnjavat što se dogodilo, a baš bi volio tebe vidjeti u takvoj situaciji...ATLANTIS bar sada jamči sigurnost nekih mjesec-dva...

3. Prve dvije točke su ti pokazale da su opcije samo crno i bijelo, iako nijedna od njih nije ni crna ni bijela, nego moraš vagat opet pomalo prema svima...

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by Friend pon sij 05 2009, 06:49

ne u redu mislim ako covjek ima neko drugo riješenje smatram da bi ga trebali poslusati .

lijepo i obrazloži svoje riješenje. sta da se ucini :-)

sa svim svojim vrlinama i manama tog istog

neka ima u sebi

tvoje djelovanje za uradu plana (zj. rad koji je potreban)

koncept

s kim i kako

nasa uloga zemlje u tome

financijski troskovi tog plana
Friend
Friend

Broj postova : 93
Age : 35
eRepublik lokacija : Hrvatska centar
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247946

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by LLuX pon sij 05 2009, 08:21

friend Razz       ove teme su pokrenute jos odavno, mozes vidjeti na forumu kad smo dok smo jos bili u JAR-u, i pricali smo o tom gledali sto je najbolje pun k dugo
LLuX
LLuX

Male Broj postova : 624
Age : 33
eRepublik lokacija : Hrvatska, Slavonija (Os)
Registration date : 06.09.2008

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by rocker-ma pon sij 05 2009, 13:48

O ovome se raspravljalo minimum 3 mjeseca. happy happy

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by mogwaiii pon sij 05 2009, 13:51

i jos ce se raspravljat minimalno 3 Smile
mogwaiii
mogwaiii

Male Broj postova : 373
Age : 41
eRepublik lokacija : Baranja
Registration date : 30.11.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/783992

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by Friend pon sij 05 2009, 14:03

dosada čini čuda :-) tema je totalno besmislena bolje da se za to vrijeme svi fino napili medovice neg ovdje pisali :-)

ime trazi pažnje sto je sa psihološkog gledista normalno jer ju svi trazimo ali nacina koju je trazi je isto ko da si je zabio sjekiru u glavu i hodao po trgu bana jelačića :-)

no hard felings
Friend
Friend

Broj postova : 93
Age : 35
eRepublik lokacija : Hrvatska centar
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247946

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by El croat uto sij 06 2009, 10:53

Hrvatska u ATLANTIS-u

Odlicno. Sad je red na diplomaciji da nam s nekoliko pomno izabranih MPP-ova omoguci dovoljno vremena u miru koje cemo iskoristiti za vojno i ekonomsko jacanje i osim toga promatranje medjunarodne drustveno-politicke scene s ciljem kasnijeg za Hrvatsku najkorisnijeg modeliranja stava.
El croat
El croat

Male Broj postova : 84
Age : 33
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 30.09.2008

[Vrh] Go down

Hrvatska u ATLANTIS-u Empty Re: Hrvatska u ATLANTIS-u

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.