Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Food

+6
andycro
CopyPaste071
dSoKre
nikec
The_K
rocker-ma
10 posters

Go down

Food Empty Food

Postaj by rocker-ma sri oľu 18 2009, 12:51

Vidim food sektor nam se pošteno razbahatio...što kažete da lupimo import tax na 10%?

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by The_K sri oľu 18 2009, 14:09

cak nije ni losa ideja...iako postoji mogucnost da ce stranci isto prodavati po visokim cijenama, jedva nesto nizima od nasih, pa se nece postici neko pojeftinjenje, a kune ce ici njima u dzep
The_K
The_K
Admin
Admin

Male Broj postova : 106
Age : 40
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 09.01.2009

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by nikec sri oľu 18 2009, 15:57

Protiv
Ak pregledas market i place, procitas komentare sa ( http://www.erepublik.com/en/article/-opomena-svim-vlasnicima-food-kompanija--757062/1/20 ) vidjet ces razlog povecanja cijena

Osim toga to je vjrojatno samo privjermeno stanje ce se vratit u normalu kroz krce vrijeme
nikec
nikec

Male Broj postova : 25
Age : 36
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by dSoKre čet oľu 19 2009, 00:07

Ma ako smanjimo import tax možemo samo sjebat nekog stranca da kupi licencu za hr i tko zna za kolko bismo mi podigli nazad import tax na 99%

Problem je u divljanju plaća, ja imam tri manu kompanije u eHr

i nema dana kada mi neki radnik ne ode iz firme, i svi odu tamo di su veće plaće za par HRK

ja nedam za skill 4 veću plaću od 11 HRK jednostavno nedam jer je to maximalna cijena za taj skill

imam i Q1 food kompaniju i prije sam prodavao food za 1.3 HRK, priznajem sad ga prodajem za 1.7 HRK priznajem da je to pomalo lihvarski, ali prodajem po toj cijeni da si pokrijem gubitke u ostalim firmama iako u toj food kompaniji mi svi rade sa skillom 2 tako da ni ne zaradim neku lovu tu

Problem je u divljanju plaća
dSoKre
dSoKre

Male Broj postova : 306
Age : 112
eRepublik lokacija : SjeveroZapadna Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by CopyPaste071 čet oľu 19 2009, 08:37

Problem je što je vojska na terenu i što je veliki broj igrača višeg skilla otišao ratovat i na svoju ruku. Dio je pozvan da radi u vojne tvrtke. Nedostaje nam radne snage, da bi se radnici privukli plaće idu gore, a s njima i cijene. I tako sve u krug.
CopyPaste071
CopyPaste071

Male Broj postova : 143
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia, Northwest Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247731

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by dSoKre čet oľu 19 2009, 09:34

Ma mislim da ima dosta radnika, al svi radnici kad dođu na skill tri i veći idu odmah radit u neku Q3-Q5 kompaniju gdje su bijesne plaće

Oni kak imaju bijesne plaće tako imaju i bijesne cijene svojih proizvoda

Ja npr. imam radnike sa niskim skillom i normalnom plaćom i skoro svaki dan imam samo 9 ili čak 8 radnika u firmi, a to znači 10% ili 20% manje produktivnosti po radniku i to znači da moram dić cijene za 10 ili 20%
dSoKre
dSoKre

Male Broj postova : 306
Age : 112
eRepublik lokacija : SjeveroZapadna Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by andycro čet oľu 19 2009, 15:43

Slažem se s dSokreom... Ovo je prvi put da sam morao posegnuti za radnicima sa skilom 1 da uopće skupim 10 radnika. Nadam se da će se situacija smiriti kada nam se vrate trupe iz inozemstva.

andycro

Male Broj postova : 88
Age : 39
eRepublik lokacija : Tam gdi i v stvarnosti - v Zagorju v kleti! :D
Registration date : 15.08.2008

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by Selector čet oľu 19 2009, 15:59

kadaj i ja smo otvorili q1 food. cekajte da se skupi 10 ljudi u firmi i da ih posaljemo u rat pa cete vidjet za desetak dana sta je price cuting kad bude na marketu svakih par sati burek iz Taubeka za 1.4kn Wink
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by rocker-ma pet oľu 20 2009, 14:38

Čekajte, fali proizvoda, idemo uvest, otvaranje novih firmi ne ide, jednostavno nema dovoljni priljev novih ljudi...otvaranje novih firmi samo produbljava problem.

Sad bi se dalo i vidjeti HUSov drugi val koji nije ni prošao u naše medije, a radi se na tome, samo da se pokrenu uredništva u našoj RL Hrvatskoj.

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by Selector pet oľu 20 2009, 15:51

uskoro ce navodno cujem neki val novih igraca i jaka promocija po novinama i sta ja znam di

neka dodje 500 ljudi a od toga 200 ostane neko vrijeme u igri to ti je nekih 20 firmi punih ljudima
------------
mozda nam i smanjivanje poreza nije potrebno. neko je pokupovao sve zivo po marketu. di to nestaje pitaj boga. nekako sumnjam da je slucajnost da nedugo od onog napada na monetari nestaju proizvodi

sjetite se da se prije nekog vremena grain gomilao u abnormalnim kolicinama na trzistu i prodavao po 0.9kn q2 a sinoc je oko ponoci nestao doslovno sav grain koji smo imali. ma cudno je to nesto...

ja nekako sumnjam da ce to potrajati ovako. treba vidjeti. ako potraje ovako idemo smanjiti pa lako dignemo kasnije ako zatreba Smile
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by Ivan Veliki sub oľu 21 2009, 15:36

Ja sam za spustanje import tax-a, doci ce stranci sa nesto nizim cijenama, i nasi poslodavci ce onda morati sjesti svi zajedno za stol i dogovoriti cijene i place. Ako se uspiju dogovoriti prezivit ce bez obzira na import tax.

Ivan Veliki

Broj postova : 10
Age : 103
eRepublik lokacija : Istra
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by Selector sub oľu 21 2009, 21:21

sedmoro ljudi se ukljucilo u raspravu koja je vjerovatno vaznija od rasprave oko drveca.

nadam se da ce i ostali kongresnici izraziti misljenje i pokazati da nisu u saboru samo radi usranih 5 golda koji se u dva tjedna skupe dilanjem na monetariju
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by dSoKre ned oľu 22 2009, 00:22

ja mislim da snižavanje import taxa na food ne dolazi u obzir...

kao prvo mislim da ne bi ništa promijenio, jer nitko nije tolko glup kupovati licencu za food jer se može za dva dana dignut import tax na 99%

kao drugo recimo da i bude nekoliko toliko glupih ljudi i da kupe licence i da imaju najmanje cijene fooda u eHrvatskoj...

...ja mislim da bi to dovelo do propadanja većine food firmi (ako bi strane firme imale dovoljno hrane za cijelo stanovništvo) i kada bi food firme propale, tek onda bi se poslodavci sjeli i dogovorili (iako bi onda bilo već kasno), a što bi se desilo kad bi propalo recimo 10 food firmi?? svi bi otišli radit u weapon, ticket i gift firme i mislim da nema prevelike koristi od spuštanja import taxa

smanjili smo import tax na wood prije 10 dana i još nitko od stranaca ne prodaje wood kod nas
dSoKre
dSoKre

Male Broj postova : 306
Age : 112
eRepublik lokacija : SjeveroZapadna Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by dSoKre ned oľu 22 2009, 00:23

tj. evo sad vidim da prodaje jedna firma od eHrvata koja se nalazi u USA-i i prodaje wood skuplji od domaćeg :-)))
dSoKre
dSoKre

Male Broj postova : 306
Age : 112
eRepublik lokacija : SjeveroZapadna Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by rocker-ma ned oľu 22 2009, 12:39

Ma ok, ali kako nestašicu riješiti? to je problem, ne cijene...mislim jesu malo visoke, ali ono, nisu baš TOLIKO strašne.

Isto se pitam za gunove za rat. Trebalo bi malo tax smanjiti, a lako kongres izglasa embargo na neku zemlju u roku od 24h ako budu prejeftini ili šta ti ja znam šta. Smile

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by CopyPaste071 ned oľu 22 2009, 20:26

elessar koji zamjenjuje The_K u Uredu dobrodšlice sad mi kaže kako se danas u Ured prijavilo 50 novih. Ako ih se 50 prijavilo, koliko onda nije? Trebamo rješenje, i to brzo, nestašica postaje kronična. Nešto sam računao, mislim da bi 15% bilo OK. Dok svi naši sve prodaju, uvoz ne prestavlja problem.
CopyPaste071
CopyPaste071

Male Broj postova : 143
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia, Northwest Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247731

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by 12345 ned oľu 22 2009, 21:12

Smanjenje na 15% moramo izglasati i to pod hitno jer ako nam dodje vise ljudi a necemo imati fooda za njih automatski cemo ih i izgubiti.
Treba nam par uvoznika da pokriju potrebe dok se stanje ne stabilizira.
12345
12345

Male Broj postova : 164
Age : 25
eRepublik lokacija : 5587
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by Darko Krams ned oľu 22 2009, 21:26

Kada sam ja namjeravao otvoriti food tvrtku, situacija je bila takva da nije bilo potrebe za takvom tvrtkom. Otvorio sam zato jednu u eSrbiji. Posluje dobro, pa ako je stvarno vatra morao bih kupiti licencu za Hrvatsku. Problem je što trenutno nemam dovoljno golda, tj. imam ali imam 9 aktivnih tvrtki i moram imati golde za tekuće troškove. Uostalom, znate i sami.
Darko Krams
Darko Krams

Male Broj postova : 85
Age : 59
eRepublik lokacija : centralna Hrvatska
Registration date : 14.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1250107

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by Selector pon oľu 23 2009, 01:03

Dakle u svrhu povecanja ponude hrane na nasem trzistu, idemo na smanjenje import taxa tj poreza na uvoz.

Predlaze se smanjenje na 15%

Ova razina poreza odabrana je iz razloga da se poveca ponuda ali da se pritom zastite domaci proizvodjaci koji bi u slucaju gomilanja na trzistu mogli lagano price cutting napraviti

Da li se slazemo oko ovoga svi?
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by dSoKre pon oľu 23 2009, 01:42

ako mislite da će to stvarno riješit problem ja ću glasati ZA

ali čisto sumnjam...

...evo baš sam kontaktirao nekog lika koji ima Q3 wood u Brazilu i čovjek već ima kupljenu licencu za Hrvatsku i lik mi kaže da je import tax od 10% prevelik i da neće prodavat na našem tržištu
dSoKre
dSoKre

Male Broj postova : 306
Age : 112
eRepublik lokacija : SjeveroZapadna Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by rocker-ma pon oľu 23 2009, 11:38

A da stavimo na 1%?

Inače, u Brazilu je radna snaga jako skupa, tako da...probaj nekog iz SADa pitat kako i šta.

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by Selector pon oľu 23 2009, 14:08

ne moze na jedan Very Happy
previse je to, na 15% najbolje kako za domace proizvodjace tako i za uvoznike

ajmo prebacit raspravu na novi forum
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by rocker-ma pon oľu 23 2009, 14:49

http://www.erepublik.com/en/Croatia/law/4253

Svi glasajte za yes kako je i dogovoreno.

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Food Empty Re: Food

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.