Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATLANTIS ILI PEACE??

+5
imekojesepamti
HrvojeZ
cmdgeneralmarka
cro-phobos
PUNK BIBINJE
9 posters

Go down

ATLANTIS ILI PEACE?? Empty ATLANTIS ILI PEACE??

Postaj by PUNK BIBINJE ned sij 04 2009, 11:57

Od početka mog igranja provlači se teza da je Atlantis jedina opcija koja je Hrvatskoj najisplativija i najsigurnija. Nedavno je došla i potvrda od strane Atlantisa da su spremni primiti nas u članstvo. I to nam je prezentirano kao veliki uspjeh naših političara.
Da odmah na početku kažem, ne želim tvrditi da to nije tako, ali ipak su mi upale u oči mnoge stvari koje su meni osobno poljuljale vjeru da je to najbolji izbor. Barem ne dugoročno.
ZAŠTO?
Pa, iz nekoliko razloga. Več dobijam neko iskustvo u igrici, i prateči razna događanja u svijetu, vidim jednu stvar koja me bode u oči- PEACE je mnogo složniji od Atlantisa! Vidim da su puno bolje organiziraniji. Mnogo su više aktivniji kad treba pomoči nekoj od svojih članica nego ATLANTIS. Razlog tomu je najvjerovatnije što su bili slabiji i to je potaknulo refleks inata kod večine igrača, što dovodi do toga da je PEACE sve jači, s tendecijom daljneg jačanja, dok kod ATLANTISA je primjetan lagani pad. U samom ATLANTISU su počela negodovanja da se nedovoljno gleda interes saveza, da svak gleda svoje interese.
Ovakva klima u odnosima če brzo dovesti do preokreta na globalnoj razini. PEACE ima jaku propagandu, imaju u startu prednost što se pokazuju kao "borci za pravdu, mir, protiv Američkog imperijalizma". To ne mora biti točno, ali pali. Uzmimo u obzir da če se u eRepubliku osnovati još država, a kad pogledamo kandidate, imam veliki osječaj da če biti bliže PEACE-u nego ATLANTISU.
PEACE ima priliku da postane pokret, a ne samo savez. To če ga puno ojačati.
Svakako da če biti vrlo zanimljivo, ali radi sigurnosti HR, volio bih da se od ovome razmisli. Naravno, odustati sada od ATLANTISA bi bilo škakljivo. Puno toga je u igri, i trebali bi dobro izvagati obe opcije. A trebali bi malo gledati i unaprijed, da nam se ne vrati nazad u glavu loša procjena.
Ekonomija nam se sve više razvija, i uskoro čemo je dovesti na pravi put. ALi vojno smo slabi. Ipak, imamo potencijala da budemo jaka sila, i zbog toga moramo u vanjskopolitičkoj strategiji biti tvrdi, svjesni svoje snage. Čak i agresivni ako če to donijeti korist HR, ili ako če to donijeti teritorij. Jer, u velikom smo nesrazmjeru u broju stanovnika i veličini teritorija i resursa. Ali to je druga tema.
za sad bi bilo dobro da provedemo jedan mini referendum= ATLANTIS ili PEACE, ili nešto treče?
PUNK BIBINJE
PUNK BIBINJE

Broj postova : 29
Age : 48
eRepublik lokacija : http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1249644
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS ILI PEACE?? Empty Re: ATLANTIS ILI PEACE??

Postaj by cro-phobos ned sij 04 2009, 12:38

ja sam za neutralnu hrvatsku

i mozda kasnije osnivanje nekog saveza s drugim "neutralnim" drzavama

cro-phobos

Broj postova : 5
Age : 33
eRepublik lokacija : eHrvatska
Registration date : 01.01.2009

[Vrh] Go down

ATLANTIS ILI PEACE?? Empty Re: ATLANTIS ILI PEACE??

Postaj by cmdgeneralmarka ned sij 04 2009, 12:42

ma jebo i jedne i druge, idemo ih sve napast happy happy happy happy Twisted Evil
cmdgeneralmarka
cmdgeneralmarka

Male Broj postova : 235
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia, Slavonia
Registration date : 13.08.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS ILI PEACE?? Empty Re: ATLANTIS ILI PEACE??

Postaj by HrvojeZ ned sij 04 2009, 12:49

Sad je kasno za otvaranje ovakve rasprave...
HrvojeZ
HrvojeZ
Moderator

Male Broj postova : 347
Age : 32
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248603

[Vrh] Go down

ATLANTIS ILI PEACE?? Empty Re: ATLANTIS ILI PEACE??

Postaj by imekojesepamti ned sij 04 2009, 13:16

kvalitetna pretpostavke, kvalitetna rasprava, al ona se vec vodi na par threadova na ovom forumu pa da nebi postali dosadni sami sebi stalno se ponavljajuci idemo to limitirat na samo jedno mjesto.
imekojesepamti
imekojesepamti

Broj postova : 239
Age : 36
eRepublik lokacija : Zagreb
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS ILI PEACE?? Empty Re: ATLANTIS ILI PEACE??

Postaj by Mario Kamenjak ned sij 04 2009, 13:24

Peace=dobar omot,ništa unutra...
Začas će se oba saveza raspasti,ako uđemo u peace postati ćemo indonezijska i talijasnka(zockyjeva) lutka,plus nemamo nikojeg peace susjeda,srbija će ući u peace a mogućnost da smo u istom savezu mi se grozi,također nije ni peace tako složan,sada iran je napao pakistan samo to nije tako reklamirano je r atlantisu fali trollova na forumu...
Mario Kamenjak
Mario Kamenjak

Male Broj postova : 965
Age : 115
eRepublik lokacija : Križevci,Hrvatska
Registration date : 01.07.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS ILI PEACE?? Empty Re: ATLANTIS ILI PEACE??

Postaj by G0RANJ ned sij 04 2009, 13:31

gotcha1234 je napisao/la:Peace=dobar omot,ništa unutra...
Začas će se oba saveza raspasti,ako uđemo u peace postati ćemo indonezijska i talijasnka(zockyjeva) lutka,plus nemamo nikojeg peace susjeda,srbija će ući u peace a mogućnost da smo u istom savezu mi se grozi,također nije ni peace tako složan,sada iran je napao pakistan samo to nije tako reklamirano je r atlantisu fali trollova na forumu...

1. lupetas pogledaj ovo Iran i Pakistan su se dogovorili koliko se cini i sluzbeno http://www.erepublik.com/en/forum/topic/83601/agreement-between-iran-pakistan-and-indonesia/1

2. zockya znam u RL happy happy

3. pogledaj rezultate ratova pa vidi ko je pobjednik
Hvala

G0RANJ

Broj postova : 16
Age : 24
eRepublik lokacija : Zagreb
Registration date : 17.12.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS ILI PEACE?? Empty Re: ATLANTIS ILI PEACE??

Postaj by cmdgeneralmarka ned sij 04 2009, 13:55

radije u savez sa srbima nego slovencima

sa srbima smo to lijepo rijesili puskama a ovim govnima nesmijemo nista
cmdgeneralmarka
cmdgeneralmarka

Male Broj postova : 235
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia, Slavonia
Registration date : 13.08.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS ILI PEACE?? Empty Re: ATLANTIS ILI PEACE??

Postaj by Tomislav ned sij 04 2009, 14:13

ajde ne filizofirajte, sad ste nasli kad smo vec u atlantisu, lockajte ovu temu, nema smisla....
Tomislav
Tomislav

Male Broj postova : 896
Age : 32
eRepublik lokacija : Central Croatia
Registration date : 26.07.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS ILI PEACE?? Empty Re: ATLANTIS ILI PEACE??

Postaj by split1700 ned sij 04 2009, 14:29

Ovu temu smo davno raspravili i donijeli konacnu odluku, stoga nema potrebe nastavljati raspravu.

Zakljucavam...
split1700
split1700
Admin
Admin

Male Broj postova : 427
Age : 42
eRepublik lokacija : Dalmacija, Hrvatska
Registration date : 28.10.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

ATLANTIS ILI PEACE?? Empty Re: ATLANTIS ILI PEACE??

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.