Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prijevod generalnih pravila Erepublika

3 posters

Go down

Prijevod generalnih pravila Erepublika Empty Prijevod generalnih pravila Erepublika

Postaj by Sucko uto lis 21 2008, 17:19

Prvo bih se htio zahvaliti Tomislavu i LLuxu, sto su pomogli oko prijevodenja ovih pravila.

Što je tehnički potrebno za igranje Erepublika?

- Erepublik je dostupan online i nije potrebno skidanje. Da bi igrao Erepublik trebaš imati internet konekciju. Minimalni uvijeti su: 233 MHz procesor, trenutna verzija Internet Explorera, Safari ili Mozzila Firefoxa i JavaScript ukljucena.

Koliko korisničkih računa je dopušteno otvoriti?

- Jedan korisnik smije napraviti/koristiti jedan Erepublik account.

Što bih terbao učiniti ako zaboravim moju šifru?

- Na log-in stranici, naći češ opciju koji se zove "Forgot password". Klikni na nju i biti češ preusmjeren na stranicu, prati daljne upute. Mi čemo onda poslati daljne informacije na tvoj mail.

Jel mogu mogu promjeniti moje korisničko ime?

- Jednom kada izabereš svoje korisničko ime za tvoga državljanina u Erepubliku, nemaš opciju da je promjeniš poslije. To je u nastojanju da se nezbuni ostale Erepublik drzavljanine. Ako imaš opravdan razlog zašto bi trebao promjeniti korisničko ime, molim te, kontaktiraj nas. Nemoj zaboraviti napisati svoje razogle zašto bi tvoje korisničko ime trebalo biti promjenjeno. Ako mi odučimo da su tvoji argumenti dovoljno dobri, mi ćemo nastaviti sa procesom mjenjanjem tvojeg korisničkog imena.

Kako mogu postati avatar na moj profil?

- Kako bi imao pristup svom profilu, moraš biti ulogiran. Odi na svoj profil i klikni na 'Edit profile'. Tu češ moći izabrati svoj avatar i uploadati ga na erepublik.


Koliko Erepublik košta?

- Potpuno je besplatan za registriranje tvojeg državljanina na Erepubliku, i krenuti sa igranjem. Osim toga, imaš opciju da kupiš Erepublik gold sa pravim novcem, jednom tjedno.

Kako naći posao?

- Prvi korak je posjećivanje "Human Resources" stranice (nalazi se pod market). Ovdje se mogu pogledati sve ponuđene poslove koje nude tvrtke iz zemlje u kojoj se nalazite i možete se uzeti bilo koju koju želite. Samo je potrebno paziti na razinu skilla (sposobnost) jer svaka pounda sadrzi najmanji potrebni skill potreban da bi mogli dobiti posao.


Mogu li raditi u više tvrtki istovremeno?

- Ne, to nije moguće. Samo vlasnik tvrtki može otvoriti po jednu tvrtku u svakom sektoru Erepublik proizvodnje.

Kako moj državljanin jede?

- Jednom dnevno se hrana sa najvećim levelom kvalitete konzumira automatski. Hrana se može kupiti na marketplaceu. Zapamtite, kako bi mogli preživjeti u Erepubliku trebali biste imati hranu u svom inventoryu jer će to utjecati na vaš wellness tj. povećavati ga.

Što je wellness i za što je dobar?

Wellness predstavlja zdravlje i sreću tvoga lika. Pomaže ti dostići veću produktivnost na poslu i također povećava štetu koju tvoj državljanin radi u ratu. Ako ti je wellness na 0, tvoj državljanin će umrijeti.

Što su experience points (bodovi iskustva) i kako ih zarađujem?

- Experience points (EP) predstavlja nivo znanja koji lik dostiže. 1 experience point se dobije svaki put kad jedeš. treniraš ili radiš tako da redovni igrač može dobiti 3 experience pointsa na dan uz malo truda. Dodatno, EP se dobivaju ako:

- uploadaš svoj avatar
- budeš zaposlen prvi put
- se boriš u ratu
- glasaš u stranačkim, parlamentarnim ili predsjedničkim izborima
- osnuješ tvrtku
- nadogradiš svoju tvrtku
- postaneš član kongresa (sabora)
- osnuješ političku stranku
- pobjediš na stranačkim izborima
- postaneš predsjednik zemlje

Kako mogu otljučati dodatke u Erepubliku?

- Svaki put kad dobiješ level (na temelju zarađenih EP), novi dodatak ti postane dostupan. Također, možeš i kupiti paket koj ti otkljucava sve dodatke u Erepubliku.


Kako da moji skillovi napreduju?

- Construction (gradnja) , raw materials (sirovine) i manufacturing (manufaktura) skillovi rastu u skladu s brojem dana koliko si radio u tom sektoru. Svaki put kad radiš tvoj skill se poveća za određenu vrijednost. Za vojsku, strength se dobiva svaki put kad treniraš.


Kako da postanem vojnik?

- Da sudjeluješ u vojnoj aktivnosti Erepublika, trebaš biti vojnik. Svi građani imaju pravo biti vojnici bez obzira jesu li radnici, upravitelji, kongresnici ili predsjednici.


Što je ranking?

- Ranking se koristi da se prikaze pozicija u odnosu na zarađeni broj experience (iskustvo) bodova. Najbolji građani mogu se vidjeti u 'Best of' (najbolji) statistici.


Kako se odseliti u drugi grad ili državu i koje su posljedice?

- Na stranici vašeg profila ima link "Change residence"(promjeni rezidenciju), koja omogućuje odabiranje države i pokrajine u koju se želite preseliti. Ovu opciju možete koristiti jedino ako imate moving tickete (karte) u vašem inventaru. Jedno preseljenje zahtjeva jedan ticket (koji se može kupiti na marketplaceu (trgovina)). Selidba također ima utjecaj na vas wellnes (zdravlje), ovisno o kvaliteti ticketa.


Kako postati kongresnik?

- Predsjednik stranke predloži listu od 40 članova da sudjeluju u izborima za kongres koji se održavaju svakog 25. u mjesecu. Samo kandidati top 5 stranaka, s obzirom na broj članova, ulaze u utrku za kongresničko mjesto. Također da sudjelujete u ovim izborima trebate biti lvl 12 ili kupiti "Unlock feature" paket.


Kako postati predsjednik države?

- Samo predsjednici top 5 stranaka, s obzirom na broj članova, mogu biti nominirani za predsjedničke izbore. Također je moguće nominirati sebe za predsjednika ako ste predsjednik top 5 stranaka. Trebate biti lvl 14 da sudjelujete u ovim izborima ili kupiti "Unlock feature" paket.



Što napraviti nakon registriranja u Erepublik?

- 'To Do' (za napraviti) lista na vašoj početnoj stranici vam može pomoći. Poput osobnog rasporeda, ova lista vas vodi kroz vaše aktivnosti u Erepubliku. Nakon što završite jedan zadatak možete ju lako izbrisati sa 'To do' liste.


Kako dodati prijatelje u Erepubliku?

- Kada gledate profil nekog drugog igrača imate "Add as friend" link. Nakon što ga kliknete upozorenje se šalje tom igraču i ako prihvati vaš zahtjev za prijateljstvom, on/ona je automatski dodan/a na vašu listu prijatelja. Možete vidjeti 'shouts' (vikanja, tj. što su rekli) vaših prijatelja na početnoj stranici koja vam omogućuje lakšu komunikaciju s njima.


Što je zlato i zašto ga trebam?

- Bez obzira na terminologiju korištenja, Erepublik gold predstavlja ograničena licenca prava i nije otkupivo za nikakve prave sume novaca.

"Erepublik gold" je potreban za:

* napraviti newspapers (novine) (košta: 2 golda)

* napraviti stranku (party) (košta: 40 golda)

* kupiti licencu za izvoz za tvoju kompaniju(cost: 20 golda)

* povečati kvalitetu produkcije tvoje kompanije (košta: minimalno 20golda)

* napraviti organizaciju (košta: 5 gold)

* poboljšati tvoj wellness za 10% (košta: 2 gold)

* započeti službeni rat ili oslobodilački rat (košta: minimalno 150g)

* ramzmjeniti gold sa nekom novčanom vlautom (košta: ovisi o omjeru golda i novčane valute)

Kako mogu pokloniti produkte ili novac na drugi korisnički račun?

- Na svakom profilu državljanina imaš 'Donate' opciju. Nakon što to klikneš, doči češ na donacijski panel gdje možeš poslati svoje produkte (korištenjem drag&drop sistema) ili novac drugim državljanima.

Zašto bih trebao kupiti licencu za izvoz?

- Ako želiš izvoziti svoje produkte, trebat češ kupiti licencu za izvoz za svaku zemlju posebno, u kojoj želiš izvoziti. Cijena je 20 golda. Kada prvi put napraviš kompaniju, dobit češ licnecu za zemlju u kojoj je kompanija napravljena.

Što su organizacije? (Organization)

- Organizacija je bazirana na profil od državljanina, samo su neka prava maknuta. Organizacija nemože trenirati, ratovati, biti politički uključena, biti član neke stranke, posjedovati partiju, glasati, te nemože raditi. Organizacije služe za upravljanje kompanija, tadođer za otvaranje ambasada, ministarstva, banaka i slično.

Kako mogu napraviti novine?

- Da bih mogao napraviti novine, moraš imati najmanje 8 level iskustva. U menuu 'My places', imaš 'Newspaper' opciju. Ako nisi vlasnik novina možeš lagano biti ako platiš 2 golda. Novine u Erepubliku su snažna komunikacija između državljanina, također se smatraju glavnim izvorom propaganda i oglasa Erepubliku.

Što su to "shouts" u Erepubliku?

- Shouts, (hrvatski=povik, dovikivati) je način komuniciranja. Možeš vidjeti 'shoutbox" na homepageu sa 3 tipa taba : 'friends' 'officals' te 'everyone'. Budi u dodiru sa svojim prijateljima i obavjesti ih o aktualnim zbivanjima u Erepubliku u kojima su oni uključeni. Kao na primjer "napravio sam novu kompaniju" ili "novi sam član Hrvatske partije u Španjolskoj"

Kako mogu ratovati u Erepubliku?

- Možeš vidjeti da li je tvoja zemlja uključena u neki rat (oslobodilački rat također) gledanjem ratnih lista vidljivih na homepagu. Nakon što odlučiš gdje češ ratovati, samo klikneš 'Fight' na toj stranici. Da bi imao što veči napad, probaj točno odgovoriti na sva pitanja. Tijekom bitke češ izgubiti wellness. Jačina tvog napada ce također ovisiti o kvaliteti oružja, te tvojim činom i razini wellnessa. Također se možeš boriti u ratovima izvan svoje zemlje, ali moraš se preseliti do te zemlje.

Kako mogu brzo naučiti osnove igre?

- Sve informacije možeš nači na službenoj Erepublik Wiki stranici (http://wiki.erepublik.com/index.php/Main_Page). Također možeš otići na naše forume, točnije na Help forum. Te naravno na možeš pitati za pomoč na Hrvatskom nacionalnom forumu (https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com).


Molim vas ako nađete koju gramatičku gresku, da sada napisete, jer cemo ovo objaviti na erepublik blog: http://www.erepublik.bloger.hr/

Dizzi javi se, i objavi ovo, kada sredimo gramaticke pogreske ako ih ima. Smile
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Prijevod generalnih pravila Erepublika Empty Re: Prijevod generalnih pravila Erepublika

Postaj by LLuX sri lis 22 2008, 12:11

np Wink

mojih gramatickih pogresaka nema
mnogo sam pismen BRE xD
LLuX
LLuX

Male Broj postova : 624
Age : 33
eRepublik lokacija : Hrvatska, Slavonija (Os)
Registration date : 06.09.2008

[Vrh] Go down

Prijevod generalnih pravila Erepublika Empty Re: Prijevod generalnih pravila Erepublika

Postaj by Sucko sri lis 22 2008, 13:35

Pa nije bas, morao sam dodavat kvacice na s,c tu i tamo. xD
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Prijevod generalnih pravila Erepublika Empty Re: Prijevod generalnih pravila Erepublika

Postaj by LLuX sri lis 22 2008, 15:26

vjerojatno na sto happy happy jer mi ne prikazuje na gresku Razz
ma ugl sve sto mi je prikazalo kao gresku u wordu sam ispravio Wink
LLuX
LLuX

Male Broj postova : 624
Age : 33
eRepublik lokacija : Hrvatska, Slavonija (Os)
Registration date : 06.09.2008

[Vrh] Go down

Prijevod generalnih pravila Erepublika Empty Re: Prijevod generalnih pravila Erepublika

Postaj by Sucko sri lis 22 2008, 18:42

http://www.erepublik.bloger.hr/

Evo, objavili smo, tocnije dizzi je objavio, hvala dizzi.
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Prijevod generalnih pravila Erepublika Empty Re: Prijevod generalnih pravila Erepublika

Postaj by Jozek sri lis 22 2008, 18:55

Sucko je napisao/la:http://www.erepublik.bloger.hr/

Evo, objavili smo, tocnije dizzi je objavio, hvala dizzi.

hehe nisam ja nikaj napravio, samo objavio

Jozek

Male Broj postova : 233
Age : 74
eRepublik lokacija : Croatia - Slavonia
Registration date : 14.09.2008

[Vrh] Go down

Prijevod generalnih pravila Erepublika Empty Re: Prijevod generalnih pravila Erepublika

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.