Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plaće u eHrvatskoj

+6
HooDs
letodred
aquasonic
direktor
Alen Mislivecek
dSoKre
10 posters

Go down

Plaće u eHrvatskoj Empty Plaće u eHrvatskoj

Postaj by dSoKre pet vel 27 2009, 00:42

Šta mislite jel bi moglo bit moguće da svi hrvatski vlasnici tvrtki stave jednake plaće??

Pod time mislim na ovaj popis vlasnika:

http://www.erepublik.com/en/article/popis-tvrtki-u-vlasni-tvu-ehrvata-dan-464--743019/1/20

Što mislite jel bi to funkcioniralo, npr. da svi stavimo ovakve plaće:

Skill 7 = 17.5 HRK

Skill 6 = 15 HRK

Skill 5 = 12.5 HRK

Skill 4 = 10 HRK

Skill 3 = 7.5 HRK

Skill 2 = 5 HRK

Skill 1 = 2.5 HRK

Skill 0 = 1.1 HRK

_______________________________________

Ovo je prijedlog za Q1 firme...

za svaki Q više jedna kuna veća plaća...

npr. za skill 4 radnika u Q3 firmi da je plaća 12 HRK

Ovo je samo prijedlog, pa možemo to regulirat...

... i svaki poslodavac može davat bonuse svojim radnicima,

ali ako na human resources ima neka plaća veća od ovog tako da igrač zna da je to strana firma


Mislim da ako ujednačimo svi prvo plaće da bismo mogli svi zajedno staviti minimalne i maximalne cijene nekih proizvoda na hrvatskom tržištu
dSoKre
dSoKre

Male Broj postova : 306
Age : 112
eRepublik lokacija : SjeveroZapadna Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Plaće u eHrvatskoj Empty Re: Plaće u eHrvatskoj

Postaj by Alen Mislivecek pet vel 27 2009, 07:44

sve to stoji... čak kod nas i jesu takve plaće, ali nemamo dovoljno radnika....
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

Plaće u eHrvatskoj Empty Re: Plaće u eHrvatskoj

Postaj by direktor pet vel 27 2009, 07:47

glupost.. zakon ponude i potražnje.. neka padne potražnja ili je slabija potražnja u jednom trenutku za određenom vrstom roba, vlasnik firme u minusu..
direktor
direktor

Broj postova : 45
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 21.02.2009

[Vrh] Go down

Plaće u eHrvatskoj Empty Re: Plaće u eHrvatskoj

Postaj by aquasonic pet vel 27 2009, 08:54

ja plaće dajem u svojoj mogučnosti...ne podržavam prijedlog gore navedenih plaća. prema tome bi ja za skill 2 davao 6kn. radnici sa takvim skillom su najčešće još zeleni i imaju niski wellness do 40 ili manje, a proizvedu mi oko 4 komada hrane ili manje (da ne spominjem koliko je teško naći radnika koji bi odradio svaki dan) koje prodam za 2.6/2.7 kn i šta mi ostane...na kraju svega 2kn a još im moram davati giftove, hranu i bonus na plaću...jbga jednostavno ne ide.
aquasonic
aquasonic

Broj postova : 36
Age : 38
eRepublik lokacija : North Dalmatia
Registration date : 28.01.2009

[Vrh] Go down

Plaće u eHrvatskoj Empty Re: Plaće u eHrvatskoj

Postaj by Alen Mislivecek pet vel 27 2009, 09:15

A tko ti kaže da im moraš davati giftove, hranu i bonus na plaću? bolje im davaj bonus na plaću u ovisnosti o njihovom trudu i brigi o wellnesse, a giftove i hranu pokloni ako vidiš da im nejde, ili u znak pažnje... bitno je komunicirati sa ljudima... sve se može rješiti dogovorom...

nekako puno novaca ode na ove do 2. skilla (mala produktivnost, a još ako se ne brinu o wellnessu... katastrofa)

naravno, neće ti ljudi baš gledati... joj, pa to je stranac, neću ići k njemu raditi... već će reći gle, tu je plaća veća... uf, taman mi treba da si kupujem Q2 hranu i sl.
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

Plaće u eHrvatskoj Empty Re: Plaće u eHrvatskoj

Postaj by aquasonic pet vel 27 2009, 09:26

a što misliš zašto im dajem sve to??? sigurno nije zato što imam viška love! večini ne ide pa moram to rješavati sa giftovima i hranom...oni ne paze na wellness a niži wellness mi ne odgovara! a kad to sve podjelim imam taman za žvaku! Nije problem dati veću plaću ako je to pokriveno zaradom!
aquasonic
aquasonic

Broj postova : 36
Age : 38
eRepublik lokacija : North Dalmatia
Registration date : 28.01.2009

[Vrh] Go down

Plaće u eHrvatskoj Empty Re: Plaće u eHrvatskoj

Postaj by Alen Mislivecek pet vel 27 2009, 09:38

pa zato ćim se zaposli sa malim skilom, upozoriš ga na wellness... pokušaš mu reći da ne trenira par dana kako bi imao veći skill i što bolju plaću a velnes da se održi što dulje... nađite kompromis... nije ni nama lako u tvrtci, ali snalazimo se
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

Plaće u eHrvatskoj Empty Re: Plaće u eHrvatskoj

Postaj by letodred pet vel 27 2009, 12:04

nikad ne govoriti radnicima da ne treniraju

amo reć evo dook im se skill ne stabilizira na 2 to je 6 dana imaju 10 HRK na početku nek kupuju q1 hranu od 1.30 HRK znači 7.80 potroše na hranu

na gifte nek troše jedan gift dnevno je 2.60 pa 6 dana dođe 15.60

15.60+7.80=23.40

kad se obrate uredu za dobrodošlicu dobit će još 10 HRK znači bez plaće im je za 6 dana trošak 3.40 HRK

i kod najmanje plaće 1.00 HRK će im dostajati

1.00 HRK na skill 0, 1.75 na skill 1 to ti na kraju dođe 9 HRK!

ostane im 5.60 HRK, imaju skill 2 i strength priko 2 i skoro 3!

dalje s plaćom jedno 2.80 HRK gube jedno 1.10 HRK na dan znači dostaje im još za 5 dana! i ostane wellness na 50 bez problema!
oko 45! i imaju 5 golda već od prije 3-4 dana! onda bi tribali nekako užicat ili 1 gold prominitu kune i kupit 2 ticketa, otić u rat fajtat se i opala wellness na 86! skil 2.50, wellness visok znači veća plaća i polako počinje dostajati za daljnji eživot

i naravnoako dobiju bilokakvu pomoć ovo još bolje ide

ključno je preživljavat na rzmjenjivanju giftova i čim se dobije prilika ić u rat podignit wellness

nakon 20 dana će doć i hardworker, još 15-20 dana nakon dolazi super soldier i tada se bira hoće li bit vojnik ilui nešto drgo pa onda može prestat trenirat iako bi volio da hrvatska bude vojno jača pa da dalje treniraju

a inviteima kupe kuću!

letodred

Broj postova : 25
Age : 27
eRepublik lokacija : north dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Plaće u eHrvatskoj Empty Re: Plaće u eHrvatskoj

Postaj by HooDs pet vel 27 2009, 19:08

Trebalo bi mozda najprije nekako regulirati cijene na marketu
a tek onda mozemo pricati o reguliranju placa
HooDs
HooDs

Broj postova : 15
Age : 38
eRepublik lokacija : Primorsko-goranska
Registration date : 20.01.2009

[Vrh] Go down

Plaće u eHrvatskoj Empty Re: Plaće u eHrvatskoj

Postaj by dSoKre pet vel 27 2009, 23:23

pa gle zato sam rekao da stavimo jednake plaće i onda se lako izračuna za svaki produkt neka normalna cijena
dSoKre
dSoKre

Male Broj postova : 306
Age : 112
eRepublik lokacija : SjeveroZapadna Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Plaće u eHrvatskoj Empty Re: Plaće u eHrvatskoj

Postaj by ftfool sub vel 28 2009, 11:32

ma lako reć stavi jednake plaće i onda se izračuna normalna cijena...
evo nevodim dugo firmu ali za sada sam po svim izračunima u gubitku svaki dan oko 10-20%, plaće onima s velikim skillom i velikim wellnessom nemogu priuštit, tako da zapošljavam one s manjim, ali ajde i njima treba posao i plaća i sve to skupa, sve se podrazumjeva, ali ajdce ti meni objasni kako da ja njima desetorici plaćam 5-6hrk-a plaću za skill 2, kad na kraju je dosta zasićeno tržište s giftovima q1 pa i cijena pada ako želiš išta prodati i koliko toliko pokriti troškove....

nego daj plaću u koraku s tržištem malo se pokošaj dogovorit s radnicima i jedva krpati kraj s krajem tj, nikako nekrpati
ftfool
ftfool

Male Broj postova : 57
Age : 40
eRepublik lokacija : eBrazil
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Plaće u eHrvatskoj Empty Re: Plaće u eHrvatskoj

Postaj by malosanmaka sub vel 28 2009, 15:11

Nema smisla standardizirat place samo po skill-u...

Ovaj tvoj prijedlog stoji samo uz pretpostavku da svi imaju wellness 90+. Nekih 1.5 * skill je razumna placa za radnike sa wellness-om oko 50 (sto su manje vishe svi sa skillom ispod 3)

A gift trziste ne moram komentirat, prodajna cijena je pala na production cost (uz jeftini raw, ne ovaj na nasem trzistu)...
malosanmaka
malosanmaka

Broj postova : 47
Age : 38
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 16.01.2009

[Vrh] Go down

Plaće u eHrvatskoj Empty Re: Plaće u eHrvatskoj

Postaj by le phle uto oľu 10 2009, 10:51

evo san se danas registrira i još ništa ne kužin, al mi je odma upalo u oko da je minimalna plaća (1) manja od najjeftinije hrane (1.31), i mislin da je to malčice faktap. Suspect
le phle
le phle

Broj postova : 1
Age : 45
eRepublik lokacija : croatia
Registration date : 10.03.2009

[Vrh] Go down

Plaće u eHrvatskoj Empty Re: Plaće u eHrvatskoj

Postaj by Selector uto oľu 10 2009, 16:20

le phle je napisao/la:evo san se danas registrira i još ništa ne kužin, al mi je odma upalo u oko da je minimalna plaća (1) manja od najjeftinije hrane (1.31), i mislin da je to malčice faktap. Suspect

Postoji citizens fee. To je deset kuna koje si diobio cim si se registrirao. Postoji Ured dobrodoslice u koji si se trebao registrirati (procitaj pozdravnu poruku koju si dobio odmah po registraciji od admina). Placa ti je trenutno niska ali ce s vremenom rasti i nece ti biti problem. Ako imas jos pitanja pitaj na vrhu foruma oko toga da ne spamamo ovdje ovu temu. Za sva pitanja preporucam da se obratis Uredu dobrodoslice
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Plaće u eHrvatskoj Empty Re: Plaće u eHrvatskoj

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.