Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Program HDS

+10
split1700
Selector
Carli
qertz
Hrvat
CopyPaste071
Azrael
Hrvoje Primarius
Politicar
Bachva
14 posters

Go down

Program HDS Empty Program HDS

Postaj by Bachva sri pro 17 2008, 18:37

Poteglo se pitanje Statuta stranke, ali jednako je vazno, ako ne i vaznije, izraditi Program.
Dakle, pucajte ideje za sto se zauzimamo i kako to mislimo ostvariti.
Molio bih i predsjednika da nam kaze iz iskustva na sto se trebamo koncentrirati i kako je on to rijesio u svojoj prosloj stranci.
Nakon dovoljnog broja ideja slozit cemo neki suvisli tekst.
Bachva
Bachva

Male Broj postova : 49
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by Politicar sri pro 17 2008, 20:15

PROGRAM

Program stranke prilagođen je duhu današnjeg vremena i potreba današnjeg
e-hrvatskog čovjeka i građanina.Stoga će HDS ustrajati i djelovati na ostvarenju prvenstveno slijedećih ciljeva:

1)Političko i parlamentarno djelovanje za uspostavu istinskog suvremenog, pravnog i demokratskog državnog ustrojstva, temeljenog na tradiciji povijesnog hrvatskog Sabora.

2)Poticanje i omogućavanje svekolikog gospodarskog, znanstvenog, tehnološkog, industrijskog razvoja zemlje, što predstavlja bazu sveukupnog boljitka e-hrvatske države i društva.

3)Podizanje "nataliteta"(IG igraca), njegovanje moralnih zasada i očuvanje vrednota
e-hrvatskog naroda bitna je odrednica djelovanja HDS-a..

4)Zaštita ljudskog dostojanstva i ljudskih prava, socijalna pravda i život dostojan čovjeka za sve.

5)Osiguranje apsolutnih vjerskih i političkih sloboda i tolerancije bez obzira na spol, rasu ili vjeru.

6)HDS će poticanjem zapošljavanja, obrtništva, usklađenog sindikalnog(plan da se stvore sindikalci je u toku) i poduzetničkog
djelovanja, korištenjem domaće pameti i prirodnih resursa jačati gospodarstvo i smanjivati iseljavanje u druge eRepublik zemlje mladih kadrova.

7)Stvoriti uvjete za nove igrace i njihovo uključenje u znanstvene, gospodarske i politicke tokove,da svojim znanjem i iskustvom djeluju za boljitak hrvatske države.

8)Osiguravanja materijalne i moralne pomoć svima onim kojima je ona neophodna.

Mozemo i ovo da dodamo u neki dio stranackog foruma:

-NOVAC-

S NOVCEM MOŽEŠ
DA KUPIŠ KUĆU
ALI NE MOŽEŠ MIR U NJOJ.

S NOVCEM MOŽEŠ
DA KUPIŠ SAT
ALI NE MOŽEŠ VRIJEME.

S NOVCEM MOŽEŠ
DA
KUPIŠ KREVET
ALI NE MOŽEŠ SAN.

S NOVCEM MOŽEŠ
DA KUPIŠ KNJIGU
ALI NE MOŽEŠ ZNANJE.

S NOVCEM MOŽEŠ
DA KUPIŠ DOKTORA,
ALI NE MOŽEŠ ZDRAVLJE.

S NOVCEM MOŽEŠ
DA KUPIŠ POLOŽAJ
ALI NE MOŽEŠ UGLED.

S NOVCEM MOŽEŠ
DA KUPIŠ KRV
ALI NE MOŽEŠ ŽIVOT.
Politicar
Politicar

Male Broj postova : 88
Age : 34
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 09.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1245097

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by Hrvoje Primarius sri pro 17 2008, 21:01

sve to divno zvuci i potpisujem odlicno


osim pjesme, bilo bi prikladno da je na hrvatskom književnom jeziku Sad
Hrvoje Primarius
Hrvoje Primarius

Broj postova : 109
Age : 35
eRepublik lokacija : Central Croatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by Politicar sri pro 17 2008, 21:08

Drago mi je cuti da ti odgvara Program.
Sto se tice HRV knjizevnog jezika...ostavljam istinskim Hrvatima da se pozabave tim problemom,moje je samo da predlozim odlicno


p.s Ipak sam iz Bosne Very Happy
Politicar
Politicar

Male Broj postova : 88
Age : 34
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 09.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1245097

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by Azrael sri pro 17 2008, 22:54

Politicar je napisao/la:PROGRAM

Program stranke prilagođen je duhu današnjeg vremena i potreba današnjeg
e-hrvatskog čovjeka i građanina.Stoga će HDS ustrajati i djelovati na ostvarenju prvenstveno slijedećih ciljeva:

1)Političko i parlamentarno djelovanje za uspostavu istinskog suvremenog, pravnog i demokratskog državnog ustrojstva, temeljenog na tradiciji povijesnog hrvatskog Sabora.

2)Poticanje i omogućavanje svekolikog gospodarskog, znanstvenog, tehnološkog, industrijskog razvoja zemlje, što predstavlja bazu sveukupnog boljitka e-hrvatske države i društva.

3)Podizanje "nataliteta"(IG igraca), njegovanje moralnih zasada i očuvanje vrednota
e-hrvatskog naroda bitna je odrednica djelovanja HDS-a..

4)Zaštita ljudskog dostojanstva i ljudskih prava, socijalna pravda i život dostojan čovjeka za sve.

5)Osiguranje apsolutnih vjerskih i političkih sloboda i tolerancije bez obzira na spol, rasu ili vjeru.

6)HDS će poticanjem zapošljavanja, obrtništva, usklađenog sindikalnog(plan da se stvore sindikalci je u toku) i poduzetničkog
djelovanja, korištenjem domaće pameti i prirodnih resursa jačati gospodarstvo i smanjivati iseljavanje u druge eRepublik zemlje mladih kadrova.

7)Stvoriti uvjete za nove igrace i njihovo uključenje u znanstvene, gospodarske i politicke tokove,da svojim znanjem i iskustvom djeluju za boljitak hrvatske države.

8)Osiguravanja materijalne i moralne pomoć svima onim kojima je ona neophodna

Zvuci nekako poznato:
http://www.hrvatskipravasi.hr/index.php?id=m&lnk=3
Azrael
Azrael

Male Broj postova : 159
Age : 31
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 15.09.2008

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by CopyPaste071 čet pro 18 2008, 00:03

Ne zanemarujući značaj općih odrednica politike stranke koje će svakako biti određene u programu (tolerancija, prava, razvoj, napredak itd.), mislim da bi program trebao sadržavati i opis konkretnih mjera koje će se poduzeti, ukoliko nam se na izborima ukaže povjerenje.

Tu se postavlja pitanje: koje mogućnosti igra uopće daje onima na vlasti, na što oni mogu utjecati? Otvaranje novih radnih mjesta, niži porezi, vanjska politika, tečaj kune, nacionalna sigurnost... Iskusniji igrači bolje razumiju mehanizme koje igra pruža i oni bi trebali reći šta se uopće može učiniti, a šta ostaje u domenu mašte.
CopyPaste071
CopyPaste071

Male Broj postova : 143
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia, Northwest Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247731

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by Bachva čet pro 18 2008, 00:19

Stvarno politicaru, nisi bar mogo nac neku normalnu stranku za kopirat? happy happy
Iako su ideje u prijedlugu ok, ne podrzavam ovakav oblik plagiranja. Mislio sam da imamo dovoljno mozga sami nesto smisliti. Stavite se u ulogu prosjecnog biraca koji bi se sigurno zapitao "hm, tu nesto smrdi" ako sazna da smo kao socijaldemokratska stranka inspiraciju za program, najsvetiji dokument za koji se borimo, izvukli iz neke opskurne desne stranke. Politicaru, zasto ne ponudis svoje usluge HSP-u, mislim da bi bili odusevljeni.

Slazem se s CopyPasteom i citiram ga:
"osim toga, sviđa mi se inicijativa da se stranke iz rl ne preslikavaju ovdje
zapravo, mislim da bi ih trebalo zabranit ustavom
no hadeze, esdepe, no haenes i slično
ni one ni njihovi programi
naravno, desničarska stranka će imat elemente politike desničarskih stranki
ali ne mora imat preslik njihovog programa gdje je Hrvatska zamijenjeno s eHrvatska"
Bachva
Bachva

Male Broj postova : 49
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by Politicar čet pro 18 2008, 12:23

bok JUHU!

U tom programu imate 3 razlicita RL programa!
Sta ste mislili,da se moze izmisliti neki sastav programa koji vec ne postoji?
haha na zalost ne moze JBG...
Sve je legalno,ispravno i zadovoljava sve uslove iz
http://www.erepublik.com/en/forum/topic/82905/10-erepublik-laws/1#post896840
Ako vam smeta program iz ovih RL fikcija,molim vas da nam ponudite BOLJI!
Zeljno iscekujem Vas Program!
I naravno,opozicija je najlakse biti haha
happy happy

p.s Svaka misao koja sadrzi ideje o progresivnom nacinu zivata,a koje ne stete ni jednoj skupini je dobra...bila lijevicarska ili desnicarska.
Politicar
Politicar

Male Broj postova : 88
Age : 34
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 09.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1245097

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by Politicar čet pro 18 2008, 12:34

CopyPaste071 je napisao/la:Ne zanemarujući značaj općih odrednica politike stranke koje će svakako biti određene u programu (tolerancija, prava, razvoj, napredak itd.), mislim da bi program trebao sadržavati i opis konkretnih mjera koje će se poduzeti, ukoliko nam se na izborima ukaže povjerenje.

Tu se postavlja pitanje: koje mogućnosti igra uopće daje onima na vlasti, na što oni mogu utjecati? Otvaranje novih radnih mjesta, niži porezi, vanjska politika, tečaj kune, nacionalna sigurnost... Iskusniji igrači bolje razumiju mehanizme koje igra pruža i oni bi trebali reći šta se uopće može učiniti, a šta ostaje u domenu mašte.

Tacno! odlicno
Cekamo iskusnije igrace da nam jave,tako da ovim putem apelujem na njih da nam pojasne neke stvari!
Politicar
Politicar

Male Broj postova : 88
Age : 34
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 09.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1245097

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by Hrvat čet pro 18 2008, 23:35

Bachva je napisao/la:Stvarno politicaru, nisi bar mogo nac neku normalnu stranku za kopirat? happy happy

Stvarno Bachva, nisi bar mogo napravit neki document, a ne samo kritikovati? happy happy

Bachva je napisao/la:Mislio sam da imamo dovoljno mozga sami nesto smisliti.

Pa gdje si ti nesto smislio?
Politicar je napravio predlog, dobar je, moze ga se upotrebiti u igri, a ti se pravis vazan, sa besmislenom kritikom.

CopyPaste: "mislim da bi program trebao sadržavati i opis konkretnih mjera koje će se poduzeti, ukoliko nam se na izborima ukaže povjerenje."

To je odlican predlog odlicno
Hrvat
Hrvat

Male Broj postova : 69
Age : 69
eRepublik lokacija : Hrvatska, Slavonija
Registration date : 17.08.2008

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by qertz pet pro 19 2008, 10:47

Program je dobar, suvremeni. odlicno

Ona "pjesma" je dobra, ali neznam kako ce se uklapati u program. Mogli bi ju negdje napisati, ali mislim da bi bilo bolje da je izvan programa. Wink
qertz
qertz

Male Broj postova : 380
Age : 29
eRepublik lokacija : South Africa/JAR
Registration date : 09.09.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1094741

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by Politicar pet pro 19 2008, 17:39

Slazem se sa kolegom qertzom odlicno

Utrpacemo je u neki dio foruma... happy happy
Politicar
Politicar

Male Broj postova : 88
Age : 34
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 09.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1245097

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by Carli čet pro 25 2008, 15:25

program je odlican ako ce vam ubuduce trebati neka pomoc oko nekih programa imam nekihg iskustva iz dosta slicnih igrica.I da uvijek se trudite da napravite sto manji a sto bolji program jer ako je dug nece ga svi htijeti citati a to znaci da neki mozda nece dati glas a mozda i bi da ga do kraja procitaju
Carli
Carli

Broj postova : 19
Age : 31
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by qertz čet pro 25 2008, 17:02

Carli je napisao/la:program je odlican ako ce vam ubuduce trebati neka pomoc oko nekih programa imam nekihg iskustva iz dosta slicnih igrica.I da uvijek se trudite da napravite sto manji a sto bolji program jer ako je dug nece ga svi htijeti citati a to znaci da neki mozda nece dati glas a mozda i bi da ga do kraja procitaju

Da to je vazna. Kratko, a jasno. odlicno

Ovaj predlozeni program mi se cini taman kratak, a jastan Very Happy

Puno pomazu i odlomci, prazni redovi. Oku je ugodnije.
qertz
qertz

Male Broj postova : 380
Age : 29
eRepublik lokacija : South Africa/JAR
Registration date : 09.09.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1094741

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by CopyPaste071 čet pro 25 2008, 19:50

Program stranke je prilično opsežan dokument, ili bolje rečeno grupa dokumenata, od najveće važnosti za stranku. Da ne bi samo tako na brzinu smlatili program, predlažem da ga podijelimo u dva dijela.

Prvi dio je nešto slično onome što imaju druge stranke eHrvatske. Dakle, neki kraći manifest u kojem se u kratkim crtama navodi šta je HDS, za šta se zalaže i bori, itd. Taj kratak tekst će potencijalnim članovima pojasniti tko smo i za šta se zalažemo, a glasačima na izborima pojasniti naša osnovna stajališta. Ovaj manifest bi trebalo napraviti čim prije: Političar je dobro počeo, sad se na to treba nastaviti.

Naravno, to nije program. Ja kao glasač prvi gledam šta neki kandidat konkretno namjerava poduzeti kad dođe na vlast. Postaviti carinske stope na toliko i toliko? Objaviti rat susjedu? Graditi bolnicu? Te ideje čine konkretne točke programa, koje detaljno obrazložene čine izbornu platformu stranke. Program se srećom može podijeliti na vanjsku politiku, obranu, gospodarstvo, monetarnu politiku... Ima dosta toga čime se treba pozabaviti, tako da ime mjesta za sve članove da sudjeluju u definiranju stranačke politike u području koje ih zanima. Detaljan program bi trebali finalizirat do narednih izbora, tako da ima sasvim dovoljno vremena za diskusiju.

Mislim da su nam trenutno prioriteti kratka verzija programa i statut stranke. Odličan prijedlog statuta već imamo, i on predlaže menhanizme za donošenje programa. Ako se sada fokusiramo na statut, usvojimo ga i potom slijedimo, program će doći taman na vrijeme za naredne izbore.
CopyPaste071
CopyPaste071

Male Broj postova : 143
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia, Northwest Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247731

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by Selector čet sij 08 2009, 00:06

ma lako za statut, to rijesite na brzaka i bok
u njemu pise samo kako stranka funkcionira

program je ono sto mora biti najbitnije
i trebate sto prije krenuti u njegovu izradu

posto sam ja njubara jos nemam sta za mudrovat al eto volio bih sudjelovati (ak smijem Smile )
vrijeme leti i izbori ce brzo pa ako smijem skromno misljenje dati i par prijedloga:

-otvorite posebni forum samo za stranku
-svaki podforum neka bude vezan za jedno od ministarstava u eHr
-otvarajte svaki dan po jednu temu da se raspravlja o njoj do ibera

dosta tema ste vec spomenuli i ima stvari o kojima stvarno treba dobro razmisliti i odluciti kako se ponasati da se privuce sto veci broj glasaca

konkretno: sto ce ova stranka u buducnosti poduzeti da se ne ponovi da se blagajna ne isprazni kao kod crvenog kriza
ili da li ce forsirati ratovanje
ili da li ce sudjelovati u financiranju potreba susjeda
da li ce prednost dati razvoju ekonomije ili naoruzanja u uvjetima kada nece imat para itd

ovo je lijpo da ce biti tolerantna ovako i onako i da ce raditi na dobrobiti grajdana ali u programu mora pisati kako

dakle, za razliku od stvarnosti gdje 95% gradjana glasa a da nema pojma po cemu se stranke razlikuju osim po ljudima u njoj vi pokazite da se ova stranka cijeni iskljucivo zbog programa koji provodi

ali zato napravite program da je do jaja i da kad ga neko procita veli jbt ovo je ono sto mi treba.
svi na posao, brzo! Smile
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by CopyPaste071 čet sij 08 2009, 08:59

Statut je sročen i otišao je na glasanje. Bačva je otvorio poll za glasanje o statutu, pa bih i ovom prilikom molio sve članove stranke da glasaju i izraze svoje mišljenje o tom prijedlogu.

Radim na prijedlogu okvirnih smjernica politike stranke, nekoj vrsti manifesta. Nadam se da će biti spreman za diskusiju na forumu za koji dan.

Kad usvojimo smjernice, onda se možemo baciti na konkretne planove - program koji ćemo prezentirati biračima pred izbore. Mehanizmi za ovo su predviđeni u statutu, zato nam je i bio potreban.
CopyPaste071
CopyPaste071

Male Broj postova : 143
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia, Northwest Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247731

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by split1700 čet sij 08 2009, 09:04

CopyPaste071 je napisao/la:Statut je sročen i otišao je na glasanje. Bačva je otvorio poll za glasanje o statutu, pa bih i ovom prilikom molio sve članove stranke da glasaju i izraze svoje mišljenje o tom prijedlogu.

Radim na prijedlogu okvirnih smjernica politike stranke, nekoj vrsti manifesta. Nadam se da će biti spreman za diskusiju na forumu za koji dan.

Kad usvojimo smjernice, onda se možemo baciti na konkretne planove - program koji ćemo prezentirati biračima pred izbore. Mehanizmi za ovo su predviđeni u statutu, zato nam je i bio potreban.

Tako je i dogovoreno....decki samo nastavite svojim tempom.
split1700
split1700
Admin
Admin

Male Broj postova : 427
Age : 42
eRepublik lokacija : Dalmacija, Hrvatska
Registration date : 28.10.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com/

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by El croat pet sij 09 2009, 12:11

Stranka okuplja veliki broj iskusnih ljudi u svim sferama sto je evidentno samim iscitavanjem postova na podforumu i zasigurno ce u buducnosti imati glas najveceg broja biraca. Nadam se da cu moci konstruktivno prisustvovati ponekoj raspravi i prisustvom doprinjeti njezinom toku. Tome se nadam, a ono sto znam je da ce sama komunikacija s vama definitivno pozitivno utjecati na moje sveukupno iskustvo kao i iskustvo svih onih koji budu u polozaju slicnom mome.

Egzaltirano vas sve pozdravljam :bounce:
i predlazem Thompsona za otpjevati Politicarevu pjesmu happy happy
El croat
El croat

Male Broj postova : 84
Age : 33
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 30.09.2008

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by CopyPaste071 ned sij 11 2009, 10:38

Obećao sam da ću nabaciti na papir prijedlog onoga što smatram osnovnim smjernicama stranke. Naglašavam da ovo što slijedi ni u kom slučaju nije program stranke, dok se ne prodiskutira/izmijeni i eventualno ne usvoji. Do ovih 20 točaka prijedloga manifesta došao sam analizom dosadašnje politike stranke, izjava njenih članova, diskusije na ovum forumu, ali i na osnovu vlastitih političkih stajališta. Pošto ni u kom slučaju nisam kompetentan, a niti ovlašten, sam donositi temeljne dokumente stranke koji će u njenom daljnjem životu biti od tako velike važnosti, molim sve članove stranke da se uključe u diskusiju kako bi što prije došli do kvalitetne programske osnove HDS-a.

Ovom prilikom zahvalio bih uvijek aktivnom kolegi Bačvi na podršci i lekturi happy happy


Manifest Hrvatske Demokratske Stranke


Hrvatska Demokratska Stranka (u nastavku HDS) je politička organizacija građana eRepublike Hrvatske (u nastavku eRH). Po svojoj političkoj orijentaciji, stranka pripada lijevom centru.

Opseg djelovanja HDS-a isključivo je eRepublik (www.erepublik.com), internetska browser igra
virtualnog svijeta.


1. HDS podržava pravno i moralno provođenje deset zakona eRepublika (http://www.erepublik.com/en/forum/topic/82905/10-erepublik-laws/1#post896840);

2. HDS se zalaže za unaprjeđenje demokracije, dijaloga i tolerancije u eRH. Iako smo
svjesni da igra pruža vrlo malo prostora za varanje, protivimo se svakoj vrsti korištenja tzv. exploita u svrhu vlastite ili koristi grupe. Fair-play je u temeljima naših moralnih načela;

3. HDS je predana razvoju gospodarstva eRH kroz stimulativne porezne stope, državne
poticaje za grane gospodarstva od posebnog državnog interesa, s naglaskom na eksploataciji domaćih resursa, vlastite radne snage, ali i izvozu proizvedenih viškova;

4. Zadovoljavanje potreba eRH tržišta za sirovinama, prerađevinama, gotovim proizvodima, ali i
radnom snagom za HDS je apsolutni prioritet;

5. HDS podržava slobodno, samoregulirajuće tržište, međutim, spremna je i na državni
upliv u slučajevima krize, rata, ili sličnog te kako bi se ostvarila stabilnost i napredak gospodarstva;

6. HDS je odlučan u održanju stabilnog tečaja HRK kao osnove uspješnog gospodarskog rasta;

7. HDS je predan djelovanju na povećanju 'nataliteta' u eRH, tj. privlačenju novih igrača igri, ali i zadržavanju starih unutar granica eRH;

8. HDS razumije kompleksnost igre, i odlučna je u provođenju programa edukacije građana-igrača;

9. HDS predano radi na stvaranju ugodne atmosfere za život, rad i osobni napredak u eRH;

10. Za HDS svi građani eRH jednako su vrijedni, bez obzira na (RL ili in-game)spol, vjeru, nacionalnu i etničku pripadnost, obrazovanje ili političke svjetonazore;

11. HDS se obvezuje da će braniti prava, slobode i dostojanstvo svakog pojedinca – građanina eRH. Osuđujemo svaku vrstu ugnjetavanja, agresije i lihvarstva, i svim ćemo se silama boriti protiv istih;

12. HDS osuđuje rasizam, nacionalizam, seksizam i svaku drugu vrstu ekstremnog šovinizma i borit će se protiv osoba koje u eRepubliku šire mržnju i zagovaraju anarhiju i/ili nasilje;

13. HDS se obvezuje štiti slobodu govora, sve dok se ta sloboda ne kosi sa slobodama drugih;

14. HDS je odlučna u obrani eRH, njenih građana, teritorija i interesa;

15. HDS je odlučna u izgradnji diplomatskih i gospodarskih veza sa drugim zemljama eRepublik svijeta, sve zarad sigurnosti i boljitka eRH;

16. HDS je po opredjeljenju pacifistička stranka, ali u slučaju oružane agresije na eRH, neće prezati ni od oružane borbe za slobodu i samostalnost. Ipak, u svim situacijama prednost se uvijek daje dijalogu i diplomatskim rješenjima konflikata.

17. HDS razumije da je svaki doprinos eRH, koliko god veliki ili mali bio, u ovoj igri dobrovoljan u smislu izdvajanja RL vremena (i sredstava), te stoga iznad svega vrednuje predanost, trud i zalaganje;

18. HDS se zalaže za zabranu korištenja imena stranaka (i/ili njihovih programa) iz stvarnog života, sve u cilju izbjegavanja RL sukoba i u igri;

19. HDS je uvijek spremna na svaki vid suradnje u cilju boljitka eRH i njenih građana, a sve u okvirima demokratske prakse i običaja;

20. HDS se zalaže za korištenje hrvatskog jezika kao službenog jezika u eRH.


Zadnja promjena: CopyPaste071; sub sij 17 2009, 17:40; ukupno mijenjano 1 put.
CopyPaste071
CopyPaste071

Male Broj postova : 143
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia, Northwest Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247731

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by Eustahije Brzic ned sij 11 2009, 14:52

Nije lose Smile
Eustahije Brzic
Eustahije Brzic

Broj postova : 82
Age : 35
eRepublik lokacija : Croatia, Slavonia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248942

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by Mario P pet sij 16 2009, 19:15

Citam ove prijedloge programa, ali kao jednom politickom pocetniku nije mi jasno koliko program mora biti opsiran, odnosno sta treba ici u statut a sta u program ili manifest.

Uglavnom, ovaj prijedlog od CopyPaste071 je odlicno srocen i trebao bi negdje stajati.
Ali ono sto mene kao eHrvata zanima su zapravo razlike izmedju stranaka.
Recimo tocke 1,2,3,4,6,7,8,9,11,13,14,15,17,18,19 bi vjerojatno svaka stranka u eHR potpisala (ali ne tako lijepo napisala). Tocke 5,10,16 sve osim mozda krajnje desnih stranaka.
Ono sto pokusavam reci je da trebamo naglasiti one stvari po kojima ce mo se razlikovati od drugih stranaka (dok nas ne pocnu kopirati).

Namjerno sam preskocio tocku 20 gdje bi rekao da je hrvatski prvi od jezika, ali ne bi isao tako iskljucivo i rekao 'jedini'.

I zapravo ono sto vidim kao mali problem, tocka 12. Naime ja jesam (mali) sovinist (a ne bi se zelio odreci ni seksizma) tako da po ovom programu ne mogu biti clan stranke Sad
Mario P
Mario P

Male Broj postova : 68
Age : 47
eRepublik lokacija : Hrvatska - Centralna Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247709

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by CopyPaste071 pet sij 16 2009, 21:54

Mario, hvala na konstruktivnim razmišljanjima. Nisam ni ja nešto puno politički iskusan, ali evo kako gledam na ove stvari.

Moj prethodni post ne sadrži prijedlog programa, već programskih osnova, dakle, općih odrednica politike stranke. Neki to zovu i manifest. Taj dokument odražava našu političku ideologiju i postavlja temelje za razvoj programa stranke. Njegova svrha nije pojasniti što i kako činiti, već zašto činiti.

Programske projekte će razvijati grupe ljudi, kako je to predviđeno statutom. Naš tajnik Bačva se ovih dana bavi unutarnjom organizacijom stranke i uskoro ćemo se svi moći aktivno uključiti u razvoj programa. Do tad se možemo baviti manifestom.

Potpuno si u pravu, treba nam nešto po čemu ćemo se razlikovati i isticati. Ali to je i u stvarnosti problem svih procentralnih stranaka, sve se zalažu za otprilike isto i predlažu vrlo slične stvari. Uglavnom, sve je to u osnovi vrlo, vrlo slično, samo je drukčije sročeno i prezentirano, a iza riječi stoje drugi ljudi. No, u neisticanju posebnosti ne vidim neki osobit problem. U samom programu ima dovoljno mjesta za projekte koje ćemo predlagati i tako se isticati na onaj pravi način - konkretnim, konstruktivnim prijedlozima.

Točka 20. je tricky. Namjerno sam bio isključiv. Primjeti kako neke stranke u eHR u svojim dokumentima rado govore o toleranciji, suradnji itd., a onda umetnu Hrvatska Hrvatima, ili tako nešto, implicirajući kako u eHR ima mjesta samo za Hrvate. To je pogrešno, i licemjerno, i smatram da nam nešto takvo ne treba. S druge strane, eHR treba biti virtualna država prije svega Hrvata - treba biti mjesta i za druge, ali Hrvati prije svega. Ako uzmemo u obzir da hrvatski jezik govore velikom većinom samo Hrvati (ako i netko dođe sa strane i nauči hrvatski, možemo smatrati da se pohrvatio i da je jedan od domaćih), time što se zalažemo da se u eHR koristi isključivo hrvatski jezik govorimo isto što i druge stranke (Hrvatska Hrvatima), samo na malo lukaviji način, onako, u rukavicama...

Žao mi je za točku 12. Ipak, nigdje ne piše da HDS ne prima u članstvo osobe koje su (mali) šovinisti i/ili seksisti, već samo da ih osuđuje... happy happy
CopyPaste071
CopyPaste071

Male Broj postova : 143
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia, Northwest Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247731

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by Mario P pet sij 16 2009, 23:33

tocka 20.
dakle sluzbeni dokumenti, kako stranke tako i eHR opcenitu trebaju biti na sluzbenom jeziku, znaci hrvatskom. I to bez pravopisnih gresaka.

No ako zelimo da drugi znaju sta radimo, ili da naprimjer admini mogu presuditi u slucaju nekog spora, moramo imati i prevedeno na najrasprostranjeniji jezik (citaj rumunj..., pardon engleski Smile ) i to bas sluzbene dokumente odnosno ugovore.
Zbog toga bi bilo bolje reci da je sluzbeni jezik 'hrvatski', ali ne spominjati rijec 'jedini'.
Mario P
Mario P

Male Broj postova : 68
Age : 47
eRepublik lokacija : Hrvatska - Centralna Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247709

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by CopyPaste071 sub sij 17 2009, 17:39

Slažem se, izbacujem 'jedini' iz točke 20.
CopyPaste071
CopyPaste071

Male Broj postova : 143
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia, Northwest Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247731

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by interwal ned sij 18 2009, 19:44

Pozdrav svima, pročitavši sve što se ovdje napisalo (ukljućujući i onu temu o statutu) mogu reći da me raduje što imam čast da budem u stranci sa tako aktivnim igračima koji rade na njenom napretku. Samim tim red je da i ja dam neki svoj prijedlog. Odmah da kažem da podržavam Copyja kada kaže da bi članovi vijeća trebali "dotjerati" svoje dijelove ovog programa koji u jednu ruku treba biti i vodič za duži period, ali i dati neke upute svim tim vijećima u kojem pravcu trebaju raditi i voditi stranku (a sutra i eHrvatsku).

Mislim da bi pored usaglašenog programa buduća vijeća svakako trebala donositi setove smjernica ili uputa koji se trebaju usvojiti (ili barem dati u proceduru usvajanja) u nekom narednom periodu u kongresu.

Program HDS

1. Osnovni program

  • HDS eHrvatsku vidi kao parlamentarnu edržavu koja počiva na demokratskim principima slobodnog izbora i u kojoj su svi građani ravnopravni pred zakonima eRepublika i eHrvatske sa svojim pravima i dužnostima.
  • HDS oštro osuđuje svako korištenje exploita i varanje u eRepublik svijetu. Takođe u skladu sa svojim uvjerenjem o jednakosti svih igrača HDS ne prihvaća bilo kakvu razliku u pogledu na (RL ili in-game) spol, vjeru, nacionalnu i etničku pripadnost, obrazovanje ili političke svjetonazore. HDS smatra da su svi igrači jednaki bez obzira na svoj uspjeh ili status u okviru eHrvatske ili eRepublika. Osuđujemo svaku vrstu ugnjetavanja, agresije i lihvarstva, i svim ćemo se silama boriti protiv istih.
  • HDS će nastojati razvijati eHrvatsku kroz igrom dostupne akcije, ali i kroz vlastite, van sklopa igre, stvorene mehanizme poput ministarstava, akcijskih grupa, tečajeva i instrukcija.
  • Krajnji cilj HDS-a je razvijena, napredna i u svijetu priznata eHrvatska u kojoj će svi građani imati priliku da ispune svoje ambicije i težnje.
2. Ekonomske mjere

  • HDS će nastojati da eHrvatsku usmjeri putem industrijskog razvoja vodeći računa o socijalnom faktoru. Razvojem lokalne proizvodnje gdje je to moguće HDS ima namjeru osigurati dovoljan broj radnih mjesta za svakog građanina eHrvatske koji želi raditi.
  • Korištenje vlastitih resursa i vlastita proizvodnja će biti ohrabrene niskim porezima za lokalnu proizvodnju i visokim uvoznim taksama za grane industrije u kojima eHrvatska može ostvariti zadovoljavanje vlastitih potreba.
  • Poticanje na izvoz u susjedne zemlje kako bi se poboljšao vanjskotrgovinski omjer.
  • HDS podržava slobodno tržište i formiranje cijena po sistemu ponude i potražnje. Međutim u vanrednim slučajevima HDS ima namjeru objavljivanja minimalnih i maksimalnih cijena proizvoda i sirovina u obliku preporuke ili zakona (zavisno o budućem razvoju mehanizama igre) kako se nebi ugrozio rast i razvoj privrede u eHrvatskoj. Takođe HDS smatra da je upliv države na tržište poželjan u slučajevima krize, rata, ili sličnog te kako bi se ostvarila stabilnost i napredak gospodarstva.
  • HDS će naročito voditi računa o razvoju industrija od naročite državne koristi kao što su izgradnja bolnica, odbrambenih sistema te industrija hrane.
3. Socijalne mjere

  • HDS se zalaže za jaku socijalnu državu koja će pomoći svim građanima u napretku kroz igru. Kroz aktualne i novo osmišljenje mehanizme HDS namjerava voditi računa da niti jedan građan eHrvatske ne bude iskorištavan, ugnjetavan ili prisiljen, kao i da svi građani imaju slobodan izbor u svim mogućnostima igre.
  • HDS smatra da je jako bitno da se svim, a naročito novoregistriranim, građanima pomogne pri razumjevanju mehanizma igre, korištenju njihovih zagarantiranih prava i ispunjavanja obaveza, te će u skladu stim raditi na razvijanju pomoći svim igračima.
  • HDS će pomno pratiti stanje na tržištu i u skladu sa tim izdavati upute ili smjernice tvrtkama u eHrvatskoj u vezi plaćanja rada i odgovornog odnosa prema državi i njenim građanima.
  • Kao jedan od osnovnih principa svog rada HDS uzima tezu o jednakosti svih građana, imajući to u vidu stranka će nastojati da eliminiše velike razlike između najbogatijih i najsiromašnijih građana eHrvatske kroz socijalne institucije države, organizaciju Crvenog križa ali i vlastitim primjerom koristeći fondove za pomoć novim i slabim građanima eRepublike.
4. Unutrašnja politika

  • HDS je snažno okrenut ka privlačenju novih igrača u eHrvatsku putem regrutacije kroz reklamiranje eRepublika.
  • HDS će voditi računa o očuvanju suvereniteta i prosperiteta eHrvatske u slučaju rata ili pokušaja preuzimanja kroz institucije eHrvatske. U takvim slučajevima HDS se stavlja isključivo u službu eHrvatske i poziva sve građane i stranke da učine isto i zaborave sve međusobne nesuglasice ili neslaganja.
  • Kao stranka okrenuta uvođenju novih tehnologija i riješenja HDS će aktivno raditi na povećanju mjera i akcija u okviru eRepublika koji će se ondositi na ovo područje.
5. Vanjska politika

  • Osnova vanjske politike HDS-a se ogleda u suradnji sa zemljama regije kroz dobre ekonomske i političke odnose.
  • HDS je spreman iskoristiti sve svoje resurse kako bi povećao ugled eHrvatske u eRepubliku kroz stvaranje funkcije veleposlanika i predstavnika eHrvatske u svim državama i organizacijama eRepublika.
  • HDS ima za cilj stvaranje direktne ekonomske suradnje sa svim zainteresiranim državama kroz razmjenu iskustava, resursa i proizvoda.
kraj

To bi bilo to, naravno da još jednom ponovim da je cilj da buduća vijeća u okviru stranke detaljno razrade svoja polja interesa. Ovaj program je izuzetno dugoročan i uglavnom opširan te ostavlja
stranačkim vijećima kao mogućnost da donesu direktne prijedloge kako
nešto ostvariti ili uraditi. Naravno, ukoliko se članovi ili vodstvo stranke ne slažu sa nekim dijelovima programa ispravićemo po volji većine.
interwal
interwal

Male Broj postova : 9
Age : 40
eRepublik lokacija : Istria and Kvarner
Registration date : 17.01.2009

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by CopyPaste071 ned sij 18 2009, 20:37

Odlično. Sad imamo i manifest i temelje programa! happy happy

Pozivam i druge članove stranke da se uključe u diskusiju kako bi imali nešto do izbora.
CopyPaste071
CopyPaste071

Male Broj postova : 143
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia, Northwest Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247731

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by Bachva uto sij 20 2009, 22:15

Svi se očito slažu, molim CopyPastea da uobliči sve u 1 tekst i stavi na glasanje čim prije.
Bachva
Bachva

Male Broj postova : 49
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by CopyPaste071 uto sij 20 2009, 22:18

Pozivam sve članove da izraze svoje mišljenje o izloženim prijedlozima programskih odrednica, i to čim prije.

Ova tema otvorena je već dosta dugo, i pošto su svi članovi imali priliku izjasniti se, pretpostavljam da je do sad manje-više svak rekao šta je mislio reći na temu programa. Zato, da bi do izbora imali nešto crno na bijelo, plan je slijedeći:

Sutra ću spojiti moj prijedlog 20 točaka i interwalov prijedlog u jednu cjelinu, uključujući možebitne nove prijedloge koji se pojave do tad. Taj novi kombinirani prijedlog ide na glasanje, poll koji traje 48 sati. Tako ćemo, nadajmo se, u petak imati neke programske osnove koje možemo predstaviti biračima.
CopyPaste071
CopyPaste071

Male Broj postova : 143
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia, Northwest Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247731

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by CopyPaste071 sri sij 21 2009, 10:21

Po dogovoru, oba prijedloga su spojena i usuglašena, te stavljena na glasanje. Glasati možete OVDJE.
CopyPaste071
CopyPaste071

Male Broj postova : 143
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia, Northwest Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247731

[Vrh] Go down

Program HDS Empty Re: Program HDS

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.