Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

+8
djubrex
Elbobo
Ja Netko
ratrak
norveska
roby_r
leshinari
Sucko
12 posters

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Sucko ned lip 29 2008, 19:47

Jeli bi htio biti mozda predsjenik drzave? Ili neku nizu politicku poziciju? Gradonalcenik, zastupnik, veleposlanik? Ili bi zelio biti veliki ekonomicar u zemlji, koji bi sve free prodavao? happy happy Ili bi htio biti obican radnik, te ratovao, i skupljao odlicja i iskustvo? Smile

Imas ideju kako bi vodio drzavu?

Ja osobno, trenutno mislim da nisam spreman za predsjenicku funkciju, trebam jos politicku i ekonomski izuciti igru, te bi se jednog dana mogao kandidirati.
Prvi cilj mi je otvaranje stranke u zemlji. Mislim da u zemlji nesmijemo imati hrpu stranaka, mislim da to bas kod nas ni nece biti slucaj, budimo sretni ako se upoce otvori. happy happy
Mislim da bi mogao biti problem da ce nas mnogo otvoriti kompanije, a to ce biti problem. Mislim, da sve kompanije koje se otvore trebaju biti u vlasnistvu drzave, koje bi bile bez profita, znaci niske cjene, a pristojne place, jedino tako bi se mogli brzo razviti...Naravno potpisati neki pakt, i ne biti agresivna zemlja koja bi napadala barem ne upocetku.
Prvi i osnovni nas problem je premal ljudi, idiotni admini nece otvoriti Hrvatsku, te nam ova igra nije toliko zanimljiva onda. :cry:

Pisite...
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Gost ned lip 29 2008, 21:18

Pa eto Razz
Ja vama dajem da mi vi odredite gdje bi ja bio najbolji Smile pa kako kaze sucko ... pisite
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by leshinari ned lip 29 2008, 21:40

ja bi htio biti predsjednik stranke duginih boja :flower:
leshinari
leshinari

Male Broj postova : 733
Age : 35
eRepublik lokacija : Juzna Dalmacija, Dubrovnik
Registration date : 24.06.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/161921

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Sucko ned lip 29 2008, 21:42

Leshinari, daj nemoj tu gluposti pisat. happy happy Pisi pametno. Smile

@Relic, odredi si prvo sam. Smile
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Gost ned lip 29 2008, 21:43

Ma ne bi ... ja ipak ... radim za narod Razz
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by leshinari ned lip 29 2008, 21:49

ajde ok, pisati cu pametno i ozbiljno od sada happy happy

ja o tome jos ne razmisljam buduci da neznamo hocemo li uopce dobiti Hrvatsku, pa ne zelim mastati pale
leshinari
leshinari

Male Broj postova : 733
Age : 35
eRepublik lokacija : Juzna Dalmacija, Dubrovnik
Registration date : 24.06.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/161921

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Sucko ned lip 29 2008, 22:00

Relic je napisao/la:Ma ne bi ... ja ipak ... radim za narod Razz
Wink
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Gost ned lip 29 2008, 22:12

Bok narode, evo i mene kontroverznog iz Amerike (pozdrav Sucko Basketball )

Što se tiče buduće hrvatske politike, tu ću se, nadam se, kvalitetno i nadobudno uključiti kad dobijemo zemlju. Trenutno sam na "studiranju! u USA, preuzeo sam stranku s 8 članova i sad smo pred Kongresom sa skoro 50 članova.

Zato i ostajem ovdje s našom ekipom koju uvodim u Kongres da naučimo neke stvari kako to ide oko funkcioniranja države, potrebnih ministarstava i agencija i tak dalje.

Mislim da bude teško skupiti lovu za više od dvije stranke u startu, ali to je i dobro, s dva kvalitetna suprotna bloka i s razvojem države kao programom, mislim da samo možemo profitirati.

Polako ekipa i uči ekonomiju, jer smo preko stranke kupili kompaniju, pa imamo svi uvid kako ide poslovanje i kako poslovati a da ne dumpamo cijenu.

Ekipa će se skupiti polako, ja sam uve 5-6 ljudi u igru u dva tjedna, svi su aktivni gore sa mnom, i kad se polako to proširi, pogotovo po tvrtkama koje imaju pristup netu, i koji imaju malo vremena - bit će nas...

Natjerat ću ove svoje hahare da se tu pridruže svakako, pa da se okupimo tu kad već nećemo doći u Englesku...
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Sucko ned lip 29 2008, 22:20

Ako admini budu pametno otvorili zemlju, da mi prvi znamo, nas prvih 20 nabrzinu uleti u zemlju, i svatko dobije po 50 golda, sto ce biti dovoljno za 2 stranke, a vise nam ni netreba.
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Gost ned lip 29 2008, 22:38

1000 golda je jaaaaako puno i ako nebudemo pohlepni možemo s tom lovom izgraditi dobar dio državne strukture i kroz plansku ekonomiju na početku brzo je dići. S vremenom onda puštati uzde sve dok jednom ne stvorimo slobodno tržište.

Vjerujem da uz 1000 Golda možemo pokrenuti sve moguće agencije i ministarstva i plaćati ljude zadužene za razvoj ostalih stvari...
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Sucko ned lip 29 2008, 22:44

Upravo to, planska trgovina. Znaci tocno odrediti, tko ce sta otvoriti! Sve po niskoj cjeni, da kompanija nije u profitu, znaci sve u korist drzave, ne u korist pojedicna, to kasnije moze, kada se ustabilimo. Smile
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Gost ned lip 29 2008, 22:51

Naravno. Kad uđem tu malo više kroz strukture preispitat ću ekonomsku povijest USA kod tih ljudi, makar je u početku ukupno tržište bilo malo.

Možda da vidimo što su Slovenci smislili, vidim da su im blagajne pune, plaće dobre. Radio sam neko istraživanje tu za USA, pa vidio da su im plaće više, a cijene fooda i giftova (sve u odnosu na gold) manje nego u USA...
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Sucko ned lip 29 2008, 22:54

Da...vođa im je Dejan, a on mi se cini dosta sposoban...
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Gost ned lip 29 2008, 22:59

Sucko je napisao/la:Da...vođa im je Dejan, a on mi se cini dosta sposoban...

Sigurno ima netko tko ga poznaje, bilo je i Slovenaca sveposud, pa nek stupi s njim u kontakt.
Možda se i ja povežem s njim kasnije da naučim nešto...
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Sucko ned lip 29 2008, 23:01

Ja sam trenutno clan na slovenskim forumima, kao veleposlanik za Sloveniju, nemam jos nista trenutno za rec o njima.
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by leshinari ned lip 29 2008, 23:04

to ti je onda dobra prilika da naucis od njih kako su oni poceli, sta ne?
leshinari
leshinari

Male Broj postova : 733
Age : 35
eRepublik lokacija : Juzna Dalmacija, Dubrovnik
Registration date : 24.06.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/161921

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Gost pon lip 30 2008, 10:59

Ja ga znam, ono ne dobro... ali pricamo ...
Nije bas nesto previse ... mislim nije neki genije...
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by roby_r pon lip 30 2008, 11:06

eto ja bih kada bi se preselili u hrvatsku, otvorio tvrtku housing i prebacio tvrtku giftova u hrvatsku. takodjer bi kandidirao za mayora i dizao bi ljudima wellness sto i sada radimo ja sucko i leshinari Smile
tako da bi radio u korist drzave da se razvijemo sto brze i jeftinije.
roby_r
roby_r
Moderator

Male Broj postova : 87
Age : 31
eRepublik lokacija : Namur
Registration date : 24.06.2008

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Gost pon lip 30 2008, 11:08

Relic je napisao/la:Ja ga znam, ono ne dobro... ali pricamo ...
Nije bas nesto previse ... mislim nije neki genije...

Pa ne mora biti genije, trbamo samo skupiti info kako su oni radili i drugi koji su počinjali, a da smanjimo broj grešaka u startu
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Gost pon lip 30 2008, 11:11

Razmisljao sam, ali to je samo ideja...
treba naci nekoga pametnoga, koji zna vodit kompaniju ( sada vas pola otpada Razz ) koji ce voditi 5 drzavnih kompanija, ili 6 i tamo cemo u pocetku davat dobre place i prodavat po niskim cijena, dok kasnije kada se osnuju normalne tvrtke, pretvorit ih u training companije,
To znaci da bi se radilo za 1 gbp do skill 3.0 ( 15 dana ) I onda bi taj radnik otisao na bolje placen posao ...
E sada... problem je pocetna suma koja dobiva novi user i cijena hrane koja mora biti 5 puta manja od pocetne sume i biti manja od place u tim kompanijama.

Ovime bi u pocetku dobili zdravu ekonomiju dok se sama ne razvije, a kasnije kontrolu vecine ekonomije tj.. ne bi se desavalo kao u eUK da se svuda zaposljavaju, a potrebni su u samo 2 sektora.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by roby_r pon lip 30 2008, 11:19

tako je bilo u pocetku u uk mislim.
roby_r
roby_r
Moderator

Male Broj postova : 87
Age : 31
eRepublik lokacija : Namur
Registration date : 24.06.2008

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Gost pon lip 30 2008, 11:26

Nije... oni su uzasno poceli ... pa vidim da imaju samo dvije kompanije za treniranje...
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by roby_r pon lip 30 2008, 11:27

ja sam bio u jednoj mislim.iako nisam ni znao Smile i onda kad sam doso do skilla 3. sam isao u neku drugu
roby_r
roby_r
Moderator

Male Broj postova : 87
Age : 31
eRepublik lokacija : Namur
Registration date : 24.06.2008

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Gost pon lip 30 2008, 11:40

Mislim da si na dobrom putu...

Napravimo jedan SO za državne kompanije i damo da recimo predsjednik i neki od ministara imaju pristup accountu (naravno, to moraju biti ljudi kojima ćemo vjerovati).

Kontorolirat ćemo proizvodnju u startu. Recimo, dobra ideja bi bila da sa tom startnom lovom (cca. 1000 GOLDA) financiramo izgradnju barem q1 bolnica za svaki grad.

Bilo bi posla za sve, tu bi se zaposlilo u startu mnogo ljudi da se izgrade bolnice čim brže. Itd. slobodno predložite dalje...

Isto mi pada na pamet da pravilno izračunamo jačinu kune - 1000 golda u državnoj kasi + svaki Hrvat da pri ulasku prijavi nekom tko će nam voditi statistiku svoju imovinu u goldu.

Tako bi u startu mogli izračunati jačinu kune i citizen fee...
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Gost pon lip 30 2008, 11:51

Ah ... gledaj ... ja bi to radije preko msn ... iskreno ... ovdje ne vjerujem da ce biti previse kvalitetnih prijedloga...

Ja bi mogao voditi taj SO, ali ne vjerujem da cu biti stationiran u hrvatskoj, ali posto i sada sam ministar zaposlenja u UK ne nalazim razloga zasto ne bi bi o Smile

Pa kunu bi mogli stabilizirat kroz ovaj nacin ... ja prodajem gold drzava kupuje, vi prodajete jos vise golda, ja otkupim svoj dio, i tako se vrtimo, napravit cu profit od cirka 5 kuna ( ako naravno ne spustama masivno cijenu odjedanput, a to bi ubilo ekonomiju)
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Sucko pon lip 30 2008, 13:55

Prvo, prije Hrvatske, trebamo skupiti iskustva s vodenjem kompanija. No kao sto ste rekli, prvi i osnovni cilj je ustabiliti ekonomiju. Princip je lagan, treba ga samo provesti, sto je malo teze.
Naravno, trebamo dobro odrediti tko ce i sto ce biti u buducoj vladi. Vec prije dolaska Hrvatske, trebamo znati tko ce biti predsjenik, a ne na dan nezna jos tko ce biti preds...
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by norveska pon lip 30 2008, 19:47

u budučoj Hrvatskoj ja bih htio biti... hmm.... načelnik bočkoveca
norveska
norveska

Male Broj postova : 18
Age : 30
eRepublik lokacija : UK London
Registration date : 30.06.2008

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by ratrak pon lip 30 2008, 20:14

Roby_Petric je napisao/la:
Kontorolirat ćemo proizvodnju u startu. Recimo, dobra ideja bi bila da sa tom startnom lovom (cca. 1000 GOLDA) financiramo izgradnju barem q1 bolnica za svaki grad.

Bilo bi posla za sve, tu bi se zaposlilo u startu mnogo ljudi da se izgrade bolnice čim brže. Itd. slobodno predložite dalje...

hmm... ja nisam uopće za bolnice...
kao prvo: ne ide ta proizvodnja tako brzo. Rijetko tko je od nas sa većim skillovima hospital worker, što znači da bi to morali biti novi igrači koji bi se priključili Hrvatskoj (na naš nagovor, o tome isto treba razgovarat, otvarat teme na forumima itd) koji imaju skill1 8što znači da nisu baš učinkoviti). I pitanje je jel bi nam bilo u interesu? Jer naime, ja mislim da je puno važnije na početku razvit ekonomiju, ljude zapošljavat u food-u, giftsu, movingu i weaponsu (da se ubace što prije u onu q3 kompaniju iz koje možemo izvozit proizvode i tako dovodit gold iz inozemstva), a o bolnicama možemo kasnije. Također, pošto sam prošao mnoga ratišta znam za šta služe te bolnice i znam da su q1 bolnice totalno beskorisne (dižu health na 20 nakon borbe, a onda ti sebi još 80 wellnessa diži kao znaš) ... Bolnice treba razvijat tek kad se malo razvijemo.
A ako se već hoćemo sačuvat od nekog rata, treba odma sklopit neki mpp s nekom jakom zemljom (koja ima q4 bolnicu, jedna je dovoljna) i tako očuvat državu. Najbolji primjer toga je rat Indonezije i South Afrike gdje South Afrika nema 20 aktivnih ljudi, nema ni jednu bolnicu, a odoljevaju napadima Indonezije zato što ih USA brani...
ratrak
ratrak

Male Broj postova : 353
Age : 35
eRepublik lokacija : Svuda pomalo...
Registration date : 30.06.2008

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Sucko pon lip 30 2008, 20:22

S obzirom, da nas prvih mjesec dana nece nitko napast. A mpp cemo vjerojatno sa UK potpisat. Smile Naravno, necemo nikoga napadati. Barem ne prve mjesece. Vjerojatno cemo upocetku dobiti 3-4 grada. A bolnice su jako skupe, a kao sto si sam rekao, kada kupujemo, onda cemo kupiti pravu bolnicu, barem q3, naravno, to je jako puno para, i prvo ce drzava trebat zaraditi pare, sa stabilnom ekonomjiom sto prije. Smile


p.s. ljudi
Ja sumnjam u seksualnu orjentaciju onog Dejana. Pogledajte kakvu mi je poruku posalo:
"ej lipi moj, sta me trebas u vezi sa NA
Dejan J. ovdje"
happy happy
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Ja Netko pon lip 30 2008, 20:24

Voilio bih biti predsjednik...

Ja Netko

Male Broj postova : 10
Age : 45
eRepublik lokacija : češka
Registration date : 30.06.2008

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Gost pon lip 30 2008, 21:06

E sada kako se uzme...
Tih 10 wellnessa ti znaci mnogo ... vjeruj meni ...
Uglavnom treba prvo dici Food i gifts, zbog produkcije, nadalje weapons i kasnije moving, housing cemo na kraju!
Ako bi drzava imala ove tvrtke, plaće bi bile vece a i produkcija a i naravno proizvodi jeftiniji. Dakle drzava bi napravila svih 6 mogućih kompanija, koje bi bile kod jedne osobe ili SO-a a kasnije kada se ekonomija ostabili onda se to pretvara u training kompanije.
Ja sam za to i mislim da se na tome ogromno treba poraditi, jer kada dodju neki mali buisnessmani država može kontrolirati gdje ce ici radnici uz pomoc tih kompanija. Dakle ljudi koji misle samo na sebe nece dolaziti toliko u izrazaj.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Sucko pon lip 30 2008, 21:18

Bilo bi dobro, da cijelo vrijeme drzava ima glavnu rijec u ekonomiji, ne te training akademije. Mali biznismani, misle samo na svoj vlasiti profit. Kao ja u UK. happy happy
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Gost pon lip 30 2008, 21:20

Pa to je drzavno ... u tome i je stos... imamo kontrolu da se ekonomija ne bi urusila, iako je ne diramo osim u iznimnim slucajevima
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by leshinari pon lip 30 2008, 21:25

pa training akademije su u vlasnistvu drzave, gmovi ce imati ove kompanije q 2 pa na vise...ne mozes ti ljudima zabraniti da otvaraju kompanije, pa nek bude onda barem organizirano kako spada
leshinari
leshinari

Male Broj postova : 733
Age : 35
eRepublik lokacija : Juzna Dalmacija, Dubrovnik
Registration date : 24.06.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/161921

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Gost pon lip 30 2008, 21:33

Ma nije do toga...
Nema tu zabrane, ali mi mozemo odluciti kuda je za drzavu i ekonomiju najbolje poslati radnike koje dolaze...
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by leshinari pon lip 30 2008, 21:45

ma meni se ucinilo da bi sucko htio da su sve kompanije u vlasnistvu drzave kako bi se mogle kontrolirati plate i cijene, iako bi to bilo najbolje, bar ja tako mislim, to je nazalost neostvarivo
leshinari
leshinari

Male Broj postova : 733
Age : 35
eRepublik lokacija : Juzna Dalmacija, Dubrovnik
Registration date : 24.06.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/161921

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Sucko pon lip 30 2008, 21:52

Ako drzava bude drzala sve konce, tesko da ce neki novi GM sam puno napraviti.
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Sucko pon lip 30 2008, 21:54

leshinari je napisao/la:ma meni se ucinilo da bi sucko htio da su sve kompanije u vlasnistvu drzave kako bi se mogle kontrolirati plate i cijene, iako bi to bilo najbolje, bar ja tako mislim, to je nazalost neostvarivo
Da, tako nekako. Rolling Eyes
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Gost pon lip 30 2008, 22:13

Ma nije do toga...
Nego da se ima barem konce u rukama, koje mi NE micemo, ako nema potrebe... tako se to radi ...
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by ratrak uto srp 01 2008, 07:41

Relic je napisao/la:Uglavnom treba prvo dici Food i gifts, zbog produkcije, nadalje weapons i kasnije moving, housing cemo na kraju!
Ako bi drzava imala ove tvrtke, plaće bi bile vece a i produkcija a i naravno proizvodi jeftiniji. Dakle drzava bi napravila svih 6 mogućih kompanija, koje bi bile kod jedne osobe ili SO-a a kasnije kada se ekonomija ostabili onda se to pretvara u training kompanije.
Ja sam za to i mislim da se na tome ogromno treba poraditi, jer kada dodju neki mali buisnessmani država može kontrolirati gdje ce ici radnici uz pomoc tih kompanija. Dakle ljudi koji misle samo na sebe nece dolaziti toliko u izrazaj.
Hm , ne znam baš... Za tih šest kompanija će se potrošiti 240golda, mislim da se taj iznos može puno bolje potrošiti. Svaki građanin koji dođe će dobiti 50 golda, a mnogi će taj novac na gluposti potrošiti. Zar nebi bilo pametnije navesti građane da sami otvore tvrtke koje nisu zastupljene u državi? Čak i da otvorimo te državne tvrtke, one nebi bile konkurentne onima koje bi građani otvarali, jer te tvrtke imaju malu plaću, tj. služe samo da bi se istrenirao igrač (bar je tako u UK bilo).
Mislim da bi država svoj novac trebala potrošiti na sektore u kojima fali tvrtka (ako ima koji) i što je još važnije, na tvrtke većeg lvl-a (q2, q3, q4.) i to fooda, housinga i kasnije giftsa i hospitala (moving se ni ne treba dizat, q1 je dovoljan). Bilo bi pametno težit tome da kasnije napravimo državni SO koji posjeduje q4 tvrtke svih 6 sektora, po uzoru na q4 portugal , M.I.S. Group... Bit tih SO accova su visoke plaće, dobra zarada i samim time privlačenje stranih igrača, tj radnika.
ratrak
ratrak

Male Broj postova : 353
Age : 35
eRepublik lokacija : Svuda pomalo...
Registration date : 30.06.2008

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Elbobo uto srp 01 2008, 09:04

ja oču imat svoju tvrku HERANA (pozz svim članovima)
Elbobo
Elbobo

Male Broj postova : 9
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 01.07.2008

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Sucko uto srp 01 2008, 10:29

ratrak je napisao/la:
Relic je napisao/la:Uglavnom treba prvo dici Food i gifts, zbog produkcije, nadalje weapons i kasnije moving, housing cemo na kraju!
Ako bi drzava imala ove tvrtke, plaće bi bile vece a i produkcija a i naravno proizvodi jeftiniji. Dakle drzava bi napravila svih 6 mogućih kompanija, koje bi bile kod jedne osobe ili SO-a a kasnije kada se ekonomija ostabili onda se to pretvara u training kompanije.
Ja sam za to i mislim da se na tome ogromno treba poraditi, jer kada dodju neki mali buisnessmani država može kontrolirati gdje ce ici radnici uz pomoc tih kompanija. Dakle ljudi koji misle samo na sebe nece dolaziti toliko u izrazaj.
Hm , ne znam baš... Za tih šest kompanija će se potrošiti 240golda, mislim da se taj iznos može puno bolje potrošiti. Svaki građanin koji dođe će dobiti 50 golda, a mnogi će taj novac na gluposti potrošiti. Zar nebi bilo pametnije navesti građane da sami otvore tvrtke koje nisu zastupljene u državi? Čak i da otvorimo te državne tvrtke, one nebi bile konkurentne onima koje bi građani otvarali, jer te tvrtke imaju malu plaću, tj. služe samo da bi se istrenirao igrač (bar je tako u UK bilo).
Mislim da bi država svoj novac trebala potrošiti na sektore u kojima fali tvrtka (ako ima koji) i što je još važnije, na tvrtke većeg lvl-a (q2, q3, q4.) i to fooda, housinga i kasnije giftsa i hospitala (moving se ni ne treba dizat, q1 je dovoljan). Bilo bi pametno težit tome da kasnije napravimo državni SO koji posjeduje q4 tvrtke svih 6 sektora, po uzoru na q4 portugal , M.I.S. Group... Bit tih SO accova su visoke plaće, dobra zarada i samim time privlačenje stranih igrača, tj radnika.
Moje bi misljenje bilo, da drzava treba imat glavni dio i rijec u ekonomiji, a te trening kompanije, to moze biti bilo koja q1 kompanija. Wink
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Gost uto srp 01 2008, 10:58

Te drzavne tvrtke bi u pocetku radile normalno, dok ljudi ne pocnu otvarat svoje kompanije, e onda poslije bi tek postale training companije koje ce trenirati ( citaj kao: mogucnost slanja radnika na potrebna mjesta)

Takav rzavni so koji ti spominjes je totalan promasaj, barem u ranoj fazi !
Upgrade jedne tvrtke ce nas doci najmanje 200 golda ukupno .. pa si ti racunaj...
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by ratrak uto srp 01 2008, 12:54

Relic je napisao/la:
Takav rzavni so koji ti spominjes je totalan promasaj, barem u ranoj fazi !
Upgrade jedne tvrtke ce nas doci najmanje 200 golda ukupno .. pa si ti racunaj...
Slažem se... ni u jednom trenutku nisam spomenio da to treba razvijat u ranoj fazi, pa ni radnike nebi imali za te tvrke... a što se tiče tih upgrada, svaki gold će se isplatit, ali naravno kad bude bilo dovoljno radnika za takvo nešto...
ratrak
ratrak

Male Broj postova : 353
Age : 35
eRepublik lokacija : Svuda pomalo...
Registration date : 30.06.2008

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Gost uto srp 01 2008, 13:02

Pa no ... to netreba jos razmisljat o tome, to je,vjeruj mi, daleka buducnost, sada se trebamo koncretirati na uopce postavljanje ekonomije
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Gost uto srp 01 2008, 19:49

Država bi trebala imati u vlasništvu prve q1 kompanije, krenuvši od esencijalnih - food i gift - to smo apsolvirali.

Sad da dodam ja svoj prijedlog, a ne znam previše o ekonomiji, pa pucam na prazno:

:: Nakon određenog vremena, kad bi se proizvodi ustabilili na tržištu država bi odobrila za zainteresirane za Q2 kompanije - u startu po jedna u svakom sektoru.

:: Cijena bi trebala biti 2xQ1>1Q2, dakle, da Q2 proizvodi budu cjenovno prihvatljiviji od Q1 (ako je to moguć koncept) - tko nema para kupovat će od države Q1, tko ima para kupovat će isplativije

:: S dovoljnom potražnjom, dale bi se prve Q3 koncesije, opet s proporcionalnom cijenom, a koncesija bi se dala novozainteresiranima za Q2 upražnjeno mjesto

:: Država ima u vlasništvu svih 5 Q1 kompanija i regulira Q1 cijene u odnosu na ostatak marketa makar uz intervenciju. Država ima dovoljan broj radnika i ne smeta joj odlazak skilled radnika u Q2 tvrtke, dapače. Time regulira i nezaposlenost.

:: S vremenom ako to broj građana dopušta polako otvara i koncesije za Q1 tvrtke uz opet određene uvjete (recimo dopušta simbolično jeftiniju cijenu proizvoda u odnosu na svoju, dajući poticaj privatnoj tvrtki, pa kad ona ispuca svoj stock, dalje ona prodaje)

- a vi recite dali to funkcionira matematički i da li uopće ima ekonomsku podlogu. Problem jest kako ograničiti nekoga da otvori komapniju mimo koncesije ako želi. Isto tako ne znam može li se otvoriti direktno Q2 tvrtka (vjerojatno može, uz veće ulaganje za upgrade, ali i donosi i veći profit)


Zadnja promjena: Roby_Petric; uto srp 01 2008, 20:04; ukupno mijenjano 1 put.
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Sucko uto srp 01 2008, 20:02

Relic je napisao/la:Te drzavne tvrtke bi u pocetku radile normalno, dok ljudi ne pocnu otvarat svoje kompanije, e onda poslije bi tek postale training companije koje ce trenirati ( citaj kao: mogucnost slanja radnika na potrebna mjesta)

Takav rzavni so koji ti spominjes je totalan promasaj, barem u ranoj fazi !
Upgrade jedne tvrtke ce nas doci najmanje 200 golda ukupno .. pa si ti racunaj...
Sada bi trebali imat bolje kompanije, barem q3.
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by ratrak uto srp 01 2008, 20:13

Sucko je napisao/la:
Relic je napisao/la:Te drzavne tvrtke bi u pocetku radile normalno, dok ljudi ne pocnu otvarat svoje kompanije, e onda poslije bi tek postale training companije koje ce trenirati ( citaj kao: mogucnost slanja radnika na potrebna mjesta)

Takav rzavni so koji ti spominjes je totalan promasaj, barem u ranoj fazi !
Upgrade jedne tvrtke ce nas doci najmanje 200 golda ukupno .. pa si ti racunaj...
Sada bi trebali imat bolje kompanije, barem q3.
Ma treba nam neki dobar So što prije... Čak i da se nas nekoliko dogovori i napravimo takav SO... Recimo nas 7-8 ubacimo onih 50 golda što dobijemo dolaskom u Hrvatsku i krenemo s 3-4 q2 kompanije (naravno napravimo ugovor, da nas netko ne okrade happy happy, nikad ne znaš happy happy)... kasnije prebacujemo zaradu u gold i opet ih unaprijeđujemo... Počnemo dijeti zaradu tek kad ih dignemo do q4. Po meni nema smisla to da sad svi počnemo q1 kompanije dizat i pravit konkurenciju.
ratrak
ratrak

Male Broj postova : 353
Age : 35
eRepublik lokacija : Svuda pomalo...
Registration date : 30.06.2008

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by leshinari uto srp 01 2008, 20:15

Roby_Petric je napisao/la:Problem jest kako ograničiti nekoga da otvori komapniju mimo koncesije ako želi. Isto tako ne znam može li se otvoriti direktno Q2 tvrtka (vjerojatno može, uz veće ulaganje za upgrade, ali i donosi i veći profit)

u tome i je bit, ne mozes nikome zabranit, iako ovo sto si ti predlozio lijepo zvuci
leshinari
leshinari

Male Broj postova : 733
Age : 35
eRepublik lokacija : Juzna Dalmacija, Dubrovnik
Registration date : 24.06.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/161921

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Sucko uto srp 01 2008, 20:17

ratrak je napisao/la:
Sucko je napisao/la:
Relic je napisao/la:Te drzavne tvrtke bi u pocetku radile normalno, dok ljudi ne pocnu otvarat svoje kompanije, e onda poslije bi tek postale training companije koje ce trenirati ( citaj kao: mogucnost slanja radnika na potrebna mjesta)

Takav rzavni so koji ti spominjes je totalan promasaj, barem u ranoj fazi !
Upgrade jedne tvrtke ce nas doci najmanje 200 golda ukupno .. pa si ti racunaj...
Sada bi trebali imat bolje kompanije, barem q3.
Ma treba nam neki dobar So što prije... Čak i da se nas nekoliko dogovori i napravimo takav SO... Recimo nas 7-8 ubacimo onih 50 golda što dobijemo dolaskom u Hrvatsku i krenemo s 3-4 q2 kompanije (naravno napravimo ugovor, da nas netko ne okrade happy happy, nikad ne znaš happy happy)... kasnije prebacujemo zaradu u gold i opet ih unaprijeđujemo... Počnemo dijeti zaradu tek kad ih dignemo do q4. Po meni nema smisla to da sad svi počnemo q1 kompanije dizat i pravit konkurenciju.
To ce biti problem da mi koji, imamo planove u dobrobit drzave, ne vlastiti profit, da se domognemo tih 50 golda. Slovencima su sav gold Svedani pokrali.
Treba to s adminima srediti, da nam tocn kazu...
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku? Empty Re: Sto bi zelio biti kada dodes u Hrvatsku?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.