Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

+52
makaranin
Gen_Ptah
lutalica
junkie doll
Grego Rokin
David K
elessar1977
Menzzoberanzan
Pepo Lover
zubix
nini9
MarkoH
Blaster32
Friend
loody-chincho
Nizzde
bbb_kambelovac
Genius kid
Aqilla
Azrael
imekojesepamti
cmdgeneralmarka
Matej2801
Jozek
Damijan
El croat
John Vorsha
Amdejac
TiM Dream
Brazga
rocker-ma
leshinari
qertz
Roby Petric
Lukok
Strahimir Horvat
IvanGoodOne
Antun
Mario Kamenjak
Politicar
mogwaiii
Radijator
Gregor
split1700
Tomislav
Carli
Eustahije Brzic
Sumski
Hrvoje Primarius
webstartm
mskero
Sucko
56 posters

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Da budemo punopravna clanica ATLANTISa?

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Vote_lcap76%ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Vote_rcap 76% 
[ 56 ]
ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Vote_lcap24%ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Vote_rcap 24% 
[ 18 ]
 
Ukupno glasova : 74
 
 
Poll closed

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Sucko pet pro 12 2008, 23:32

ATLANTIS je vojni savez, nes kao NATO u RLu mogli bismo reci.
U erepubliku postoji jos savez PEACE, no nije bas da su miroljubivi.
Najvise Hrvata zeli ATLANTIS, jer je i Slovenija ATLANTIS, i Rumunjska, jedino Madarska nije od zemalja s kojim granicimo.

http://wiki.erepublik.com/index.php/ATLANTIS
ATLANTIS zasada ima 8 clanova, mi mozemo biti punopravni clanovi, ili nepotpuna clanica.
Prije Hrvatske, zagovarali smo na tome da ne budemo potpuna clanica, no mislim, posto smo sada po populaciji zaista jaki, jos cemo rast, mozda bismo mogli biti punopravna clanica?
Evo, pisite komentare, ucinite igru zanimljivijom.

Takoder, ovo je uvjet za ulazak u ATLANTIS:

Article I. Membership, Expulsion, and Resignations.
1) Becoming a member
A) Any nation may join the alliance with a majority vote of 4/5.
2) Current members
A) All members must hold an active MPP with every other member nation.
B) Once a nation has joined, they must wait 90 days until posting a resignation.
3) Expulsion
A) A member may be expelled with a 4/5 majority vote of the rest of the membership.
4) Resignation
A) Any nation wishing to leave the alliance must post a resignation.
B) Seven days after the resignation is posted, the nation is officially considered as having left the alliance.
i) For those seven days the treaty still has effect.


Article II. Voting, Presidents, and Representatives.

1) Choosing a representative
A) Each member nation's president may appoint a representative to take the place of the president in all votes.
B) Each nation's representative (whether it be the president or not) has one vote for each vote that takes place. No more than one vote per nation.
2) Role of Presidents
A) The president's signature is needed to activate membership into the alliance, and also to sign their country's resignation.


Article III. Amendments and Cancellation.
1) Amendments
A) All amendments to this treaty must be approved by a majority of 4/5.
2) Cancellation
A) This treaty may be dissolved with a majority vote of 4/5.
i) After the vote has taken place the treaty will become void after 24 hours.


Article IV. Diplomacy and Intelligence.

1) Diplomatic moves and treaties
A) All member nations must keep each other updated on their diplomatic moves, including signing of treaties.
2) Security
A) All member nations must inform each other of any and all intelligence that is directly related to the security and well being of the other members.


Article V. Defence.
1) Defence of a member nation
A) All member nations must provide economic and military support if war is declared upon another member nation.
2) Fight for Freedom Defence
A) No member nation is obliged to help another member if that member is being attacked under the "fight for freedom" module, except for when the nation's original regions are under threat.
i) Original region is defined as a region that was part of the member nation before the war that has caused the fight for freedom.
3) Defence of an outside nation
A) If a nation that is not a member of ATLANTIS has war declared upon it, a majority vote of 2/3 of the alliance is needed to provide military and/or economic aid to the victim.
i) All member nations that vote for the defence of the nation shall then help the war defence effort.
ii) All member nations that vote against the defence of the nation may choose whether to help the war defence effort or remain neutral.

Article VI. Aggression.
1) Declarations of war
A) All declarations of war by a member nation of ATLANTIS must be announced to the alliance at least 48 hours prior to declaring the war. Permission is not needed to declare war.
i) No other member nation is obligated to provide aid to the member declaring war, but may do so if they wish.
2) Aid during aggression
A) No member nation is allowed to aid against another member nation. If they do not wish to support the war, the only option they have is to remain neutral in the matter.


Article VII. Treaty Violation.
1) Punishment for violation
A) Any nation responsible for breaching any part of this treaty is obligated not to establish any other MPPs with any nation outside of the alliance for 30 days after breaching the treaty.
B) Any nation responsible for breaching articles I, V, and VI are obligated to pay a sum of 100 GOLD to each other member nation, unless voted otherwise with a 4/5 majority of the remaining membership.



Member nations:
UK
USA
Norway
Sweden
Spain
Romania
Argentina
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by mskero pet pro 12 2008, 23:34

kolko sam ovdje procital i po ostalim djelovima foruma...
ja sam za ZA......
mskero
mskero

Male Broj postova : 127
Age : 29
eRepublik lokacija : Hrvatska,Zagreb
Registration date : 11.12.2008

http://hgjfhjg.myminicity.com/

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by webstartm sub pro 13 2008, 00:15

Koliko ja vidim i ja sam za ....itko ista protiv atlantisa?
webstartm
webstartm

Broj postova : 170
Age : 33
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248126

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Hrvoje Primarius sub pro 13 2008, 00:18

DEfinitivno za, cital sam eNovine i definitivno su "pobjednicka strana"

+ neki od vas su jako utjecajni tamo pa možemo to vrlo dobro iskoristit jer bi nas nakon isteka roka "zastite mladih drzava" mogli neki napast.

u svakom slucaju, iako nismo ratoborna stoka, mi hrvati smo spremni borit se za slobodu kazna
Hrvoje Primarius
Hrvoje Primarius

Broj postova : 109
Age : 35
eRepublik lokacija : Central Croatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Sumski sub pro 13 2008, 00:23

Za nove clanove: citajte novine u eR da vidite o cemu je rijec, vjerujem da cete sami odabrat Atlantis.
Sumski
Sumski

Male Broj postova : 281
Age : 43
eRepublik lokacija : North Dalmatia
Registration date : 03.10.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1200954

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Eustahije Brzic sub pro 13 2008, 01:00

Znaci li to da bi ako se rat nastavi i mi kao clanica saveza morali sudjelovat, a koliko sam skuzio nemamo s cim Smile ???
Eustahije Brzic
Eustahije Brzic

Broj postova : 82
Age : 35
eRepublik lokacija : Croatia, Slavonia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248942

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Sucko sub pro 13 2008, 01:04

Kak nemamo s cim? Ima nas 7-8 starijih rankove kao vojnici. Smile No vi novi ste prava snagam razvit cemo mi to brzo, skillovi upoceku jako bro rastu.
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Sumski sub pro 13 2008, 01:05

Prvo se postaje pridruzena clanica, a nakon toga i punopravna.
U pocetku nemamo obveze prema savezu, no kao punopravna clanica uz veca zaduzenja imamo i potpunu zastitu.
Sumski
Sumski

Male Broj postova : 281
Age : 43
eRepublik lokacija : North Dalmatia
Registration date : 03.10.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1200954

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Eustahije Brzic sub pro 13 2008, 01:07

Nadam se, ali sto se mene tice, ja glas ostavio nisam, jer sam jos neodlucan za Atlantis, smatram da treba pricekat daljni razvoj situacije, jedina prednost je sto su clanice dosta jake, i to bi nam vjerojatno pruzilo koliku toliku sigurnost u buducnosti!
Eustahije Brzic
Eustahije Brzic

Broj postova : 82
Age : 35
eRepublik lokacija : Croatia, Slavonia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248942

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Sucko sub pro 13 2008, 01:12

Mi trenutno i jesmo ne punopravna clanica ATLANTISa, vec su se mnogi Hrvati borili za ATLANTIS protiv PEACEa u zadnje vrijeme.
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Eustahije Brzic sub pro 13 2008, 01:25

Podrzavam ono sto je razumno, a to je izgleda atlantis Smile
Eustahije Brzic
Eustahije Brzic

Broj postova : 82
Age : 35
eRepublik lokacija : Croatia, Slavonia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248942

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Carli sub pro 13 2008, 07:09

ja sam za
Carli
Carli

Broj postova : 19
Age : 31
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Tomislav sub pro 13 2008, 09:37

po nasem broju, mozemo postat jedna od glavnih uzdanica atlantisa pogotovo kad nam s e vojska jos malo utrenira
clanovi saveza, pogotovo VB i SAD su nam davali podrsku i sada nam ju daju ali naglsaavaju da nista ne radimo dok se ne razvijemo i da ce nas zastitit od eventualnih pokusaja i pljacke no ponavljam, nas jos 40 dana nitko nemoze napast niti mozemo u rat kao drzava no naravno mozemo slat vojnike na bojista u svrhu treninga
Tomislav
Tomislav

Male Broj postova : 896
Age : 32
eRepublik lokacija : Central Croatia
Registration date : 26.07.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by split1700 sub pro 13 2008, 10:56

Obzirom na broj stanovnika trebali bih postati jedna od najjacih clanica Atlantisa
split1700
split1700
Admin
Admin

Male Broj postova : 427
Age : 42
eRepublik lokacija : Dalmacija, Hrvatska
Registration date : 28.10.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Gregor sub pro 13 2008, 11:09

i ja sam za

Gregor

Broj postova : 6
Age : 38
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Radijator sub pro 13 2008, 12:36

Jeli bolje da ostanemo neutralni
Radijator
Radijator

Broj postova : 28
Age : 43
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by mogwaiii sub pro 13 2008, 12:46

cuj neutralni nemozemo ostat. moramo izabrat manje zlo, a u ovom slucaju je to atlantis. rumuni su u atlantisu, a oni su medju 3 najjace vojske. bolje s njima biti saveznik nego neprijatelj
mogwaiii
mogwaiii

Male Broj postova : 373
Age : 41
eRepublik lokacija : Baranja
Registration date : 30.11.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/783992

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by split1700 sub pro 13 2008, 12:47

Ne,
Hrvatska granici sa zemljama koje su clanice Atlantis saveza i to bi za nas bio riskantan potez a obzirom da nakon isteka moratorija jos uvijek necemo imati jaku vojnu snagu potrebna nam je podrska saveza.
split1700
split1700
Admin
Admin

Male Broj postova : 427
Age : 42
eRepublik lokacija : Dalmacija, Hrvatska
Registration date : 28.10.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Politicar sub pro 13 2008, 12:49

Zanimljivo zaista

Nadam se da cete napraviti anketu i o PEACE ally jer ne znam o njima mnogo kao ni vecina stanovnika eHR.Ne zelim da gledam samo jednu stranu price.Nadam se da ce clanak njima biti OBJEKTIVAN.
Politicar
Politicar

Male Broj postova : 88
Age : 34
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 09.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1245097

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Radijator sub pro 13 2008, 13:50

trebamo surađivat s najboljima,a to trenutno ukazuje na ATLANTIS.Bia sam protiv na početku,ali sada sam za
Radijator
Radijator

Broj postova : 28
Age : 43
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Mario Kamenjak sub pro 13 2008, 14:42

@ političar:
https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com/generalna-raspravljanja-f7/pridruzivanje-savezu-glasanje-t389.htm

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com/unutarnja-politika-f6/atlantis-ili-peace-anketa-prvo-procitajte-govore-t222.htm

Mislim da tu imaš dovoljno...
Ali nemoj o tome na ingame forumu čitat jer PEACe(čitaj indonezija) je puna trollova,pa se iz ingame foruma može činiti da je peace na strani dobra,a sve alijanse su zapravo sive...
Mario Kamenjak
Mario Kamenjak

Male Broj postova : 965
Age : 115
eRepublik lokacija : Križevci,Hrvatska
Registration date : 01.07.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Antun sub pro 13 2008, 14:46

Ja sam protiv pristupanja bilo kojem savezu u erepubliku.

Razlog: - Moramo držati MPP sa svima, a on košta golda kojeg možemo koristiti npr. kao pomoć gospodarstvu, odnosno za lagodniji život svih Hrvata.
Antun
Antun

Male Broj postova : 126
Age : 32
eRepublik lokacija : Sjeverna Dalmacija
Registration date : 09.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1245204

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Mario Kamenjak sub pro 13 2008, 14:51

Bolje da potrošimo tih par golda nego da nas Rumunjska razvali...

Jeli vi kužite da Nas Rumunjska Može razvalit,Naših 1300 ljudi bi njihovim 4000+ istreniranih vojnika jedva znoja značilo...
Mario Kamenjak
Mario Kamenjak

Male Broj postova : 965
Age : 115
eRepublik lokacija : Križevci,Hrvatska
Registration date : 01.07.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Antun sub pro 13 2008, 14:53

Ovakvih tema ima pun k. I u svima napišete "Hrvati su većinom za ATLANTIS".
Pa dajte ljudi budite objektivni, pišite objektivno što nam nude jedni, a što drugi. Ovako ispada da mi sami sebi nudimo ATLANTIS.

Ja sam za neutralnost
Antun
Antun

Male Broj postova : 126
Age : 32
eRepublik lokacija : Sjeverna Dalmacija
Registration date : 09.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1245204

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by IvanGoodOne sub pro 13 2008, 15:02

nema ti neutralnosti..
IvanGoodOne
IvanGoodOne

Male Broj postova : 200
Age : 31
eRepublik lokacija : HRVATSKA...SISAk
Registration date : 19.09.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Antun sub pro 13 2008, 15:12

gotcha1234 je napisao/la:Bolje da potrošimo tih par golda nego da nas Rumunjska razvali...

Jeli vi kužite da Nas Rumunjska Može razvalit,Naših 1300 ljudi bi njihovim 4000+ istreniranih vojnika jedva znoja značilo...

Ma to je sve interes i ucjena. Ako uđemo u ATLANTIS RUMUNJI će nam biti kao najbolji prijatelji, a ako neuđemo pokušati će nas osvojiti.

Ajmo sad zamisliti da smo ušli u ATLANTIS i pokušati razmišljati logički.
1. 45 dana od osnutka je prošlo, ima nas oko 2500 - 3000, svi jačamo, i država smo u najvećem usponu.
2. Rumunjska opet napada mađarsku i očekuje našu pomoć koju ćemo im kao članica ATLANTISA morati pružit (čitaj bit ćemo ucjenjeni, obavezani na to)
3. Rumunji pred nama (uz našu pomoć) osvajaju Mađarsku i zatvaraju nam vrata svijeta taman prije no što smo dovoljno ojačali da je sami sredimo, i onda ostajemo snažni sa jednom od jačih vojska, ali nam je ta jakost jalova zbog susjeda koje nesmijemo napadati.
4. Postajemo isprdak koji će se boriti za ostale članice ATLANTISA, i pomoći im u širenju.

Kojem god savezu pristupimo donosimo mu prevagu u sveukupnij dominacji u svijetu, logički ćemo više moći napredovati uz peaceu, ali samo uz uvjet da preživimo dvojni napad od strane slovenaca i rumunja.

Nadam se da sam vas potaknuo na razmiljanje.
Antun
Antun

Male Broj postova : 126
Age : 32
eRepublik lokacija : Sjeverna Dalmacija
Registration date : 09.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1245204

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Strahimir Horvat sub pro 13 2008, 15:29

Mislim da ova tema još nije na dnevnom redu.
Trenirajte, radite i pokušajte pronaći što bolje oružje( taj dio još ne kužim koliki quality wepona čini kakvu štetu i uopće kako se to računa i tko je dužan nabaviti pojedinac ili država).
Mi novi se baš i ne bi trebali petljati u u ovu raspravu. Činjenica da je većina starih za Atlantis ukazuje na objektivno jaku Rumunjsku u blizini i njihov oprez.
Strahimir Horvat
Strahimir Horvat

Broj postova : 51
Age : 52
eRepublik lokacija : Hrvatska,Slavonija
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Lukok sub pro 13 2008, 15:34

Ja sam bio prije protiv jer su Rumunji šupci pa mislim da bi nas mogli zeznuti ali dobro.

Lukok

Male Broj postova : 270
Age : 30
eRepublik lokacija : Hrvatska,centralna
Registration date : 14.09.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Roby Petric sub pro 13 2008, 15:46

Dečki, pogotovo oni koji su tu dva-tri dana - raspravljate o necemu o cemu nemate iskustva. Ponovit cu ono sto je vec bilo pisano:

Hrvatska je okruzena s clanicama Atlantisa. Udjemo li u PEACE, napast ce nas. Udjemo li u Atlantis - imamo tampon zonu oko nas i NITKO NAS NE MOZE NAPASTI. Da je obratna situacija, bilo bi obratno, ali pošto je ovakva - tako cemo.

Jedina stvar koja se tu gleda je - zastita hrvatskog teritorija, i ovo nam omogucava potpunu sigurnost. Slijedecih 6 mjeseci bit cemo preslabi da napadnemo ikoga, ali svi cete moci sudjelovati u ratovima koji ce se odvijati - negdje drugdje, a ne u nasoj blizini, ili ne daj boze u obrani Domovine.

Najveca pobjeda je ona izborena bez bitke - ovo je takva pozicija i pobjeda...
Roby Petric
Roby Petric
Admin
Admin

Male Broj postova : 688
Age : 45
eRepublik lokacija : Varaždin, Hrvatska
Registration date : 20.08.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/532651

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Strahimir Horvat sub pro 13 2008, 15:51

UUUUUUUUUUU. Najveca pobjeda je ona izborena bez bitke
Ovdje se citira veliki Sun Tzu.
Na zapovjed.
odlicno
Strahimir Horvat
Strahimir Horvat

Broj postova : 51
Age : 52
eRepublik lokacija : Hrvatska,Slavonija
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Mario Kamenjak sub pro 13 2008, 16:28

Antun je napisao/la:
gotcha1234 je napisao/la:Bolje da potrošimo tih par golda nego da nas Rumunjska razvali...

Jeli vi kužite da Nas Rumunjska Može razvalit,Naših 1300 ljudi bi njihovim 4000+ istreniranih vojnika jedva znoja značilo...

Ma to je sve interes i ucjena. Ako uđemo u ATLANTIS RUMUNJI će nam biti kao najbolji prijatelji, a ako neuđemo pokušati će nas osvojiti.

Ajmo sad zamisliti da smo ušli u ATLANTIS i pokušati razmišljati logički.
1. 45 dana od osnutka je prošlo, ima nas oko 2500 - 3000, svi jačamo, i država smo u najvećem usponu.
2. Rumunjska opet napada mađarsku i očekuje našu pomoć koju ćemo im kao članica ATLANTISA morati pružit (čitaj bit ćemo ucjenjeni, obavezani na to)
3. Rumunji pred nama (uz našu pomoć) osvajaju Mađarsku i zatvaraju nam vrata svijeta taman prije no što smo dovoljno ojačali da je sami sredimo, i onda ostajemo snažni sa jednom od jačih vojska, ali nam je ta jakost jalova zbog susjeda koje nesmijemo napadati.
4. Postajemo isprdak koji će se boriti za ostale članice ATLANTISA, i pomoći im u širenju.

Kojem god savezu pristupimo donosimo mu prevagu u sveukupnij dominacji u svijetu, logički ćemo više moći napredovati uz peaceu, ali samo uz uvjet da preživimo dvojni napad od strane slovenaca i rumunja.

Nadam se da sam vas potaknuo na razmiljanje.

Rumunja ima preko 5000 tisuća,i ja sumnjam da čemo mi izbliza imati dovoljno vojnika za njih ikada,također poslije će se dodati srbija,a postoje i bosanci u igri koji žele dobit svoju državu,kada osvojimo srbiju ako to baš tak mora biti,onda idemo na Rumunjsku pa tursku i uspješno zaobilazimo rumunje...
Još je ionako iovako prerano za razmišljati o osvajanjima,osvajanja su moguća samo državama sa preko
4000 stanovnika ili više država ide protiv jedne države...
Mario Kamenjak
Mario Kamenjak

Male Broj postova : 965
Age : 115
eRepublik lokacija : Križevci,Hrvatska
Registration date : 01.07.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Roby Petric sub pro 13 2008, 16:36

Antun je napisao/la:
Ajmo sad zamisliti da smo ušli u ATLANTIS i pokušati razmišljati logički.
1. 45 dana od osnutka je prošlo, ima nas oko 2500 - 3000, svi jačamo, i država smo u najvećem usponu.
2. Rumunjska opet napada mađarsku i očekuje našu pomoć koju ćemo im kao članica ATLANTISA morati pružit (čitaj bit ćemo ucjenjeni, obavezani na to)
3. Rumunji pred nama (uz našu pomoć) osvajaju Mađarsku i zatvaraju nam vrata svijeta taman prije no što smo dovoljno ojačali da je sami sredimo, i onda ostajemo snažni sa jednom od jačih vojska, ali nam je ta jakost jalova zbog susjeda koje nesmijemo napadati.
4. Postajemo isprdak koji će se boriti za ostale članice ATLANTISA, i pomoći im u širenju.

Kojem god savezu pristupimo donosimo mu prevagu u sveukupnij dominacji u svijetu, logički ćemo više moći napredovati uz peaceu, ali samo uz uvjet da preživimo dvojni napad od strane slovenaca i rumunja.

Nadam se da sam vas potaknuo na razmiljanje.

Koliki imas vojni skill, prvo da pitam, cisto me zanima...?

Drugo, imam ja jednu teoriju:

1) Postajemo clanica PEACE-a, okruzeni Atlantisovim zemljama
2) Oni se prestrase da cemo imati agresivnu politiku i odluce napasti nas - ima nas, ali imamo strasno mali skill i sad nas se moze dobiti
3) Krene napad na Hrvatsku i PEACE nam pomogne
4) Obranimo se i izgubili smo recimo Slavoniju samo...
---------------------------------------------------
Dakle, bolje je izgubiti svoju regiju i dovesti se u opasnost, nego diplomatski sve odigrati i ocuvati zemlju od napadanja?

Nadalje:

I PEACE i Alantis su - isti, ali doslovno - nema razlike, vojni savezi u kojima dominiraju interesi i napadaju se drzave. Ne mozes bez njih.
Atlantis ne uvjetuje ni jednoj drzavi da se mora ici boriti - odakle ti da ako Rumunji napadnu Madjarsku mi moramo ici u rat za njih? Osim toga ne citas - Rumunjska vec JE OSVOJILA Madjarsku, samo joj sad vraca teritorije, a Madjarska zauzvrat izlazi iz PEACE-a...

Sve nam se poklopilo i imamo tampon zonu oko sebe, a vi trkeljate o stvarima koje nakon tri dana igranja ni izdaleka ne mozete shvatiti...
Roby Petric
Roby Petric
Admin
Admin

Male Broj postova : 688
Age : 45
eRepublik lokacija : Varaždin, Hrvatska
Registration date : 20.08.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/532651

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by qertz sub pro 13 2008, 16:39

Ako postanemo clanica ATLANTISA, da li ja kao pojedinac mogu ici u rat protiv neke druge ATLANTIS drzave?
qertz
qertz

Male Broj postova : 380
Age : 29
eRepublik lokacija : South Africa/JAR
Registration date : 09.09.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1094741

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by leshinari sub pro 13 2008, 16:45

ako nisi clan vojske mozes, to ti nitko ne moze zabraniti scratch
leshinari
leshinari

Male Broj postova : 733
Age : 35
eRepublik lokacija : Juzna Dalmacija, Dubrovnik
Registration date : 24.06.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/161921

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Roby Petric sub pro 13 2008, 16:53

qertz je napisao/la:Ako postanemo clanica ATLANTISA, da li ja kao pojedinac mogu ici u rat protiv neke druge ATLANTIS drzave?

Možeš, odjaviš se iz HV-a i ideš u tu državu i braniš je, nitko ti ne brani...

Službena politika, koja se slaže da bude u interesu države, i osobno sudjelovanje u ratovima nemaju veze...
Roby Petric
Roby Petric
Admin
Admin

Male Broj postova : 688
Age : 45
eRepublik lokacija : Varaždin, Hrvatska
Registration date : 20.08.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/532651

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Antun sub pro 13 2008, 17:30

Ja neznam čemu ovoliki napadi na mene?
Zašto toliko pozivanje na moje skilove?
Zašto me proglašavate da se zalažem za PEACE?

Ja mislim da je važnija kvaliteta ideje koju netko napiše od kvalitete skila čovjeka koji piše. Vi koji me pozivate na moj kratki staž u igri znajte da smo u igri svi ravnopravni, pa se nadam da ćemo biti ravnopravni i na forumu.

Ograđujem se još jednom od obaju saveza da izbjegnemo zbune, ali ću ostati u Hrvatskoj vojsci bez obzira.

Volio bih kad bi Hrvatska bila neutralna i neovisna od vanjskih čimbenika, ali znam nažalost da to nije realno u ovom trenutku, i ne bih nikad riskirao državnu samostalnost.

Nadam se da se sad nećemo nastaviti nisko podbadati, ipak nam je svima isti cilj.
Antun
Antun

Male Broj postova : 126
Age : 32
eRepublik lokacija : Sjeverna Dalmacija
Registration date : 09.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1245204

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Roby Petric sub pro 13 2008, 17:41

Antun je napisao/la:Volio bih kad bi Hrvatska bila neutralna i neovisna od vanjskih čimbenika, ali znam nažalost da to nije realno u ovom trenutku, i ne bih nikad riskirao državnu samostalnost.

Nadam se da se sad nećemo nastaviti nisko podbadati, ipak nam je svima isti cilj.

Hrvatska se mora prilagoditi svijetu oko sebe, ne mozemo glumiti izolaciju, a jos smo jaaaaaaaako premali. Necemo se podbadati dalje, samo si naceo temu koju smo zakljucili odavno i to jako vagajuci na referendumu i jako dobro upoznati i na temelju iskustva...

Necemo se vise podbadati, naravno, ali mora se vjerovati odlukama starijih igraca koji su tu i po godinu dana i znaju kompletnu povijest eRepublika, borili se po ratovima, branili i napadali u ratovima etc...
Roby Petric
Roby Petric
Admin
Admin

Male Broj postova : 688
Age : 45
eRepublik lokacija : Varaždin, Hrvatska
Registration date : 20.08.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/532651

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by rocker-ma sub pro 13 2008, 17:50

UK
USA
Norway
Sweden
Spain
Romania
Argentina

Ovo su članice, praktički mi sve zemlje odgovaraju, iako su mi malo mrski Španjolci, ali ok, još bi tu rado vidio jednu Irsku, ali ok opet kažem, nije sve idealno.

UK - bio tamo većinu vremena, ok zemlja, solidno organizirana i jaka...
USA - koliko sam vidio dosta su jaki, vjerojatno i vojsku imaju ok.
Norway, Sweden - dvije ponajjače zemlje što se stanovnika i gospodarstva tiće, vojske vjerujem da to dosta dobro prate, Norveška malo slabija, ali ok...
Spain - kao što sam rekao, nisu mi baš dragi, ali su dobri, vidim odličan strength, rank nr. 1, dobro ih je imati na svojoj strani
Romania - ratoborni ha? happy happy, vidim da su odlični, jako snažna vojska...super stvar i još su nam susjedi
Argentina - e oni su mi nepoznanica, vidim ok stranght, narast će to...

Vidim da je i JAR je ugovorm vezana za neke članice...uglavnom ja dajem jedno veliko ZA... Smile

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Sucko sub pro 13 2008, 17:54

Irska je kao clanica atlantisa, samo sto nije puno pravna.
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Gost sub pro 13 2008, 18:43

Roby Petric je napisao/la:Dečki, pogotovo oni koji su tu dva-tri dana - raspravljate o necemu o cemu nemate iskustva. Ponovit cu ono sto je vec bilo pisano:

Hrvatska je okruzena s clanicama Atlantisa. Udjemo li u PEACE, napast ce nas. Udjemo li u Atlantis - imamo tampon zonu oko nas i NITKO NAS NE MOZE NAPASTI. Da je obratna situacija, bilo bi obratno, ali pošto je ovakva - tako cemo.

Jedina stvar koja se tu gleda je - zastita hrvatskog teritorija, i ovo nam omogucava potpunu sigurnost. Slijedecih 6 mjeseci bit cemo preslabi da napadnemo ikoga, ali svi cete moci sudjelovati u ratovima koji ce se odvijati - negdje drugdje, a ne u nasoj blizini, ili ne daj boze u obrani Domovine.

Najveca pobjeda je ona izborena bez bitke - ovo je takva pozicija i pobjeda...

Decki nisu poceli sami pricat,vidim da je vođa propagande poceo temu nije niko novi
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Brazga sub pro 13 2008, 22:09

Iskreno ne vidin niti jedan drugi izbor osin da se uđemo u ATLANTIS... ako budemo neutralni ili na strani PEACE-a ne gine nan napad od strane Rumunjske ili Slovenije...u svakom slucaju do daljenjega IMO trebamo u ATLANTIS

Brazga

Broj postova : 7
Age : 33
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 10.12.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Tomislav sub pro 13 2008, 22:46

evo ti zocky, ljudi zdravo zakljucuju a ti si jednini tu koji ista propagira
Tomislav
Tomislav

Male Broj postova : 896
Age : 32
eRepublik lokacija : Central Croatia
Registration date : 26.07.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by TiM Dream sub pro 13 2008, 23:23

Koliko je realno da nas napadnu ?
TiM Dream
TiM Dream

Broj postova : 9
Age : 48
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Amdejac sub pro 13 2008, 23:29

Kužim da je realna situacija takva da ako ne uđemo u Atlantis savez da smo najebali. Znači to nam je prioritet.

Ali jedno pitanje, da li kasnije kad dođe pogodan trenutak i budemo jači od Rumunja možemo izači iz Atlantis saveza i porobiti Rumunje, Slovence i Mađare.
Amdejac
Amdejac

Male Broj postova : 27
Age : 52
eRepublik lokacija : Centar
Registration date : 12.12.2008

http://www.pcekspert.com

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Tomislav sub pro 13 2008, 23:34

ne jel bi ih ostali clanovi stali branit a i tesko bi rumunje dobili jel su admini rumunji pa im malo pomazu u rato pomocu ''bugova''
Tomislav
Tomislav

Male Broj postova : 896
Age : 32
eRepublik lokacija : Central Croatia
Registration date : 26.07.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by John Vorsha ned pro 14 2008, 10:30

Ja sam isto prije bio za PEACE al sam promijenio mišljenje.
Ipak je ATLANTIS sveukupno jači, njihove države graniče sa nama.... Dovoljni razlozi za mene.
John Vorsha
John Vorsha

Male Broj postova : 89
Age : 34
eRepublik lokacija : Croatia, Central Croatia
Registration date : 22.09.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by qertz ned pro 14 2008, 10:32

Amdejac je napisao/la:Kužim da je realna situacija takva da ako ne uđemo u Atlantis savez da smo najebali. Znači to nam je prioritet.

Ali jedno pitanje, da li kasnije kad dođe pogodan trenutak i budemo jači od Rumunja možemo izači iz Atlantis saveza i porobiti Rumunje, Slovence i Mađare.

To se svima cini da mi mozemo kasnije unistit pola svijeta. Ali to je nemoguce. Ovo ti je rao u rl, nemoze Hrvatska sad napast okolne drzave. Da to napravi sigurno bi izgubila.

Ako napravimo jednu pogresku, ode Hrvatska. Mozda ce buduci narastaji godinama ispravljati tu nasu pogresku.
Jer ovo nije kao ogame, travian ili sl. Ovdje nema servera, pa da kasnije mozemo otic na drugi.

Takodjer morate shvatiti da jos nemamo ni kongres, niti je sve formirano. Nas ima 1500, ali vecina nema ni 3 strength.

Uvijek cemo se truditi ne zapocinjati rat, jer to ce puno kostati drzavu, imat cemo velike gubitke. Sudjelovat cemo u ratu samo kao pomoc vojnom savezu.

Za sada razmisljajte o poslu, da jedete svaki dan, a ne o ratovima. Shvacam ja da je vama to najzanimljivije i cini se lako, ali nije.
qertz
qertz

Male Broj postova : 380
Age : 29
eRepublik lokacija : South Africa/JAR
Registration date : 09.09.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1094741

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by El croat ned pro 14 2008, 12:22

Ja sam za ulazak u Atlantis. Prvenstveno zbog vec spomenutog stita koje bi nam cinile njegove postojece clanice. Osim toga, to je odlicna prilika za dobivanje vojnog iskustva( onih rankova, ako sam dobro razumio) koje bi nam u buducnosti moglo dobro doci. Radujem se prvoj borbi za saveznike najvise zbog prilike za podizanje toga ranka.
El croat
El croat

Male Broj postova : 84
Age : 33
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 30.09.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Roby Petric ned pro 14 2008, 12:43

El croat je napisao/la:Ja sam za ulazak u Atlantis. Prvenstveno zbog vec spomenutog stita koje bi nam cinile njegove postojece clanice. Osim toga, to je odlicna prilika za dobivanje vojnog iskustva( onih rankova, ako sam dobro razumio) koje bi nam u buducnosti moglo dobro doci. Radujem se prvoj borbi za saveznike najvise zbog prilike za podizanje toga ranka.

Konacno netko kvalitetno shvatio:)

Dakle, bit ce ratova, svi cete ratovati i rankove nabijati, postajati face s vremenom, samo ne - riskirajuci nase regije... Ratova ce uvijek biti i svi cete se moci boriti, svejedno dal za Atlantis ili PEACE, samo ne za nase regije, nego turske, francuske, indonezijeske i sto ja znam cije... Najmanje je vazno gdje nabijas rank i ratujes...
Roby Petric
Roby Petric
Admin
Admin

Male Broj postova : 688
Age : 45
eRepublik lokacija : Varaždin, Hrvatska
Registration date : 20.08.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/532651

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Mario Kamenjak ned pro 14 2008, 13:00

Peace=lijep omot,blato unutra
Atlantis=prosječan omot,i snažno blato unutra
Mario Kamenjak
Mario Kamenjak

Male Broj postova : 965
Age : 115
eRepublik lokacija : Križevci,Hrvatska
Registration date : 01.07.2008

[Vrh] Go down

ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS Empty Re: ATLANTIS- Anketa- Prvo procitajte sto je to ATLANTIS

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.