Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj

+4
kadaj
Selector
Zmaj000
Sucko
8 posters

Go down

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Empty Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj

Postaj by Sucko sri sij 14 2009, 22:22

Poceo sam pisati ovo na clanku, ali su ove slike PREvelike na clanku, nazalost. (Inace, poludio sam sa ovim slikama )
....



Od zadnjeg broja, proslo je 17 dana, mnogo toga se promjenilo od zadnjeg puta.
Sve ovo napisano, napisano je od mojeg iskustva i misljenja, ako dolje pise da se ne otvori kompanija u odredenom sektoru, nitko nece biti kaznjen ili slicno, ovo su samo cisti prijateljski savjeti.

Ovaj broj sam pokusao napraviti zanimljivijim i preglednijim. Zbog toga cemo trebati sitnu legendu.

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Tocno10 - Ovo znaci da se u tom odredenom sektoru isplati otvoriti kompaniju.

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Netocn10 - Ovo je suprotno, kada vidite ovaj znak, znaci da nije bas pozeljno da otvorite kompaniju tu.

Q1- Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q110
Q2- Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q210
Q3- Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q310
Q4- Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q410
Q5- Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Ql-ind10


Pa pocnimo...krecemo po sektorima kao sto su i na marketu.




FOOD
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Icon_i10

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q110Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Tocno10
Za razliku od zadnjeg puta, kada smo bili pretrpani q1 food kompanijama, sada nam ne dostaju. Svakako se isplati.


Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q210Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Netocn10
Nikako ne otvarati, previse je starih q1 kompanija preslo na q2, evo bas sada gledam ponude q2 kompanija, preko cijelog ekrana stanu sve ponude, cak 10 ponuda, jos vjerovatno imaju neke koje nisu postavile trenutno nista na market. Tim kompanijama, tko moze, neka sto prijedu predu na vece levele, ne svi, barem pola. Fale nam q3, q4 i q5.


Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q310Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Tocno10
Ovo nam treba, imamo samo 1 ili 2 q3 nase kompanije, koje, zbog velike potraznje sve prodaju u kratkom roku.


Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q410 i Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Ql-ind10Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Tocno10
Ovo nam svakako treba, q4 i q5 jos nikako nemamo, a to nam je potrebno kako bi disli standard zivota.






GIFT
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Icon_i11

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q110
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Tocno10
Rekao bih da, giftovi se dobro prodaju, takoder zato sto su kod nas vecina igraca novi ljudi, kojima je nizak wellness, a i vojsku sada imamo, koja uvijek treba welllness.


Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q210
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q310
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q410
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Ql-ind10
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Netocn10
Veci leveli giftova nisu potrebni, zasto? Isto je dali kupis 10 q1 giftovam, ili 2 q5 gifta. Isto cete dobiti, ali i isto platiti. Eventualno, tu i tamo netko q2 otvori.







WEAPON
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Icon_i12

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q110Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Netocn10
Tu osobno imam iskustva, nikako ne otvarati q1, naravno, ako se mislite zadrzavati na q1 onda nemojte, ako vec imate lovu za vece levele, to otvorite nikako ne q1. Prije, oko 2 tjedna bio sam sam na marketu, i prodaja je isla ok, u kratkom roku doslo je jedno 5-6 novih kompanija, i vjerujte, trebate visiti 24 sata na dan kako bi nesto prodali.


Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q210Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Tocno10
Treba nam, iako imamo 1 ili 2 q2 weapon kompanije, rijetko kada ih ima na marketu.


Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q310
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q410
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Ql-ind10
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Tocno10
Ovo upoce nemamo, a potrebno nam je jako, onaj tko otvori weapon iznad q3, ima osiguran posao. Ako zelimo biti vojna velesila, ovako nam weapon market ne smije izgledati.






MOVING TICKETS
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Icon_i13

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q110Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Tocno10
Tu imam i sam kompaniju, ima par q1 kompanija. Ali cini se da to nije dosta, sve se proda u kratkom roku, kao da ni nema konkurencije, zato toplo preporucavam da otvorite ako zelite. Nazalost, mnogi vlasnici iskoristavaju ovu situaciju, jer se sve proda, i nabiju veliku cijenu ticketa, rekao bih, to je zaista pokvareno, jer na taj nacin nasi siromasni gradani placaju ticket i po 10 kuna vise nego sto vrijedi!

Q2-Q5
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Netocn10
Ne otvarati, glavni cilj ticketa je da te preseli, npr. sa q5 se dobije 2 wellness kada se putuje, ali bi q5 dosao oko 100 kuna za 1 ticket, sto je svakako neisplativo, samo q1 otvarajte u moving sektoru.





GRAIN
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Icon_i14


Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q110Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Netocn10
Ima previse q1 kompanija, i ako mislite otvarati grain, to mora biti minimalno q2, kako bi mogli dobro poslovati.

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q210Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Tocno10
Nemamo ih mnogo. Kao sto sam napisao, trebate biti barem q2 kako bi mogli poslovati dobro.

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q310
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q410
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Ql-ind10
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Tocno10
Nemamo ih, a svakako je pozeljno da imam veci level graina.

Grain trebate otvoriti u Slavoniji. Tamo imamo high izvor.






DIAMONDS
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Icon_i15


Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Netocn10

Dijamante u Hrvatskoj nemamo, tako da ih ni slucajno nemojte otvarati.





IRON
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Icon_i16


Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Netocn10

Ista stvar kao i sa dijamantima.





OIL
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Icon_i17


Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Netocn10

Nemamo ni nalazista oila nazalost, tako da ni to nemojte otvarati.





WOOD
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Icon_i18

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q110
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Netocn10
Isto kao i za grain, ako mislite otvarati wood, na q2 se nemojte zadrzavati.

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q210Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Netocn10
Imamo jako puno q2 wood kompanija, i konkurencija je zestoka, bez prijasnjeg iskustva sa vodenjem kompanije, i nekakvim boljim pocetnim kapitalom, tesko da cete uspijeti.

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q310
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Q410
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Ql-ind10
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Tocno10
Nemamo ih, a sigurno ne bi odmogli, naravno, ti leveli i dodu dosta golda, osim samo jedne q3 kompanije.





HOUSE
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Icon_i19
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Tocno10

Blago receno, housing se isplati otvoriti bilo gdje, cesto vidim taj sektor prazan, jer se brzo proda ono sto se napravi. Po meni, najisplativiji sektor.




HOSPITAL
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Icon_i20
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Netocn10
Imamo drzavnu q5 hospital kompaniju, sve ispod bi bilo losije samo.





DEFENSE SYSTEM
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Icon_i21
Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Netocn10

Uglavnom, ovo nemojte otvarati, trebate masu golda, preveliku.


Mali zakljucak:

Najisplativiji sektor po mom misljenju je housing, tu otvarajte, moving takoder, veci leveli hrane i oruzja, te giftovi. Iz wooda i graina se isto nesto moze izvuci.


Takoder, pogledajte stari clanak, gdje su takoder neki savjeti, vezani za kompaniju. (na donjem dijelu)
http://www.erepublik.com/en/article/gdje-otvoriti-kompaniju--714599/1 Shocked Razz Shocked


Zadnja promjena: Sucko; sri sij 14 2009, 22:39; ukupno mijenjano 1 put.
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Empty Re: Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj

Postaj by Zmaj000 sri sij 14 2009, 22:32

Sucko svaka cast .

Zmaj000

Broj postova : 50
Age : 44
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Empty Re: Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj

Postaj by Selector sri sij 14 2009, 23:19

jako dobro, :respekt:
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Empty Re: Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj

Postaj by kadaj čet sij 15 2009, 05:29

odlicno
ce bit edita ovog svaki tjedan ili tako nesto?

kadaj

Broj postova : 14
Age : 37
eRepublik lokacija : Hrvatska Centar
Registration date : 14.12.2008

[Vrh] Go down

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Empty Re: Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj

Postaj by HrvojeZ čet sij 15 2009, 07:24

Svaka čast na članku, ovo mi je baš trebalo! Bravo
HrvojeZ
HrvojeZ
Moderator

Male Broj postova : 347
Age : 32
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248603

[Vrh] Go down

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Empty Re: Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj

Postaj by dSoKre čet sij 15 2009, 07:32

...svaka čast sucko...

...znam kako ti je s uploadanjem slika... imao isti problem u novinama... Twisted Evil

...baš sam danas sa partnerom otvorio housing tvrtku... znači da nismo pogriješili Very Happy

http://www.erepublik.com/en/company/zagreb-houses-182381

evo i oglasa za posao

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com/posao-f3/zagreb-houses-t1010.htm
dSoKre
dSoKre

Male Broj postova : 306
Age : 112
eRepublik lokacija : SjeveroZapadna Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Empty Re: Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj

Postaj by Sucko čet sij 15 2009, 17:46

kadaj je napisao/la:odlicno
ce bit edita ovog svaki tjedan ili tako nesto?
Jednom tjedno je malo previse, probat cu to objavljivati barem 1-2 na mjesec. Ovo zaista oduzima mnogo vremena i napora.
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Empty Re: Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj

Postaj by Sucko čet sij 15 2009, 17:48

dSoKre je napisao/la:...svaka čast sucko...

...znam kako ti je s uploadanjem slika... imao isti problem u novinama... Twisted Evil

...baš sam danas sa partnerom otvorio housing tvrtku... znači da nismo pogriješili Very Happy

http://www.erepublik.com/en/company/zagreb-houses-182381

evo i oglasa za posao

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com/posao-f3/zagreb-houses-t1010.htm
Nisi pogrijesio, vjerujem da ces ubrzo prodati prvu kucu koju napravis. Naravno, samo nemoj sam nesto zajebati. happy happy
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Empty Re: Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj

Postaj by Djuka čet sij 15 2009, 18:11

Dobar je članak samo mi nije jasno zašto bi q4 i q5 weapons bile isplative? Tko bi to kod nas uopće to kupovao?

Djuka

Broj postova : 143
Age : 39
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Empty Re: Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj

Postaj by Sucko čet sij 15 2009, 18:16

Kupovali bi i stranci vjeruj mi. Ima uvijek ljudi, istina je da je malo skuplje, ali uz dana u dan, standard zivota u Hrvatskoj raste, tako da ce si ljudi uskoro moci priustiti skuplje stvari opcenito.
Za q5 je potrebno preko 350 golda, to ako netko ima u planu otvoriti, sigurno nece otvoriti ubrzo na q5. 350 golda je puno para.
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Empty Re: Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj

Postaj by ratrak čet sij 15 2009, 19:00

Što se tiče weapona (višlji ql, q3 i više), ne bih preporučio... Dosta su visoke cijene takvih oružja, tako da se svi prvo informiraju o tome gdje ih ima jeftino i tamo kupe, tj. iz stranih država preko crnog tržišta. Primjer je q4 koji se može nabaviti za 0.5 golda, a pošto imam q3 tvrtku znam da je skoro nemoguće za te novce proizvesti takav weapon (ja za 0.4 golda prodajem q3, a to je bez profita)...
I naravno još jedna bitna stavka, igrači koji kupuju takve bolje weapone su igrači koji igraju malo duže, znaju kakve su cijene i gdje se mogu najjeftinija oružje kupiti, tj dosta su dobro informirani...
ratrak
ratrak

Male Broj postova : 353
Age : 35
eRepublik lokacija : Svuda pomalo...
Registration date : 30.06.2008

[Vrh] Go down

Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj Empty Re: Gdje otvoriti kompaniju? (17.1) Drugi broj

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.