Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

+5
Selector
ivek81cro
imekojesepamti
CROOHM
Ante Sunara
9 posters

Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by Ante Sunara sub sij 10 2009, 20:39

Pošto vidim da se još neki ljudi po forumu i po e novinama prepiru oko toga tko zarađuje, tko krade, tko je odgovoran za stvaranje black market-a evo vam odgovora na sva vaša pitanja. Dosta ste mlatili praznu slamu, neka se zna ISTINA!

Svi već znamo da na kraju popuši mali čovjek kao i u RL, ali u ovom slučaju nešto mogu i poduzeti u vezi toga. Na ovome linku dolje se nalazi excel file sa cijelim proračunom profitabilnosti jedne q2 grain i q2 food tvrtke, pa gospodo PODUZETNICI izvolite to malo proučit pa da vidimo tko koga laže i mulja.

Svim RADNICIMA eHrvatske savjetujem da obavezno pogledaju ovaj file, ukucaju svoje podatke (skill, wellness, trivija) i neka saznaju koliko njihov POSLODAVAC na njima zarađuje ili gubi

http://www.MegaShare.com/567029

Tablice su podložne promjenama u smislu broja radnika i podataka o svakom radniku, cijenama proizvoda na marketu, cijenama sirovine i svega ostaloga. Nisam uzimao u obzir VAT... Ovo je jedna okvirna računica, ali mislim da je 90% točna i prikazuje vjernu sliku poslovanja jedne tvrtke...
Ante Sunara
Ante Sunara

Broj postova : 81
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia, South Dalmatia
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty Re: EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by CROOHM sub sij 10 2009, 22:14

Daj uploadaj negdje drugdje, ja to skinut nemogu jer mi se dignu svi antivirusi i zastite koji inace ni ne trznu dok gledam kaj je na meniju kod sexyhungryjoa

CROOHM

Broj postova : 33
Age : 47
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 04.01.2009

[Vrh] Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty Re: EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by Ante Sunara sub sij 10 2009, 22:23

Ante Sunara
Ante Sunara

Broj postova : 81
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia, South Dalmatia
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty Re: EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by imekojesepamti sub sij 10 2009, 22:28

evo uploado sam na google spreadsheetse tak da ljudi netrebaju downloadat
http://spreadsheets.google.com/ccc?key=pgQ_UV-HeErT3hdAPIZWpEA&hl=en
imekojesepamti
imekojesepamti

Broj postova : 239
Age : 36
eRepublik lokacija : Zagreb
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty Re: EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by CROOHM sub sij 10 2009, 22:40

E super ti je to, znaci zaradio bih:

Trenutna dnevna zarada [HRK/dan]10,70

kad bi uspio prodat svu psenicu :bounce: inace sam u minusu cirka 80 kuna dnevno. Toliko o 200% profitima.

CROOHM

Broj postova : 33
Age : 47
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 04.01.2009

[Vrh] Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty Re: EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by CROOHM sub sij 10 2009, 22:47

E guba ti je ova tablica, sad sam svima stavio ko da imaju 90 wellnessa i zarada uz uvijet da sve prodam bi mi skocila na 34 kune. Toliko o wellnesu i utjecaju na proizvodnju

CROOHM

Broj postova : 33
Age : 47
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 04.01.2009

[Vrh] Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty Re: EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by Ante Sunara sub sij 10 2009, 23:14

A sad ukucajte podatke o onim kompanijama koje proizvode Q2 food i prodaju ga po cijeni od 3.3HRK pa vidi koliko one zarade po danu...
Ante Sunara
Ante Sunara

Broj postova : 81
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia, South Dalmatia
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty Re: EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by ivek81cro sub sij 10 2009, 23:24

Napravio sam racunicu i uz prosjecan skil od 1,7 i 8 radnika, trenutna zarada mi je -2,05KN. Postujes pravila, otvoris radna mjesta za nove ljude sa manjim skilom i cak ni cjena od 0,8 ocito nije dovoljna, a vece place ne mogu priustit radnicima tako da sam i na trzistu poslodavaca slab.
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty Re: EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by Ante Sunara sub sij 10 2009, 23:30

svatko tko otvori firmu od nule može očekivati gubitke u prvih 7 dana, to je normalno
Ante Sunara
Ante Sunara

Broj postova : 81
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia, South Dalmatia
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty Re: EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by ivek81cro sub sij 10 2009, 23:32

ok, to razumijem, ali ako do sutra ne prodam zalihe moram stavit kljuc u bravu i cekat dok se to ne desi. Druge nema. Posudjivat necu jer ne vjerujem da bi ovako ikad mogao vratit a novac imam u grainu na marketu Neutral
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty Re: EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by Selector sub sij 10 2009, 23:40

momci pa vi ko da ste s marsa
snizite cijenu i prodat cete sve
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty Re: EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by LLuX ned sij 11 2009, 10:32

meni bi trebalo to napraviti za wood i weapon happy happy
LLuX
LLuX

Male Broj postova : 624
Age : 33
eRepublik lokacija : Hrvatska, Slavonija (Os)
Registration date : 06.09.2008

[Vrh] Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty Re: EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by Ante Sunara ned sij 11 2009, 12:09

Izgleda da ovome nema kraja, jučer je q2 kruh bio po 3.3, a danas su ga digli preko 4kn.

Do kada ovako?
Ante Sunara
Ante Sunara

Broj postova : 81
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia, South Dalmatia
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty Re: EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by baaron ned sij 11 2009, 14:59

@Ante Sunara

Evo Ante ja imam jednu ponudu za tebe. Dodji raditi u moju kompaniju. Dobit ces sljedece povlastice:
- dovedi jos radnika
- nabavljaj resurse
- odredjuj place radnicima
- odredjuj cijenu hrane na trzistu

Sve u tvoje ruke. Cak i "ogromni" profit mozemo dijeliti. Ali ako bankrotiras za 3 tjedna ima da mi platis 10 golda sto si mi unistio kompaniju.

baaron

Broj postova : 77
Age : 24
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 02.01.2009

[Vrh] Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty Re: EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by Ante Sunara ned sij 11 2009, 17:42

Već sudjelujem u vođenju jedne firme tako da ne mogu, ali rado bi...
Ante Sunara
Ante Sunara

Broj postova : 81
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia, South Dalmatia
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty Re: EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by rocker-ma pon sij 12 2009, 21:08

pale


Zadnja promjena: rocker-ma; sri sij 14 2009, 17:00; ukupno mijenjano 1 put.

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty Re: EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by ivek81cro pon sij 12 2009, 22:46

40 hrk zarade, ha ha, to bi ja zvao zlatna vremena. Priznam, nemam iskustva bas previse, jos ucim. Imam grain firmu Q1 i sta mi to vrijedi kad se food firme (ne sve) snabdjevaju pozamasnim donacijama iz drugih zemalja. Ok ako netko ima svoju org vani, ali ne bas vecina.

I k tome jos cijena Q1 food-a ode skoro do 2 kune. Za Q2 da i ne pricam. A vidim da dobar dio i food-a i graina ne postuje zamolbu da bude otvorenih lvl.0 i 1 radnih mjesta. Kako da onda konkuriram takvima. Imao sam 10 radnika sa prosjecnim levelom 1,7 s tim da smo frend i ja imali lvl 3,5 i radili za 1hrk i trudili se da radnici imaju barem priblizno fer placu za svoj level. I di me je to dovelo, ne na 0 nego u -----.

Uzalud borbe i pisanja ali mislim da se crnog trzista nikad necemo rjesit.

Evo nakon 6 dana prodao sam 60-ak graina, s tim da 3 dana nisam imao za place i nisam radio. Ko god da je kupio, svaka mu cast i hvala, dao mi je zanimaciju za barem 2 dana a onda opet na godisnji.

Nemojte mislit da sam frustriran ili ljut, nisam, tako stvari jednostavno funkcioniraju kod nas i pomirio sam se s tim, kako u RL tako i ovdje. happy happy
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty Re: EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by mogwaiii pon sij 12 2009, 23:44

@rocker
svaka cast na objasnjenju.
ja se pored toga (wood) trebam utrkivat sa grain kompanijama koje imaju duplo vecu produktivnost od mene, a place radnika su iste, i neprestano sam na 6-8 radnika

o wellnessu da i nepricamo.
mogwaiii
mogwaiii

Male Broj postova : 373
Age : 41
eRepublik lokacija : Baranja
Registration date : 30.11.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/783992

[Vrh] Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty Re: EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by Ante Sunara uto sij 13 2009, 16:17

rocker-ma ja nemam 7 dana iskustva nego 24 godine života tako da ne pričam gluposti. Moj post služi samo da se utvrdi tko ima kakvu zaradu jer su oni sa grain firmama tvrdili da propadaju, a i naši pekari su tvrdili da propadaju. Netko je lagao. Mislim da je sada svima jasno kada pogledaju na market tko je bio u pravu. Nekim čudom cijene Q2 hrane su drastično pale...

Ako netko firmu vodi samo za to da bi mogao sebi mogao priuštiti 5 borbi dnevno sa Q4 oružjem i to u ovoj nerazvijenoj našoj eHrvatskoj, a to si omogućava na štetu svojih zaposlenika naravno da će ljudi bježat u firme gdje je plaća veća i gdje netko brine o njima, a poslodavac ih ne gleda kao potrošnu robu nego trajnu investiciju.

Ovi što kukaju da ne mogu prodati grain neka se potrude pa sklope nekakav ugovor sa food tvrtkama i time si omoguće siguran otkup graina. Vođenje tvrtke nije samo gledanje kako se lova gomila, treba nešto i radit.

mogwaiii ja i ti vrlo dobro znamo da je vođenje wood kompanije na našem tržištu ubiranje čistog profita i to je sve. Samo treba brinut o zaposlenicima i to je najveća briga koju imate jer otkup je zagarantiran

Kada bi sve naše kompanije uspiješno poslovale gdje bi nam bio kraj. Neke nažalost moraju i propasti...
Ante Sunara
Ante Sunara

Broj postova : 81
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia, South Dalmatia
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty Re: EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by Selector uto sij 13 2009, 16:23

Ante Sunara je napisao/la:Ako netko firmu vodi samo za to da bi mogao sebi mogao priuštiti 5 borbi dnevno sa Q4 oružjem i to u ovoj nerazvijenoj našoj eHrvatskoj, a to si omogućava na štetu svojih zaposlenika naravno da će ljudi bježat u firme gdje je plaća veća i gdje netko brine o njima, a poslodavac ih ne gleda kao potrošnu robu nego trajnu investiciju.
izjava onog ciji komentar spominjes mi je svaku zelju za raspravom izbila iz glave
znaci radnici kukaju da su im place premale a poslodavac im kuka da nema za ratovanje Rolling Eyes


Zadnja promjena: Selector; uto sij 13 2009, 19:06; ukupno mijenjano 1 put.
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty Re: EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by rocker-ma uto sij 13 2009, 17:00

@ Ante Sunara - nisam na tebe aludirao, izbacim ja cifru za svaki sektor i koliko tko zarađuje, samo napišeš ime firme, uplatiš mi dogovorenu cifru i ja ti izračunam...ovo ide pod delete sutra. Smile

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty Re: EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by Ante Sunara uto sij 13 2009, 17:30

rocker-ma je napisao/la:@ Ante Sunara - nisam na tebe aludirao, izbacim ja cifru za svaki sektor i koliko tko zarađuje, samo napišeš ime firme, uplatiš mi dogovorenu cifru i ja ti izračunam...ovo ide pod delete sutra. Smile

Hvala, ali sam sebi računam sve cifre Smile
Ante Sunara
Ante Sunara

Broj postova : 81
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia, South Dalmatia
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat) Empty Re: EKONOMIJA: FOOD SEKTOR (svi radnici obavezno pogledat)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.