Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva

+8
CopyPaste071
12345
revoluko
dSoKre
Sumski
imekojesepamti
split1700
Selector
12 posters

Go down

Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva Empty Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva

Postaj by Selector čet sij 29 2009, 01:58

Draga nacijo,

Nakon sudjelovanja u raznim raspravama po forumu, citajuci puno domacih i stranih clanaka te iz razgovora sa puno kolega mislim da vidim u cemu je problem i sto nas koci u cijeloj ovoj prici. Spominje se mentalitet. Ne bih rekao mentalitet, jer krivac za losije je uvijek bilo neznanje i pohlepa. Ponudio bih vam svoju filozofiju i vidjenje kako da svi pokrenemo drzavu.

Mnogo toga je dobro napravljeno, ali neke, vrlo bitne stvari, nisu objasnjene i funkcioniraju krivo. Moramo shvatiti da ovdje nema statistike kao u drugim igrama gdje se svatko bori biti na postolju. Gledajte na to da smo mi zajedno u ovome. Mi funkcioniramo kao stroj. Ako se djelic tog stroja pokvari, stroj mozda i moze raditi ali ce se kvariti sve vise i vise dok na kraju ne stane.

Krenimo redom. Cijeli problem zapocinje samim registriranjem i krivim informacijama koje se mogu naci na forumu. Pocetnik ce naici na mnostvo savjeta o tome kako podici wellness jer je bitan, medjutim, nitko mu nece reci za sto. Spominje se kupovanje hrane, razmjene giftova, kupovanje kuca, osnivanja kompanija, organizacija, ratovanje itd... Te stvari dobro zvuce i privlace igrace igri medjutim kada radite za minimalac, nemate ni za kruh a kamoli gift i drugo. Pocetnik zeli odgovore zasto jer se boji za buducnost ali nitko mu ga ne daje. Nakon mnogo sati provedenih racunajuci i razmisljanja, imam viziju strategije napretka. Ovo je neka vrsta tutorijala ali i plan koji moze biti na dobrobit svih nas.

1) Kako zapoceti u eRepubliku

Kao prvo, zaposlite se u Q1 firmi. Kada radite gubite 1 welnes u takvoj firmi. Sto je veci Q firme vise i gubite welnesa. Odradite, otrenirajte i kupite q1 food. To vas ceka prvih par dana.

Zelim vam objasniti cemu sluzi wellness i zasto poslodavci inzistiraju na koristenju dekodera. Sto veci wellness imate i sto bolje odgovarate na trivia pitanja to vam je veca produktivnost tj. napravite veci posao svome sefu. Kao i u stvarnosti, sto se vise trudite sefu ste drazi. Osnovni cilj vam je podizanje welnesa i sav trud ulozite na to. Ako se vi trudite svaki pametan poslodavac ce to cijeniti. Zapamtite, svaki pocetak je tezak!

Upute kako odgovoriti sto vise tocnih odgovora unutar 5 sekundi imate napisane na forumu. Koristite taj cheat engine. On ce vam usporiti ono vrijeme na pitanjima i moci cete ne samo naci odgovore na trazilicama, nego cete trazeci odgovor i mnogo toga nauciti sto ovu igru i cini jako dobrom odmah u startu.

S wellnesom je druga prica. Na pocetku je on malen. Od drzave ste dobili 20 kuna na pocetku. Dobivate i 1 kn za posao. Kolicine i novca i welnesa vam se smanjuju. Placa raste pomalo ali welnes i dalje pada.Ne ocajavajte. Prvi cilj vam je stici na 5. Tada mozete u borbu. Recite poslodavcu da vam da moving ticket, drzava ce vam dati drugi, otidjite u bitku, odradite samo jednu borbu, iskoristite bolnicu i welnes vam je sad na zavidnoj razini. Vratite se nazad i ponovno se zaposlite u istoj firmi. Detaljne upute o borbi i koristenj bolnice potrazite na forumu. Ako ne znate gdje je aktivna bitka, pitajte i netko ce vam znati odgovoriti.

2) Borba za prava

Dok vam je level bio nizak vasa firma je zbog vas gubila novac. Sada je vrijeme da joj to vratite. Dosli ste na level 6. Dobili ste 5 zlata. Nabavite q1 kucu tim zlatom. Ako nema na marketu pitajte vlasnika hrvatske firme ili pitajte nekoga ko je od njega kupio i sad prodaje. Kupujte samo Hrvatske kuce.

Raspitajte se kakve place imaju kolege u firmi. Ako odgovarate sva pitanja tocno i imate 5 supershotova a veci welnes od kolege sa istom placom trazite povisicu! Ako vam ne zeli dati bolju placu a vi ste potrosili toliko novca ulazuci u sebe nadjite onog koji ce cijeniti vasu produktivnost i promijenite firmu.
Posto vam je placa sada vec narasla prebacite se na q2 kruh. Uz welnes 80, kucu q1, firmu q1 i food q2 vas welnes ostaje na istoj razini pa cak i raste.

Ponekad ce vas sef nagraditi giftom. Prvi razlog je da vas pohvali za vas rad. Drugi je da vam dodatno poveca produktivnost. Vrlo bitno je da znate da q1 food i q1 gift ne daju jednako welnesa i zato postoji i razlika u cijeni. Food i House daju povecanje po formuli ovisno o njihovoj kvaliteti i visini vaseg wellnessa ali gift daje cijeli broj. Dakle food q1 ce vam dati od 1 na manje ali q1 gift uvijek 1. Pocastite se svaki drugi ili treci dan giftom s jrvatskog marketa.

3) Ja bankrotiram a moj sef se bogati?

Zapamtite da svaki gift koji vam sef posalje kosta. I oni ticketi kostaju! Ponavljam, svaki pocetak je tezak. I vi i vas sef ulazete u sebe. I dalje ste u fazi treninga iako ste vec pohvatali osnove.

Vrijeme je da pocnete skupljati novac. Ako radite u q1 firmi dovoljna vam je q1 kuca. Ako radite u kvalitetnijim firmama morate vise trositi na sebe. Novac skupite spekulacijama na marketu. Prije nego se upustite u to procitajte upute na forumu jer sam i ja, ne informirajuci se dovoljno, izgubio nesto sitno u dva navrata.

Ako zelite, nabavite tablicu izracuna profita vase kompanije. Ako vam se cini da su cijene na marketu previsoke zicajte gazdu ga da ih smanji. To je na korist svima nama! Takodjer, nemojte pretjerivati trazeci previsoku placu jer ne moze ni gazda puno smanjiti cijene ako vas puno placa. Postoje preporucene cijene i place za proizvode i drzite se tog okvira. Imate o tome na forumu.

Imat cete vi razne mogucnosti s vremenom. Samo polako! Mucit ce vas kako da otvorite novu kompaniju a nemate skoro ni kune. Ali, dobit cete 5 golda za 30 dana rada u komadu, 5 golda za snagu na 5, jedna dvije pozivnice i eto vas na 20 golda za mjesec dana. S tim mozete puno toga ako pametno isplanirate. Dodatno ste i na monetarnom tržištu ponesto zaradili tako da iako nemate trenutno, imat cete uskoro.

4) Poanta igre

Poanta igre je borba medju zemljama. Razvojem domace ekonomije, jacamo cijelu zajednicu ali i sami sebe. Vjerujte mi, racunam vec par dana ove stvari. Dva radnika wellnessa 40 u q2 grain kompaniji kvare placu ostalima za skoro dvije kune s tim da sam uzeo da trecina koristi cheat engine! Dakle, ako svi skupa dodjemo do razine wellnessa od 90 i odgovaramo na sva pitanja tocno sa supershotovima svima place idu gore a cijene, zbog puno vece ponude, moraju dolje. Blagostanje nam raste svima, jer kompanije posluju dobro i gradjani zive dobro. Ako se uskladimo sada, za par mjeseci cemo biti sila.

5) Imam kompaniju, bit ce para

Jeste sigurni da ce biti para? Prije nego kupite kompaniju dobro se raspitajte o svemu sto vas ceka. Proucite trziste, potraznju, cijene, konkurenciju, razmislite da li imate i kapitala i vremena za voditi kompaniju. Nije to jednostavno! Napravite detaljni plan. Ako nemate sve crno na bijelom, ne zaletavajte se.

Ako ste otvorili kompaniju: Nemojte biti pohlepni! Snizite cijene na marketu. Placajte one koji se trude vise od onih koji se trude manje. Drzite svim radnicima welnes visoko. Druzite se s njima i upoznajte ih. Ukoliko radnik ne daje koliko bi mogao ucinite sve da ga educirate, zainteresirate i ukljucite! Tek ako vidite da ne moze bolje otpustite ga.

Kupujte Hrvatsko! Neka je profit nizi. Ne nabavljajte radnicima strane giftove i kuce jer sami sebe unistavamo. Ovo vrijedi za sve. Ne smijemo dozvoliti strancima da nam naprave ono sto se dogodilo Koreji, Svicarskoj i slicno. Mi moramo biti ti koji ce unistavati druge!

Dokle god su nase cijene iznad preporucenih razvija se black market. Unistit cemo sami sebe tako! Ovo vam je i upozorenje: Nisu svi glupi da se daju pljackati i kada krene sverc doci ce nas glave nabijanje cijena. Vec je krenuo! Vlasnici kompanija, ucinite sve da ga zaustavite. Radije poradite na radnicima nego da pljackate sve ostale. Dogovarajte se sa drugim vlasnicima i zajedno trazite rjesenja. Nije sve u profitu! Dignite prvo produktivnost cijeloj firmi a onda skupljajte za upgrade.

6) Poruka za kraj

Cijenite svacije misljenje i razmislite dobro prije nego kontrirate druge. Nemojte pokazivati primitivizam nego zajednistvo. Javno razapnite one koji svercaju ono sto se ne smije svercat. Podrzite one koji govore u korist svih nas. Radite u Hrvatskim firmama, kupujte Hrvatske proizvode i svi zajedno ucinimo Hrvatsku velikom. A ja odoh sebi kupiti q2 Hrvatsku kucu na Hrvatskom marketu sa Hrvatskim Kunama kada nadjem normalnu ponudu na marketu.

Link za preporucene place i cijene:
http://www.erepublik.com/en/article/-preporu-ena-prodajna-cijena--722546/1/20

Link za upute instalacije i koristenja cheat engine-a:
https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com/generalna-raspravljanja-f7/koristenje-dekodera-usporivac-vremena-t1135.htm#20159

Registar kriticnog wellness-a:
http://spreadsheets.google.com/viewform?key=pVRRyp0peDExS1QiU0cP6eQ&hl=hr

EDIT: tekst nije gotov i jos cu dugo na njemu raditi. hvala za pohvale jer mi to daje motiva da nastavim
hvala sumskom i deckima sa nocne za linkove
ako imate savjet sto da dodam posaljite mi pm pa ce biti ubaceno u tekst, hvala unaprijed


Zadnja promjena: Selector; čet sij 29 2009, 18:37; ukupno mijenjano 2 put/a.
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva Empty Re: Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva

Postaj by split1700 čet sij 29 2009, 06:34

Sve dobro, samo ti naslov ne stoji.

Po tvom izlaganju trebao bi glasiti: Vizija napretka Hrvatskog e-gradjanina.
split1700
split1700
Admin
Admin

Male Broj postova : 427
Age : 42
eRepublik lokacija : Dalmacija, Hrvatska
Registration date : 28.10.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva Empty Re: Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva

Postaj by imekojesepamti čet sij 29 2009, 11:06

Odradite, otrenirajte i kupite q1 food. To vas ceka prvih par dana.

Ja bi odmah preporucio q2 food jer im na taj nacin wellness ostaje na 50, a trosak je minimalan jer imamo stvarno jeftinu hranu . Puno više će ih koštat da nakon tjedan ili više dana idu dizat taj wellness.

Osnovni cilj vam je podizanje welnesa i sav trud ulozite na to.
Ovo je laž. Novi ljudi nemaju nikakvih direktnih koristi od dizanja wellnessa vec to ima njihov poslodavac. Reći da trebaju sav trud ulozit u dizanje wellnessa nema smisla. Trebaju ga odrzavat iznad 40, a u najboljem slucaju neka ga imaju na 50. Dizanje wellnessa iznad te granice ce bit isplativo tek kad im skill predje 3 ili kad kupe dobru kucu.

Upute kako odgovoriti sto vise tocnih odgovora unutar 5 sekundi imate napisane na forumu.
Daj im odmah link. Ko da ce se njima dat trazit po forumu.

S wellnesom je druga prica. Na pocetku je on malen. Od drzave ste
dobili 20 kuna na pocetku. Dobivate i 1 kn za posao. Kolicine i novca i
welnesa vam se smanjuju. Placa raste pomalo ali welnes i dalje pada.Ne
ocajavajte. Prvi cilj vam je stici na 5. Tada mozete u borbu. Recite
poslodavcu da vam da moving ticket, drzava ce vam dati drugi, otidjite
u bitku, odradite samo jednu borbu, iskoristite bolnicu i welnes vam je
sad na zavidnoj razini. Vratite se nazad i ponovno se zaposlite u istoj
firmi. Detaljne upute o borbi i koristenj bolnice potrazite na forumu.
Ako ne znate gdje je aktivna bitka, pitajte i netko ce vam znati
odgovoriti.
odlicno Samo ponovo daj link o koristenju bolnice. Ljudima se nece dat trazit po cijelom forumu pa ce otic u regiju bez bolnice.

Dok vam je level bio nizak vasa firma je zbog vas gubila novac. Sada je
vrijeme da joj to vratite. Dosli ste na level 6. Dobili ste 5 zlata.
Nabavite q1 kucu tim zlatom. Ako nema na marketu pitajte vlasnika
hrvatske firme ili pitajte nekoga ko je od njega kupio i sad prodaje.
Kupujte samo Hrvatske kuce.
lose Slazem se da na 6tom lvlu treba kupit kucu, al to treba obrazlozit jer ce ljudi skupljat novce misleci da ce kasnije moc u nesto ulozit. Bez 50 golda se nista profitabilno ne moze, a dok se skupi 50 golda kuca ce samam sebe otplatit. A za 5 golda sasavim lagano mogu kupit q2 kucu. Cijene kuca na hrvatskom trzistu su apsurdne. Slazem se da treba kupovat hrvatsko, al negdje treba povuc granicu. House sektor je debelo prekoracio tu granicu. Ali i ako se ne slazes samnom moras ljudima dat informacije da oni odaberu. Kazi im da u Hrv za 4 golda mogu kupit q1 kucu, a u svijetu za 5 golda q2. Neka sami odluce sta ce uzet.


Svaka cast na trudu, al ima tu jos puno mjesta za napredak i po mojem ukusu ima premalo slika. Trebalo bi napravit neki hibrid onog "originalnog" tutoriala i ovoga.
imekojesepamti
imekojesepamti

Broj postova : 239
Age : 36
eRepublik lokacija : Zagreb
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva Empty Re: Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva

Postaj by Sumski čet sij 29 2009, 11:12

Da, ali prica je OK, uzivao sam citati.

Evo ti pravi link Registra pa editiraj post (bilo je i u novinama prije dva dana):
http://spreadsheets.google.com/viewform?key=pVRRyp0peDExS1QiU0cP6eQ&hl=hr
Sumski
Sumski

Male Broj postova : 281
Age : 43
eRepublik lokacija : North Dalmatia
Registration date : 03.10.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1200954

[Vrh] Go down

Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva Empty Re: Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva

Postaj by dSoKre čet sij 29 2009, 12:12

super

ovo bih odmah votao, al nema opcije vote na forumu lol!
dSoKre
dSoKre

Male Broj postova : 306
Age : 112
eRepublik lokacija : SjeveroZapadna Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva Empty Re: Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva

Postaj by revoluko čet sij 29 2009, 12:33

bravo selectore dao si si truda za dobro sviju....
ulaganje u budućnost.
sve pohvale. piva
revoluko
revoluko

Broj postova : 78
Age : 42
eRepublik lokacija : croatia, north dalmatia
Registration date : 14.01.2009

[Vrh] Go down

Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva Empty Re: Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva

Postaj by 12345 čet sij 29 2009, 13:16

Mogu samo reci da je ovo jedan od boljih a i korisnijih clanaka u zadnje vrijeme.
Cestitke na trudu odlicno
12345
12345

Male Broj postova : 164
Age : 25
eRepublik lokacija : 5587
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva Empty Re: Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva

Postaj by CopyPaste071 čet sij 29 2009, 17:30

Ne slažem se sa svim 100%, ali mislim da to spada pod ono 'cijenite svoje mišljenje' happy happy Svaka čast na uloženom trudu, tvoj tekst je pravo osvježenje na forumu.
CopyPaste071
CopyPaste071

Male Broj postova : 143
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia, Northwest Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247731

[Vrh] Go down

Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva Empty Re: Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva

Postaj by Zelja čet sij 29 2009, 17:53

pohvale na trudu
Zelja
Zelja

Broj postova : 78
Age : 36
eRepublik lokacija : osijek
Registration date : 14.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1251933

[Vrh] Go down

Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva Empty Re: Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva

Postaj by Mancini Horvat čet sij 29 2009, 18:51

Iako znam već dosta, ovaj mi je puno pomoglo. Jako dobro odlicno
Mancini Horvat
Mancini Horvat

Male Broj postova : 29
Age : 34
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 01.01.2009

[Vrh] Go down

Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva Empty Re: Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva

Postaj by Ivan Jovanonov čet sij 29 2009, 19:10

imekojesepamti je napisao/la:
Odradite, otrenirajte i kupite q1 food. To vas ceka prvih par dana.

Ja bi odmah preporucio q2 food jer im na taj nacin wellness ostaje na 50, a trosak je minimalan jer imamo stvarno jeftinu hranu . Puno više će ih koštat da nakon tjedan ili više dana idu dizat taj wellness.

potpis, nema smisla kupovati q1 hranu, odmah na pocetku krenut s q2, na pocetku dobijes 20 kn, sto je dosta za 8 dana ... a nakon tih 8 dana vec imas skill preko 2 pa i imas placu s kojom mozes financirati taj kruh bez problema
Ivan Jovanonov
Ivan Jovanonov

Broj postova : 13
Age : 37
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 23.12.2008

[Vrh] Go down

Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva Empty Re: Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva

Postaj by Matej Balatinac pet sij 30 2009, 00:24

imekojesepamti:


"Slazem se da na 6tom lvlu treba kupit kucu, al to treba obrazlozit jer
ce ljudi skupljat novce misleci da ce kasnije moc u nesto ulozit. Bez
50 golda se nista profitabilno ne moze, a dok se skupi 50 golda kuca ce
samam sebe otplatit. A za 5 golda sasavim lagano mogu kupit q2 kucu.
Cijene kuca na hrvatskom trzistu su apsurdne. Slazem se da treba
kupovat hrvatsko, al negdje treba povuc granicu. House sektor je debelo
prekoracio tu granicu. Ali i ako se ne slazes samnom moras ljudima dat
informacije da oni odaberu. Kazi im da u Hrv za 4 golda mogu kupit q1
kucu, a u svijetu za 5 golda q2. Neka sami odluce sta ce uzet."

ajd mi molim te reci po kojoj cijeni da dam kucu Q1????
kada samo drvo potrebno za jednu kucu kosta 200 HRK a di su place
na koje se potrosio oko 60 HRK ali i vise???

ja bi prvi dao manju cijenu ali sam i ovako u minusu...
KUPUJTE HRVATSKE KUCE-STOP BLACK MARKETU-

ja se slazem da su cijene apsurdne ali svatko gleda da ima profit...kojeg trenutno nemam...da sam u + barem 1 HRK nebi se zalio
ali ovo nije u redu
Matej Balatinac
Matej Balatinac

Male Broj postova : 30
Age : 33
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva Empty Re: Vizija napretka Hrvatskog e-gospodarstva

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.