Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moja videnje eHrvatskog gospodarstva!

5 posters

Go down

Moja videnje eHrvatskog gospodarstva! Empty Moja videnje eHrvatskog gospodarstva!

Postaj by Mario Kamenjak pon pro 22 2008, 13:29

Moja vizija našega gospodarstva je ta da imamo izrazito izvozno gospodarstvo,Kao što to imaju španjolska i Brazil.Španjolci trenutno imaju najveći izvoz,a Brazilskih kompanija sam vidio u svakoj državi u kojoj sam bio.To bi se moglo ostvariti visokim import taxeom(iznad 60% najmanje) i davanjem posudbe tvrtkama koje obećaju da će taj novac potrošiti na export license.

Dokazi su ovdje:
http://www.erepublik.com/en/rankings/countries/1/6
http://www.erepublik.com/en/rankings/countries/1/5

Molim ne brisat.
Mario Kamenjak
Mario Kamenjak

Male Broj postova : 965
Age : 115
eRepublik lokacija : Križevci,Hrvatska
Registration date : 01.07.2008

[Vrh] Go down

Moja videnje eHrvatskog gospodarstva! Empty Re: Moja videnje eHrvatskog gospodarstva!

Postaj by Hovla pon pro 22 2008, 16:22

ako se ne varam brazil i spanjolska su puno bogatiji raw resursima nego mi zato im je vjerovatno jak izvoz. nesto slicno kao i indija. u nas je vrlo malo raw resursa. ispravi me ako faljivam

Hovla

Broj postova : 18
Age : 33
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Moja videnje eHrvatskog gospodarstva! Empty Re: Moja videnje eHrvatskog gospodarstva!

Postaj by ultragudra pon pro 22 2008, 16:28

bolje da imamo jak izvoz nego jak uvoz
ultragudra
ultragudra

Male Broj postova : 131
Age : 40
eRepublik lokacija : croatia,northwest croatia
Registration date : 10.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1245480

[Vrh] Go down

Moja videnje eHrvatskog gospodarstva! Empty Re: Moja videnje eHrvatskog gospodarstva!

Postaj by Mario Kamenjak pon pro 22 2008, 16:30

@ultregudra:Baš to govorim,minimalan uvoz a maksimalan izvoz.Maksimalan ulazak novca,minimalan izlazak novca...
Mario Kamenjak
Mario Kamenjak

Male Broj postova : 965
Age : 115
eRepublik lokacija : Križevci,Hrvatska
Registration date : 01.07.2008

[Vrh] Go down

Moja videnje eHrvatskog gospodarstva! Empty Re: Moja videnje eHrvatskog gospodarstva!

Postaj by rocker-ma ned pro 28 2008, 01:28

Hm, teško je to postići, moramo uvoziti ulje, željezo i dijamante, a možemo izvoziti samo hranu i giftove, što praktički svi imaju i nemaš kome to plasirat + visoki porezi na uvoz u tim zemljama...jako teško, a ako ćeš zabranit uvoz ovim materijalima, onda moramo uvozit proizvode, što je manje radne snage kod nas...teško da ćemo to uspjet, ali +- da budemo oko nule, mislim da bi mogli.

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Moja videnje eHrvatskog gospodarstva! Empty Re: Moja videnje eHrvatskog gospodarstva!

Postaj by Mario Kamenjak ned pro 28 2008, 12:46

Ima puno drugih kaj nemaju određene raw mateirale pa ipak imaju ovakvo gospodarstvo...
Mario Kamenjak
Mario Kamenjak

Male Broj postova : 965
Age : 115
eRepublik lokacija : Križevci,Hrvatska
Registration date : 01.07.2008

[Vrh] Go down

Moja videnje eHrvatskog gospodarstva! Empty Re: Moja videnje eHrvatskog gospodarstva!

Postaj by purger ned pro 28 2008, 15:15

Mogli bi otvoriti tvrtke u drugim zemljama u kojima se nalaze te potrebne sirovine koje nama trebaju. Barem ono najosnovnije, recimo zeljezo..
purger
purger

Male Broj postova : 37
Age : 34
eRepublik lokacija : Northwest Croatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Moja videnje eHrvatskog gospodarstva! Empty Re: Moja videnje eHrvatskog gospodarstva!

Postaj by Mario Kamenjak ned pro 28 2008, 15:33

To i je plan.
Mario Kamenjak
Mario Kamenjak

Male Broj postova : 965
Age : 115
eRepublik lokacija : Križevci,Hrvatska
Registration date : 01.07.2008

[Vrh] Go down

Moja videnje eHrvatskog gospodarstva! Empty Re: Moja videnje eHrvatskog gospodarstva!

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.