Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

+2
JuniorSoprano
Alen Mislivecek
6 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Alen Mislivecek pon oľu 02 2009, 20:39

Poštovanje.

Ponukani niskim cijenama okupilo se 3 eHrvatske Gift tvrtke te odlučile ustabilizirati tržište giftovima.

U cehu su za sada 4 Tvrtke
(Domaca sljivovica, Terra pokloni, A CRO-COP Gift, Daje ti krilaaaaaa,...)

Nove tvrtke su dobrodošle.

Pa da rezimiramo. Optimalna cijena giftova bi sa sada bila cca 2,6 HRK (PDV uračunat)dok bi minimalna cijena bila 2,4 (PDV neuračunat) [mislim da je to 2,52 sa PDVom].

Moguće je spustiti cijene manjoj od optimalne, ali bilo bi solidarno da se najavi npr u ovom topiku da je kriza zbog plaća i materijala te bi se dopustila prodaja dotičnim te se nadamo da se takve situacije neće zloupotrebljavati.

Evo, to bi bilo za sada sve, pa se ovim otvara tema za daljnje razglabanje o cijenama i situacijama.

Isto tako, želio bi dobrodošlicu svim novim članicama Ceha.


Zadnja promjena: Alen Mislivecek; pon oľu 02 2009, 22:14; ukupno mijenjano 2 put/a.
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by JuniorSoprano pon oľu 02 2009, 21:01

tu sam Laughing
JuniorSoprano
JuniorSoprano

Male Broj postova : 104
Age : 37
eRepublik lokacija : JAR
Registration date : 18.08.2008

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Alen Mislivecek pon oľu 02 2009, 21:05

Nadam se da si i ti za ovakvu akciju? ako imaš kakav prijedlog, samo reci, razmotrit ćemo ga pa ćemo se pokušat dogovorit...

btw, dobrodošao
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by JuniorSoprano pon oľu 02 2009, 21:09

ma malo sam povrsno pratil kaj ste pisali... al bilo bi ok da imamo svi istu cijenu.. i pratit cu vas

a kaj se mene tice moze i jos gore ic happy happy
JuniorSoprano
JuniorSoprano

Male Broj postova : 104
Age : 37
eRepublik lokacija : JAR
Registration date : 18.08.2008

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by ftfool pon oľu 02 2009, 21:13

dobrodošao, btw nisam vidio da si se tu javio pa sam ti posalo pm u eR... ali nema veze...
prijedlozi se zaprimaju i eto konačno smo tu barem svi jednaki... Very Happy

pa može ići još gore, samo mislim da nema smisla biti pohlepan, jer
onda bi nam se samo to moglo obiti u glavu, zato je po meni ipak bolje
biti umjeren, a ukoliko sve sve vidi da ide ok, bez pada prodaje uvijek
se može korigirat cijena... a i za sada imamo svi istu cijenu...
a ukoliko zafali para za plaće i sl, alen je napisao gore upute, javit tu zašto se ruši cijena i vjerujem da ćemo svi skupa imati razumjevnja za dotičnu firmu
ftfool
ftfool

Male Broj postova : 57
Age : 40
eRepublik lokacija : eBrazil
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by JuniorSoprano pon oľu 02 2009, 21:17

ma ne velim za pohlepu.. nego malo sam s placama prekrdasil... al kaj se mene tice moze ova cijena sad
JuniorSoprano
JuniorSoprano

Male Broj postova : 104
Age : 37
eRepublik lokacija : JAR
Registration date : 18.08.2008

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by ftfool pon oľu 02 2009, 21:22

ah sad, svima nam je tako s plaćama, plaće su opčenito otišle gore samo neka se pogleda human resources... i neka se usporedi u sjećanju kako je bilo prije nekih 10 dana, 3hrk-a je bila super plaća, a sad onako 4-5 je ok... mislim stvrano...
ftfool
ftfool

Male Broj postova : 57
Age : 40
eRepublik lokacija : eBrazil
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by ftfool pon oľu 02 2009, 21:39

sada sam kontaktirao Dadu Shimke-a koji kaže sljedeće "netko od vas bi mogao pogledati sta je to opravdano da se iznese kao
debata , da probamo predloziti smanjenje TAX bar na 7 ili 8% , ja
predlozim to jer sam Kongresmen pa mozda prodje"

iskreno dobra ideja, koliko toliko manji porez a automatski s tim možemo onda i mi spustiti cijene....
ftfool
ftfool

Male Broj postova : 57
Age : 40
eRepublik lokacija : eBrazil
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Alen Mislivecek pon oľu 02 2009, 21:47

ček, koji je to? to je porez na plaće? hmmm, pa što ja znam, to bi bilo dobro za zaposlenike koji bi imali više novaca za trošiti...

Bilo bi dobro dati prijedlog Kongresu, ali ne odma na glasanje, već prvo neka naprave razmatranje, tako da vidimo što i kako oni predlažu...
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Dado Shimke pon oľu 02 2009, 21:50

pozdrav

vidim da poksuavate da usaglasimo cijene i vec neki prijedlog cijene

odmah u startu ne svidja mi se sta otvarac teme ..linka samo jednu tvrtku , druge ne...jedini uvjet da budemo tu je svi isti !

-kod mene cijene variaju,jbg kako kada -kad zafali za placu ( a velike su) ide dolje iako to nije mi bas opravdanje veliko

-imajte u vidu cijenu kruha -ako mi poskupimo (osobito q1 giftovasi) kupac ce nas zaobici i kupiti q2 kruh ako radi u q1 firmi ( a to su nasi kupci vecinom)

-vec navedni prijedlog pokusaja izglasavanja manjeg TAX-a , ako netko moze sazeti opravdan razlog da probam to staviti na glasovanje u Kongresu

nemam pojma sta vise da pisem;)

Pozdrav

Dado Shimke

Broj postova : 24
Age : 44
eRepublik lokacija : neretva
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Dado Shimke pon oľu 02 2009, 22:01

a vdim kolega je promptno reagirao i skinuo link omiljene tvrtke..cijenim hitrost:))

Dado Shimke

Broj postova : 24
Age : 44
eRepublik lokacija : neretva
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Alen Mislivecek pon oľu 02 2009, 22:11

Dado Shimke je napisao/la:pozdrav

vidim da poksuavate da usaglasimo cijene i vec neki prijedlog cijene

odmah u startu ne svidja mi se sta otvarac teme ..linka samo jednu tvrtku , druge ne...jedini uvjet da budemo tu je svi isti !


Imena sam uzeo iz popisa hrvatskih tvrtki te ja tamo i bio link, nisam primijetio da drugi nemaju link (na laptopu su mi identične boje) -> ispravljeno svi imaju jednako

Dado Shimke je napisao/la:pozdrav

-kod mene cijene variaju,jbg kako kada -kad zafali za placu ( a velike su) ide dolje iako to nije mi bas opravdanje veliko

-imajte
u vidu cijenu kruha -ako mi poskupimo (osobito q1 giftovasi) kupac ce
nas zaobici i kupiti q2 kruh ako radi u q1 firmi ( a to su nasi kupci
vecinom)

-vec navedni prijedlog pokusaja izglasavanja manjeg
TAX-a , ako netko moze sazeti opravdan razlog da probam to staviti na
glasovanje u Kongresu


Pa postoji mogućnost da nam padne proizvodnja, ali prije sve ga nas je bilo samo 3 u cehu, ali brzo smo se okupili... što se mene tiče cijena može biti i manja čak i 2,45 (sa PDVom)

u vezi TAXa (pretpostavljam Income Tax) to bi trebalo razmotriti... Ljudima bi država manje uzimala novac od rada i pružila veću mogućnost trošenja, ali to neće promijeniti cijenu poklona (jedino ako poslodavac smanji plaću radniku), ali će na taj način povećati mogućnost odlaska iz tvrtke u drugu tvrtku te time smanjiti produktivnost te ujedno povećati cijenu giftova...

mislim da bi bilo OK da se opet razmotri cijena, ali trebali bi se svi dogovoriti.... Baš svi u Cehu... Prvo bi bilo OK da se dogovori "Profit aim" (gledajući onaj excel) pa da se na taj način dogovori neka cijena koja će odgovarati i najslabije stajaćem trgovcu...
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Dado Shimke pon oľu 02 2009, 22:15

Law proposals

Tax change: Gift



Proposed by CopyPaste071, 14 days ago
NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Icon-debate-big Debate Area


TaxesNewOld
Value added tax (VAT)5%1%
Import Tax99%99%
Income Tax10%10%


isprika mislio sam na VAT koji je promijenjen prije 14 dana sa 1 na 5%

Dado Shimke

Broj postova : 24
Age : 44
eRepublik lokacija : neretva
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Alen Mislivecek pon oľu 02 2009, 22:24

Da, to je diglo cijene sa nekih 2,3nešt na 2,75 ako se nevaram... Čak sam vidio da je predsjednik negodovao što je to izglasano, nije to puno, ali bi smanjilo cijenu (u slučaju vraćanja na 1%) te bi omogućilo lakšu prodaju... plaće bi ostale radnicima iste, ali bi svejedno omogućilo ugodniju kupovinu, država se namiruje od (visokih) plaća ali radnici i dalje ostju raditi u tvrtci..

Mislim da je vraćanje na staro bolji način... javi nam kako se kreće rasprava te da se uspijemo brzo dogovoriti za neku razumnu cijenu tako da imamo uz sve i neki dio profita, a ne 0 ili ne daj Bože minus (tako je nama bilo kad smo tek otvarali tvrtku)
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by malosanmaka uto oľu 03 2009, 07:10

VAT nije uzrok porasta sa 2.3 na 2.75. (to je nekih 0.09-0.1 hrk razlike u porezu)

Par dana je bila sjajna potraznja (stranci mozda ili otkup za drzavne programe, ne znam) i ponestajalo je giftova, pa su zato svi podigli cijene... (osim EROTIK-a ako se ne varam, oni su stavljali po 2.45 Smile)

Iako se djelomicno slazem sa vracanjem pdv-a na 1%, iz razloga sto je gift sektor prilicno neprofitabilan u odnosu na neke druge sektore (npr. weapon i moving), a natjecemo se za iste radnike...
Mislim da su kod nas place vrlo blizu onima u rumunjskoj, usa i spanjolskoj (a kod njih su giftovi dosta skuplji nego kod nas)
malosanmaka
malosanmaka

Broj postova : 47
Age : 38
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 16.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by ftfool uto oľu 03 2009, 10:19

pa iskreno plaće su kod nas relativno visoke u odnosu na cijenu giftova, tako ja je isplativost jako upitna, ali ajde, neka se i taj pdv spusti i svedno dolazi do pojeftinjenja, pa makar i za 0,1hrk, ako se gleda svako pojeftinjenje je dobro.....

bitno da smo se skupili i da se dogovaramo svi skupa, jer stvarno treba malo donjet reda na tržište...

a to da ako zafali za plaću da se malo skine cijena, ali malo da se namiri za plaće je po meni ipak opravdano samo da nam se svima javi zašto se to radi, jer bi inače u protivnom opet moglo doći do međusobnog rušenja cijena...
a mislim da nam to nije nikome u interesu....
ftfool
ftfool

Male Broj postova : 57
Age : 40
eRepublik lokacija : eBrazil
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Sumski sri oľu 04 2009, 18:51

Podrzavam osnivanje ceha, no imam jednu veliku zamjerku:
u cijeloj ovoj licitaciji (na 2 teme!) nitko nije cijenu opravdao brojevima, da se vidi kolika je bilanca prihoda i rashoda.


Ajmo redom,
10 radnika
skill= 3
wellness= 60
Produktivnost= 49,5 gitova
---------------------
dijamanti= 0,70kn po unitu
place (skill 3)= 8kn
Ukupni troskovi= 149,3 kn
---------------------
cijena Q1 gifta= 2,50 kn (bez poreza)
Ukupan prihod= 123,75
---------------------
Bilanca= -25,55
---------------------

Stanje se moze popraviti kupnjom dijamanata po jeftinijoj cijeni ili snizavanjem cijene place, no ni u tom slucaju se ne mijenja znatno.
E sad, pitam ja vas, odakle brojcano pokrice za trenutne cijene?
Sumski
Sumski

Male Broj postova : 281
Age : 43
eRepublik lokacija : North Dalmatia
Registration date : 03.10.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1200954

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Alen Mislivecek sri oľu 04 2009, 19:53

Pa zato smam i ja jednom na početku i napisao da nam cijena bude oko 2,7 neoporezivo, a netko je napisao da ne pretjerujemo... no trebali bi se ravnati po Q2 giftovima... ako oni imaju 5,5, onda mi trebamo imati 2,75 i sl... tako da ljudi biraju hoće li Q1 ili Q2... ono, sloboda izbora... koliko sam primijetio, naša tvrtka ima stalne kupce koje skoro ni ne zanima cijena. U našoj tvrtki rade 2 člana po nižoj plaći za taj skill te na taj način zaradimo čak... a prosjećan wellness nam je cca 70... a prosječan skil skoro pa 3 (2,94 ako se ne varam)... u ovo vrijeme aktivnih ratova će nas pogoditi nedostatak radnika te će to rezultirati poskupljenjem giftova, ili čak bankrotiranje...

Kao što je Sumski rekao, računica ne stoji za realnu tvrtku, te bi molio da svi iz ceha ponovno naprave računice kako bi se mogli dogovoriti za cijenu. naravno , nesmijemo pretjerivati, ali da bude realna cijena...
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by malosanmaka sri oľu 04 2009, 20:06

Ja sam rekao da ne pretjerujemo...
Nisam htio nagli porast sa 2.2-2.3 odmah na 2.8 i slično.

Kad bi se ravnali po npr. tiket tvrtkama cijena bi trebala bit bar 3 hrk sa porezom. (no ne znam da li bi u tom slučaju i prodaja išla dovoljno dobro)
malosanmaka
malosanmaka

Broj postova : 47
Age : 38
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 16.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Alen Mislivecek sri oľu 04 2009, 20:10

prvo moramo vidjeti što će napraviti BD sa svojih 200 komada... ako ih sve pusti u opticaj, ne piše nam se dobro...
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by ftfool sri oľu 04 2009, 20:28

ajde barem nepušta svih 200 u opticaj nego za sad koliko vidim samo 40, ali ajde to je ok... samo da neruši cijenu sa 200 komada jer se onda doslovno svi možemo slikat....
ftfool
ftfool

Male Broj postova : 57
Age : 40
eRepublik lokacija : eBrazil
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Alen Mislivecek sri oľu 04 2009, 20:32

ajde onda vidjet sada u međuvremenu u ovih par dana koja cijena vam je neki minimum pa da se uskladimo prema najslabijem... imate li onaj excel za vođenje tvrtke?
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by ftfool sri oľu 04 2009, 20:44

ma ona excel tablica iskreno meni neštima dok usporedim s stvarnim podatcima, jer produktivnost mi apsolutno nikako neštima s realnošću...
a sam nisam mogao brljat po funkcijama pošto je sve zalockano....

a koji je minimum, evo za jučer mi je računica dala da me je zapravo sama produkcija došla 2,53hrk-a po giftu.... znači meni je sve to skupa još jako visoko....
ftfool
ftfool

Male Broj postova : 57
Age : 40
eRepublik lokacija : eBrazil
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Sumski sri oľu 04 2009, 20:49

BD nece pustati cijelu eskadrilu giftova u svrhu rusenja cijene, bar ne dok postoji mogucnost dogovora oko iste.

Nazalost, ovdje ne vidim konstruktivne prijedloge, zaista ne znam kako odredjujete cijene.. valjda znate kako vam posluje tvrtka..
Sumski
Sumski

Male Broj postova : 281
Age : 43
eRepublik lokacija : North Dalmatia
Registration date : 03.10.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1200954

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by ftfool sri oľu 04 2009, 20:54

tvrtka posluje nikako, tj na rubu egzistencije.... žalosno ali istinito....
a mislim da ni drugima nije nešto bolje... tj vjerujem da smo svi skupa u isto košu....

ali na koje konstruktivne prijedloge ciljaš, jer iskreno meni ništa nepada na pamet, svaki dan mi netko želi otići iz firme pa imam pregovore da ipak ostane, ali do kad će to tako, jer ja im stvarno za skill2 sa wellnessom 40 nemogu dati 5-6hrk-a...
i šta na kraju dođe je povečanje cijena, samo koliko, jer većim poskupljenjem dajemo maha švercu koji se uopće nemože kontrolirati, a i isto tako i prednost stranim tvrtkama kojih ima na tržištu i koje kako vidim cijeli dan idu ispod naše cijene.... što znači i višim cijenama njima također pogodujemo da oni prodaju više svojih giftova i pune svoje kese....
ftfool
ftfool

Male Broj postova : 57
Age : 40
eRepublik lokacija : eBrazil
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Alen Mislivecek sri oľu 04 2009, 21:02

pa evo, recimo da krenemo od tebe ftfool... kolika bi po tebi bila minimalna cijena, ako ti ova ne odgovara? pa ćemo tu tvoju minimalnu rekulirati tako da imaš zaradu... evo, za sada sam ja digao cijenu na 2,7 tj (2,58 +PDV)...

Ljudi, ako ste sa trenutnom cijenom u minusu, recite, jer mi drugi možemo samo nagađat jeste li ili niste... izračunajte neku svoji minimalnu cijenu i postajte ovdje (napravite računicu) a onda ćemo vidjeti kome treba najviša cijena za opstanak pa ćemo je povešati na neki iznos koji će vam donositi profit...

Sumski, da li su možda Bpokloni/darovi tvoja tvrtka kazna ?
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by malosanmaka sri oľu 04 2009, 21:16

Meni je production cost 2.2-2.3 s tim da ne dajem velike place za niski wellness, a raw nabavljam po 0.6 hrk...
malosanmaka
malosanmaka

Broj postova : 47
Age : 38
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 16.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by ftfool sri oľu 04 2009, 21:23

ma neki su mi otišli iz firme s dobrom produkcijom i sad došli novi s nižim skillom i tako da sad na njih opada produkcija, ali se nadam da će se to brzo promijeniti....

to mi je jučerašnji cost bio a sadašnji mi je trenutačno na 2,44, ali nisu još svi odradili za danas, tako da ono, sve ovisi kako će biti s njima...

ali sve u svemu sa 2,48 mogu krpat kraj s krajem, u firmu dam sve što ja zaradim i onda se tako krpam, a šta sad... druge mi nema...
ftfool
ftfool

Male Broj postova : 57
Age : 40
eRepublik lokacija : eBrazil
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Alen Mislivecek sri oľu 04 2009, 21:34

evo, za sada imamo neki minimum, a to je 2,44 HRK (bez PDVa)... mogli bi dignuti svi cijenu na 2,58 (2,709 sa PDVom) i držeti se te cijene...
Trebamo još ljudi kojima treba veća neto cijena kako bi mogli zakrpati kraj s krajem te neka postaju tu cijenu ovdje...
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by ftfool sri oľu 04 2009, 21:39

iskreno ja se slažem s tim, jer iskreno to men istarno ide u korist, jer sam na gubitku, ali šta je tu je, uvijek se nekako snađe, iako sam već i razmišljao da prodam firmu jer ovoliki gubitci mi idu na mozak....ali šta je tu je...

samo što mi je najgore što time na neki način pogodujemo stranicima, npr psiho-u koji vidim da sad odjednom sve proda bez muke jer daje nižu cijenu od svih nas...
ftfool
ftfool

Male Broj postova : 57
Age : 40
eRepublik lokacija : eBrazil
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Alen Mislivecek sri oľu 04 2009, 21:44

ali psiho ima 5 ljudi a to mu se baš i ne isplati raditi, jer mu je produktivnost podosta umanjena... i mislimd anije baš na dobitku..

Isto tako, sada nas je zeznuo rat pa anm fali dosta ljudi... ali nadam se da prodaja neće jeniti
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by ftfool sri oľu 04 2009, 21:50

ima nešto i s tim ratom, ali svejedno je koma, jer su plaće išle gore.. a pogotovo kad gledam razliku u plaćama između skilla 2 i 3... dok između 3 i 4 nije tolika razlika, a trenutačno onih sa skillom 2 i 3 ima najviše...

ali sve u svemu nadamo se istome, samo da prodaja ostane ista...
ftfool
ftfool

Male Broj postova : 57
Age : 40
eRepublik lokacija : eBrazil
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Alen Mislivecek sri oľu 04 2009, 22:17

evo, tržište je prazno... sada bi bilo dobro za uskoće Blagdanski.... njemu bolje jer može dugnut cijenu, a nama bolje jer neće biti pretrpati tržište svojim proizvodima...
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by ftfool sri oľu 04 2009, 22:21

pa sad bi mu bilo stvarno super da upadne na tržište, samo pitanje dali je na netu da ih pusti u prodaju...
ma ja više nisam ni sam pametan što da radim... ali ajde nekak ću se još valjda vuć i onda nadam se izvuć na zelenu granu....
ftfool
ftfool

Male Broj postova : 57
Age : 40
eRepublik lokacija : eBrazil
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by malosanmaka sri oľu 04 2009, 22:34

Mogli bi sutra ici na oko 2.8 sa porezom? Što kazete na to?
malosanmaka
malosanmaka

Broj postova : 47
Age : 38
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 16.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Alen Mislivecek sri oľu 04 2009, 22:54

Hmmm... mislim da ne... max nam je 2,75 sa porezom jer Q2 se prodaje po 5,5 HRK... eto, mogli bi staviti 2,60 i to nam je otprilike 2,74 sa porezom (2,73 točnije)
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by malosanmaka sri oľu 04 2009, 23:41

Nije bilo q2 po 5.50 kad sam bio gledao, okey, stavljam oko 2.7 sutra...
malosanmaka
malosanmaka

Broj postova : 47
Age : 38
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 16.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by ftfool čet oľu 05 2009, 06:57

znaći šta stavljamo na 2,7 s pdv-om ili bez???? odnosno možemo se korigirat kak okaže alen po q2 giftovima, 50% njih....
ftfool
ftfool

Male Broj postova : 57
Age : 40
eRepublik lokacija : eBrazil
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by malosanmaka čet oľu 05 2009, 07:28

Sa pdv-om sam mislio...
malosanmaka
malosanmaka

Broj postova : 47
Age : 38
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 16.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by ftfool čet oľu 05 2009, 08:21

deal.... odlicno
ftfool
ftfool

Male Broj postova : 57
Age : 40
eRepublik lokacija : eBrazil
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Alen Mislivecek čet oľu 05 2009, 09:52

Deadwood se vratio i ima cijenu 5,39 pa sam ja korigirao na >=50% a to je 2,57 (2,69 sa PDVom)
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Sumski čet oľu 05 2009, 16:49

Da, ja sam vlasnik BD-a, imas popis hrvatskih kompanija..
Prijedlog cijene: 2,60-2,85 (*bez VAT-a)
Svi s Q2 kompanijom ce se prilagoditi toj cijeni, u protivnom prema dogovoru odredjujemo nizu.
Sumski
Sumski

Male Broj postova : 281
Age : 43
eRepublik lokacija : North Dalmatia
Registration date : 03.10.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1200954

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Alen Mislivecek čet oľu 05 2009, 17:38

Evo, ja se slažem sa cijenom od 2,6 kao početnom... a morali bi vidjeti i kako će se ponašati Q2 tvrtke, jer su se počele previše takmičiti međusobno te im je cijena 2,25 minimalna...

P.S. i želiš li se onda pridružiti cehu?!

EDIT: TNT-ovci su se vratili iz mrtvih...
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Alen Mislivecek pet oľu 06 2009, 09:39

ništa, idemo na cijenu jednaku ili nalo ispod od TNT-a jer ih je previše plasirao...

moja cijena je 2,55 bez PDVa
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by ftfool pet oľu 06 2009, 10:45

ja na žalost moram prodat što imam nemam za raw da kupim... poteškoće i to velike....
ftfool
ftfool

Male Broj postova : 57
Age : 40
eRepublik lokacija : eBrazil
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Alen Mislivecek pet oľu 06 2009, 11:37

znam... vidim... ja se nadam da ćemo i mi danas prodat 20ak komada da budemo koliko toliko na nuli (tj, da pokrijemo plaće)..

ajd, bar nas Q2 ne stišću, ali nas zato TNT zeza, ali mislim da trenutno oni imaju u planu samo prodati to što imaju, a kasnije (možda) opet početi raditi
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by ftfool pet oľu 06 2009, 12:34

ma ni sam neznam šta bi više napravio... jer dosta mi je trenutačno minusa.... ali tek su razmišljanja u tjeku...

ali ajde, za sada sam malo prikupio raw-a, a sad dalje ćemo vidjet kak bude...
ftfool
ftfool

Male Broj postova : 57
Age : 40
eRepublik lokacija : eBrazil
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Alen Mislivecek pet oľu 06 2009, 12:43

hmmm, ako Daje ti krilaaaaa uleti sa svim giftovima koje će danas napraviti, onda po ovoj cijeni neće naša tvrtka ništa prodat, jer su se odljepili od nas po cijeni
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by ftfool pet oľu 06 2009, 12:49

pa toćno to, ali šta ćeš svatko želi i treba prodat... samo je problem šta će se radit s gubitkom...

tržište je jednostavno zasićeno s giftovima.... a to nam je veliki problem... a svi moramo pokrit troškove
ftfool
ftfool

Male Broj postova : 57
Age : 40
eRepublik lokacija : eBrazil
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Alen Mislivecek pet oľu 06 2009, 13:59

eh, da se igramo po principu velika riba jede malu ribu, ne znam koliko bi neki izdržali... Naša tvrtka ima u planu nešto napraviti, ali podosta je rizično, ali možda bude dobro za hrvatsko tržište...
Alen Mislivecek
Alen Mislivecek

Broj postova : 160
Age : 38
eRepublik lokacija : Centralna Hrvatska
Registration date : 22.01.2009

[Vrh] Go down

NOVI CEH GIFT KOMPANIJA Empty Re: NOVI CEH GIFT KOMPANIJA

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.