Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

+11
Tomislav
Matej Balatinac
CopyPaste071
baaron
imekojesepamti
Sumski
Mad Croat
mogwaiii
Roby Petric
ivek81cro
dSoKre
15 posters

Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by dSoKre sri sij 28 2009, 23:33

Kako bi ja započeo tekst nego matematičkom formulom happy happy

W = 1/4 * A * B * C * D * E * F

W = Total Productivity Points.
A = Skill Multiplier
B = Employee Multiplier
C = Wellness Multiplier
D = Regional Bonus Multiplier
E = Trivia Multiplier
F = Company Quality Multiplier

Konkretan primjer: recimo da je neki prosjek skill 3, radnika 10, wellnes 50, trivia recimo 2 SuperShota i 3 kriva odgovora kao neki prosjek.

Primjer 1

Q1 wood Hrvatska - prosječna plaća za skill 3 = 10 HRK

A = 3
B = 2
C = 1 + 2 * W / 100 = 2
D = 1 (medium wood resources)
E = 1.4 (2 točna od kojeg su oba SS)
F = (11-Z) / 10 = 1

W = 0,25*3*2*2*1*1,4*1 = 4.2 productivity = 4.2 Wooda (1 W = 1 HRK)
= 4.2 HRK - 10 HRK = -5,8 HRK


Primjer 2

Q1 wood USA - prosječna plaća za skill 3 = 13 USD

A = 3
B = 2
C = 1 + 2 * W / 100 = 2
D = 2 (high wood resources)
E = 1.4 (2 točna od kojeg su oba SS)
F = (11-Z) / 10 = 1

W = 0,25*3*2*2*2*1,4*1 = 8.4 productivity = 8,4 Wooda (1 W = 1 USD)
= 8,4 USD - 13 USD = -4,6 USD

Primjer 3

Q5 wood Hrvatska - prosječna plaća za skill 3 (ali za Q5 kompaniju) = 13 HRK

A = 3
B = 2
C = 1 + 2 * W / 100 = 2
D = 1 (medium wood resources)
E = 1.4 (2 točna od kojeg su oba SS)
F = (11-Z) / 10 = 0,6

W = 0,25*3*2*2*1*1,4*0,6 = 2.52 productivity = 2.52 Wooda (1 W (Q5) = 5 HRK)
= 12.6 HRK - 13 HRK = -0,4 HRK

Primjer 4

Q5 wood USA - prosječna plaća za skill 3 = 16 USD

A = 3
B = 2
C = 1 + 2 * W / 100 = 2
D = 2 (high wood resources)
E = 1.4 (2 točna od kojeg su oba SS)
F = (11-Z) / 10 = 0,6

W = 0,25*3*2*2*2*1,4*0,6 = 5.04 productivity = 5,04 Wooda (1 W (Q5) = 5 USD)
= 25,2 USD - 13 USD = 12 USD


______________________________________________________________________


Imao sam wood i house kompaniju i ovo nisam ni računao nego sam napravio wood i house kompaniju u Lici i samo su dani prolazili, a ja sam gubio novce iz dana u dan.

Uzmite u obzir da su ovo izračuni za jednog radnika, pomnožite to sa 10 i vidjet ćete koliki biste dnevni minus imali = oko 1 Gold dnevno Very Happy

Ove primjere sam postavio prvotno da novi ljudi ne otvaraju samo tako kompanije u ovom dijelu industrije nego prvo da dobro razmisle.

A kao drugo mislio sam dati prijedlog državi da se vidi jel se isplati uopće proizvoditi wood u Lici, možda bi bilo bolje spustiti import tax na drvo, tako da se smanji cijena drva i pusti strance na naše tržište i da se tako oživi house industrija.

Ili ipak nam house industrija nije toliko bitna jer tako i tako se kuće prodaju većinom preko šverc komerca Sad
dSoKre
dSoKre

Male Broj postova : 306
Age : 112
eRepublik lokacija : SjeveroZapadna Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by ivek81cro sri sij 28 2009, 23:49

Ok, znaci uopce se ne isplati nista proizvodit u eHR osim graina. Krajnji zakljucak tvojih rezultata je da spustimo import tax na sve resurse koje nemamo u eHR na high i odemo van radit, proizvodit i uvozit u eHR. Znaci otisle bi firme, za njima radna snaga, a radna snaga su potrosaci u firmama sa gotovim proizvodima. I ode eRH u ljepo sjecanje.

Pa to je i svrha import tax-a, da zastiti nase proizvode i dopusti proizvodnju kod nas, automatski to povlaci za sobom vise radnika sto povecava i broj potrosaca.

Ako studiras ekonomiju, radje odustani, a ako tek planiras studirat odi radje na bilo sta drugo. Very Happy

Nemoj se samo naljutit ali razmisli o dugorocnim posljedicama svoje ideje.

(usput, ja nemam veze sa ekonomijom pa opet neke stvari i laik zakljuci :-) )
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by dSoKre čet sij 29 2009, 00:06

nemam ni ja veze sa ekonomijom i ne ljutim se, svaka kritika je dobro došla

ja sam htio reć da medium resursi drva su dvosjekli mač, da mislimo da imamo nešto, ali zapravo je to banana

ja sam htio reć da bi trebalo smanjiti import tax na wood tako da oživimo house industriju kod nas

iron, diamond i oil su već na 1 % import tax, pa imamo dobru industriju oružja, giftova i moving ticketa

wood imamo 99% import tax i house industrija nam je banana

pitanje je jedino jel se isplati smanjit import tax za wood ( i za koliko ga smanjiti, možda samo na 50%) u svrhu povećanja proizvodnje kuća u hrvatskoj, ali tu treba uzeti u obzir i švercanje jer mislim da je šverc najveći u house sektoru
dSoKre
dSoKre

Male Broj postova : 306
Age : 112
eRepublik lokacija : SjeveroZapadna Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by ivek81cro čet sij 29 2009, 00:13

Sverca ima gdje god se okrenes, i to nece nestat smanjenjem import tax-a. Problem je nauhavanje placa, time ujedno rastu i cjene proizvoda, od sirovina pa na dalje. Ja imam grim i wood tvrtku i mogu ti reci da se grain vise uopce ne isplati, vise zaradim dnevno da radim za nekog. Wood jos donosi profit od nekih 5-10kn dnevno ali ni to nece jos dugo.

Uglavnom drzim da je problem napuhavanje placa. Uopce mi nije jasno kako neke firme posluju u plusu.
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by Roby Petric čet sij 29 2009, 00:16

Ja se slazem s dSoKreom i potpuno mu je u redu racunica. Istina je da radi medium proizvodnje wood postaje debelo neisplativ u Hrvatskoj, s obzirom na dizanje cijena placa. Osim toga, imamo brdo wood tvrtki koje ocito nemaju kome prodavati svoj wood jer je neisplativ, osim bolnici, koja to cini, jer ima svoju racunicu. E sad, moj osobni problem lezi u tome sto napraviti:

a) Odabrati na nekakvom drzavnom natjecaju samo nekoliko tvrtki s kojima ce bolnica dugorocno raditi (potreba je nekih 400-500 unita dnevno, ima dana kad nadjem i preko 1000 unita)? Kaj onda s ostalima?
b) Otvoriti trziste wooda preko smanjenja import taxa na najnize moguce da bi nam House postao konkurentan (nazalost blaga utopija, s obzirom na preprodaju)
c) Uhvatiti se u kostac s preprodajom kuca (borba s vjetrenjachama, preprodaja nije zabranjena niti se kosi s pravilima eRepublika i ne znam kako objasniti nasem covjeku koji preprodaje da bi trebao prestati, dok svi drugi vani to cine...)
d) Otvoriti Q3 Defensive System preko drzave i garantirati otkup - u ovom trenutku malo skup sport mi se cini, a imamo i manjak ljudi u Constructionu, ali i to je jedno od rjesenja, koje bi pomoglo trzistu.

Dajte se ukljucite i ostali, pogotovo Wood i House vlasnici tvrtki da probamo zajednicki rijesiti problem.
Roby Petric
Roby Petric
Admin
Admin

Male Broj postova : 688
Age : 45
eRepublik lokacija : Varaždin, Hrvatska
Registration date : 20.08.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/532651

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by dSoKre čet sij 29 2009, 01:26

mogu ja dodati:

e) možda neko subvencioniranje od države (ili povoljni dugoročni krediti) par tvrtki za upgrade na Q3 ili Q4 (Q5 je malo preskup) jer sa većim Q wood u Hrvatskoj postaje isplativiji, a onda bi ove Q1 wood kompanije same propale jer bi bile nekonkurentne, import tax bi mogao ostati na 99%, smanjila bi se cijena wooda i house industrija bi možda stala na noge

možemo probat stat na kraj švercerima (možda svi to rade, ali zašto bismo mi bili kao svi)... npr. zabranit na forumu i chatu bilo kakvo oglašavanje prodaje preko šverca i otvorit jednu temu na forumu, tipa stup srama, tko je švercao nešto

javlja se problem što s Q1 kućom kad kupiš Q3 kuću...

...pa ak imaš tolko love za kupit Q3 kuću, Q1 doniraj prijatelju, zaposleniku ili bilo kome lol!
dSoKre
dSoKre

Male Broj postova : 306
Age : 112
eRepublik lokacija : SjeveroZapadna Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by dSoKre čet sij 29 2009, 01:59

Moram dodat još jedan primjer happy happy moja bivša firma nudi plaće za skill 6 = 34 HRK, pa da vidimo kolko je to isplativo i uzet ću u obzir da je utopija happy happy wellness 100 i 5 SS

Primjer 5

Q2 wood Hrvatska - skill 6 = 34 HRK

A = 6
B = 1,8 (12 Employers)
C = 1 + 2 * W / 100 = 3
D = 1 (medium wood resources)
E = 2 (5 točna od kojeg su 5 SS)
F = (11-Z) / 10 = 0,9

W = 0,25*6*1,8*3*1*2*0,9 = 14.58 productivity = 14.58 Wooda (1 W (Q2) = 2 HRK)
= 29.16 HRK - 34 HRK = -4,84 HRK

i tko je tu lud
dSoKre
dSoKre

Male Broj postova : 306
Age : 112
eRepublik lokacija : SjeveroZapadna Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by mogwaiii čet sij 29 2009, 05:22

po mom misljenju place su otisle malo previse gore. razlog tome je manjak radnika, te zaposljavanje preko max produktivnosti u pojedinim firmama, i nizak wellness radnika.

sa 8 radnika jos uvjek radim u plusu sa q2 wood, ma koliko minimalan taj plus bio. bio bi u mogucnosti smanjiti cijenu wooda kad bi podigao firmu na q3, ali pitanje je koliko, s obzirom na rast placa koji bi usljedio nakon toga.

mislim da hratski wood sektor nema neke prevelike buducnosti, s obzirom da se natjecemo sa grain industrijom koja ima duplo vecu prouktivnost, a time i mogucnost ponude vecih placa, te sa cinjenicom da nikad necemo moci proizvodit wood po cijeni koja je vani. nemozemo zabranit nasim construction firmama da nabavljaju svoj raw iz vana, niti natjerati radnike da rade po nizim placama nego u grain. zalosno je, ali je tako

jedina realna opcija je ono sto je roby rekao, drzavna defence firma, koja bi otkupljivala domace drvo
mogwaiii
mogwaiii

Male Broj postova : 373
Age : 41
eRepublik lokacija : Baranja
Registration date : 30.11.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/783992

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by Mad Croat čet sij 29 2009, 07:51

dSoKre je napisao/la:mogu ja dodati:

otvorit jednu temu na forumu, tipa stup srama, tko je švercao nešto
...pa ak imaš tolko love za kupit Q3 kuću, Q1 doniraj prijatelju, zaposleniku ili bilo kome lol!

1) Dobra ideja za subvencije od drzave ali pitanje je koliko se to isplati drzavi.
2) Stup srama, još da im je opcija da dodaju komentar pa da napiše imam još par komada, javite se tko hoće. happy happy
3) Zašto bi itko donirao bez veze kad može dobit za tu Q1 3 golda. Pa i prijatelju bi malo snizio cijenu ali to je svejedno šverc i uvijek će biti toga preprodavanja.

Malo sad bubam bezveze ali dali bi pomoglo snižavanje vrijednosti kune i ubacivanje jos hrk na trziste? Ili bi to napravilo da su svi siromasni i da se place jos vise povecaju pa da svi propadnu? affraid
Mad Croat
Mad Croat

Male Broj postova : 40
Age : 31
eRepublik lokacija : eCroatia - NW Croatia
Registration date : 09.01.2009

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by Sumski čet sij 29 2009, 10:56

Najveci problem je upravo konkurencija izmedju grain i wood tvrtki, a pobjednik je odredjen unaprijed. Tocnije danom kad su admini odlucili Lici i G. Kotaru dodijeliti medium produkciju.
U prilog tome ide i konstantno povecanje placa, za Q1 je normalna placa skill x 2-2,5, preko toga jednostavno ne ide, druga stvar je sto se vlasnici kompanija nesprestano natjecu snizavanjem cijena proizvoda (da bi sto vise prodali) i povecanjem placa (da bi zaposlili sto vise ljudi).

Nekidan sam vidio par kompanija s 10-15 zaposlenih (ne u constr. sektoru) a koje jos uvijek traze radnike i nude debele place- cista neupucenost i neobrazovanje pojedinaca koji ce za 10ak dana plakati kako su propali, uz sve to ruse i ostale kompanije preuzimajuci im radnike..

Wood sektor nije, a prepusten trzistu tesko da ce ikad biti konkurentan
- Jedno od rjesenja je odrediti granicu isplativosti upgradea, nakon toga dogovoriti osiguran otkup za Def. System ili bolnicu (za sto se vec odlucimo) uz eventualno kreditiranje po sistemu da se kredit otplati kroz otkupnu cijenu. Time se rjesava dio problema, tj. dio proizvodjaca jer ni kolicina wooda potrebna za izgradnju drzavnih gradjevina nije beskonacna.

- Uz to sniziti import tax i omoguciti uvoz drva za potrebe house kompanija, tu se mogu ukljuciti drzavne institucije koje rade na medjudrzavnim odnosima- MVP, i tako omoguciti vlasnicima kupnju wooda na domacem trzistu od cega drzava ipak ubire dio kolaca preko VAT-a kod wood i VAT-a i Income taxa kod house kompanija.
Postavljena cijena mora zadovoljavati odredjene kriterije: domaci proizvodjaci nece biti u gubitku, strani ce se drzati dogovorene cijene (ak stvar ide preko MVP-a veca je mogucnost uspjeha), cijena wood-a ce biti priblizna cijenama na svjetskom trzistu.

Sve navedeno zahtjeva jako puno truda, djelovanja razlicitih drzavnih instanci i jedinstva proizvodjaca, ali nacina za povecanje konkurentnosti i uspjesnosti wood sektora imamo jako malo.
Zato se ukljucite svi koji mislite da imate nekakvo rjesenje, narocito proizvodjaci wood-a i house-a.
Sumski
Sumski

Male Broj postova : 281
Age : 43
eRepublik lokacija : North Dalmatia
Registration date : 03.10.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1200954

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by Gost čet sij 29 2009, 11:42

Cijela priča nema smisla dok kod stoji ono D=1 U formuli. Činjenica je da wood sektor egzistira isključivo zbog države koja otkupljuje wood ( da stvar bude smješnija , državi se zbog vata i income taxa to zapravo i isplati). Čim država odluči prestati otkupljivati wood sve propada. Ovo će se dogoditi prije ili kasnije i svaka priča o dugoročnom planu za spas wood sektora pada u vodu.
Wood sektor jednostavno nema budućnosti i propast će prije ili kasnije.

p.s.
Ideja kupujmo hrvatsko je užasno naivna
Anonymous
Gost
Gost


[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by imekojesepamti čet sij 29 2009, 12:19

ako drzava nastavi radit Q5 bolnice i prodavat ih u inozemstvo otkupa ce bit. mozda je tu spas.
imekojesepamti
imekojesepamti

Broj postova : 239
Age : 36
eRepublik lokacija : Zagreb
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by baaron čet sij 29 2009, 12:32

Kako bi bilo da drzava malo poradi na exportu?! Da nismo vise 31. na listi drzava po exportu.

1. Neka drzava napravi korekciju tecaja kune tako da pogoduje izvozu.
2. Neka drzava subvencionira firmama pristup marketima drugih drzava (20 golda).

baaron

Broj postova : 77
Age : 24
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 02.01.2009

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by CopyPaste071 čet sij 29 2009, 17:55

Suvlasnik sam u wood tvrtki i poznajem problem iz prve ruke. Ima dobrih ideja ovdje, i njihovom kombinacijom bi se moglo nešto i postići. Da rezimiram ono što mi se svidjelo i dodam još po nešto:

1) smanjiti import tax na drvo na 1% - omogućiti strancima na uđu na naše tržište (pozvati ih kroz veleposlanstva) kako bi omogućili što nižu cijenu sirovine za naš House sektor;

2) neminovno je da će mnoge wood tvrtke propasti, olakšajmo vlasnicima da se spasi što se spasiti da smanjujući income tax na 1%;

3) zabraniti black market oglašavanje na forumima i chatovima - brisanje posta/poruke i automatski ban na neko vrijeme. Iako ne možemo potpuno spriječiti šverc, ne moramo ga ni pomagati;

Ako već moramo uvoziti nešto što možemo proizvesti i sami, zarad konkurentnosti house sektora, apsolutno je neprihvatljivo da javni radovi financirani iz budžeta ili donacija građana nabavljaju sirovine iz vana. Zvuči suludo novac iz budžeta automatski preusmjeravati van, stoga se bolnice i obrana trebaju graditi pravom ličkom bukovinom. Pošto će se bolnice i obranita graditi (moraju se graditi, prije ili kasnije), prihvatljivo je slijedeće:

4) Među postojećim Wood tvrtkama odabrati po dogovorenom ključu najperspektivnije (najzdravije, najbolje upravljane), odrediti fiksnu cijenu koja će omogućiti normalno poslovanje i nizak, ali prihvatljiv profit, i jamčit im svakodnevan otkup proizvedenog drveta;

5) Postići dogovor između Wood i Grain sektora, gdje će Grain upošljavati isključivo radnike skill 4 i veći, dok će radnici nižeg skilla biti prepušteni Wood sektoru. Svi su izgledi da nam ionako neće trebati mnogo domaćeg drveta, tako da mislim da je ovo izvedivo. Državne grain tvrtke (ako ih ima) bi mogle služiti kao kontrola, da se ne desi da ima neuposlenih radnika nižeg land skilla. Ukoliko se netko ne drži dogovora, gubi državnu potporu...
CopyPaste071
CopyPaste071

Male Broj postova : 143
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia, Northwest Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247731

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by Matej Balatinac sub sij 31 2009, 16:53

eo ovako ja bi se oglasio puno ranije ali nisam mogao jer nisam citao forum-nedostatak vremena...

ja neznam sta je ljudima pa misle da je haus sektor mrtav...
on zivi i ide slabo ali opet ide...

ja sam jedini u hrvatskoj koji nudi Q1 kucu sto meni pomaze i to puno...
ja planiram smanjiti cijene Q1 ispod 200 HRK i to dosta ali za to treba vremena...

NAJBITNIJE STO ZELIM RECI DA MI FALI RADNIKA!!!!

a)glupi ljudi koji ce propasti daju pre visoke place ja svoje drzim po dogovoru i ne namjrevam ih povisiti a doci ce ljudi kad tad...ja sa 9 ljudi dnevno prozivedem 0.5 q1 kuce sto bi znacilo da bi sa 20 mogao 1 Q1 kucu sto bi bilo super....ali eto nema radne snage

b)cijene kuce cu rusiti na jedan vrlo jednostavan nacin otvoriti cu wood tvrtku u americi i donirati si vamo drvo tako da cu biti ne zavisan o hrvatskom trzistu

c)wood sektor u hrvatskoj IMA SAMO JEDAN I JEDINI izlaz iz krize...
SMANJENJE PLACA+VECI Q
kada bi se place smanjile odma bi se i njihov prihod povecao a sa vecim Q bi dobivali vise produkata...

LI VRLO BITNO JE DA SE CIJENE SMANJU I U WOOD I U GRAIN SEKORU
da budu gotovo iste...

place su krive sto imamo krizu i dok hrvatski vrh ne obznani narodu i neznam na koji faknig nacin ih ne uputi da smanje place NEMA NAMA WOOD SEKTORA a ni KUCA!

ps:sto se tice kuca,black marketa ja vam mogu reci da ako moj plan uspije da ce se taj ogroman lanac prekinuti...
Matej Balatinac
Matej Balatinac

Male Broj postova : 30
Age : 33
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by Tomislav sub sij 31 2009, 17:22

2 su problema, neovisno od region productivitya: previsoke place i vrlo mala (ako i ikakva) potraznja za kucama s obzirom na sverc.
Opcenito su nam u cjeloj  ekonomiji place previsoke, tu smo vec poceli nesto poduzimat no sve je jos u povojima. Za wood i house sektor konkretno, situacija je najgora jer wood najvise ovisi o housing tvrtkama. pustite ove drzavne projekte, to je samo privremeno, nece drzava vjecno nesto gradit, ne da nebi htjela nego bi bilo preskupo. Sverc/preprodaju opcenito bi trebali zaustavit i ja mogu rec da sam kao jedan od modova na chatu pokrenuo takvo inicijativu jos davno i da me se napadalo sam takav i onakav da sta ja njima imam branit ista i da se to ionako nikad nece sprijecit. E pa gospodo ako cemo tako razmisljat, zasto onda zivimo, idemo lec i cekat da umremo, ionako cemo umrijet. Mora se vise ljudi ukljucit i mora se napravit atmosfera da svaki svercer ima osjecaj pecenja savjesti pri samoj pomisli da preproda no to su opet krivi glupi admini jer su dali da se takve donacije vrse, u beti nije imalo ovakvih problema i volio bih da se opcija doniranja kuca makne.
Kada pogledam, kao laik, nase wood trziste, vidim dugacak niz tvrtki s istim cijenama. Sto hocu rec, previse vas je sjelo na jednu stolicu no to se ljudi sami zeznu jer ne istrazuju sektor i trziste prije otvaranja tvrtke i onda kasnije placu. Moje osobno misljenje je da se tvrtke treba prepustit trzistu nakon sto drzava zavrsi svoje wood projekte znaci pustit da trziste samo odredi potrebnu kolicinu tvrtki, visak ce propast zbog manjka potraznje i mi se mozemo mucit kolko hocemo ali ih necemo spasit bez povecanja potraznje, bilo to kroz izvoz, razvitak house tvrtki,  bilo sto, mora se povecat potraznja inace nema smisla nista spasavat.
A te dogovore izmedu sektora mozete zavezat macku o rep, u beti bi to radilo ali sad kad radnik sam bira posao nece vam to zazivjet, on gleda samo di je najveca placa i boli ga briga za ostale.
Tomislav
Tomislav

Male Broj postova : 896
Age : 32
eRepublik lokacija : Central Croatia
Registration date : 26.07.2008

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by CopyPaste071 sub sij 31 2009, 17:33

Ako ćemo pravo, i House tvrtke se premalo angažiraju na marketingu. Ne viđam često reklame: "Kupite naše kuće, to su kuće proizvedene u Hrvatskoj, koje je napravio hrvatski majstor od prave ličke bukovine", ili tako nešto. Čini mi se da ima dosta ljudi koji su spremni izdvojiti veći novac za kuću proizvedenu u Hrvatskoj.
CopyPaste071
CopyPaste071

Male Broj postova : 143
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia, Northwest Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247731

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by Tomislav sub sij 31 2009, 17:37

da ali to oni sami moraju skuzit, nemoze im se sve servirat, mogu se  opci uvjeti poboljsat no neke stvari vlasnici moraju sami napravit...
Tomislav
Tomislav

Male Broj postova : 896
Age : 32
eRepublik lokacija : Central Croatia
Registration date : 26.07.2008

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by IvanN sub sij 31 2009, 18:03

CopyPaste071 je napisao/la:Čini mi se da ima dosta ljudi koji su spremni izdvojiti veći novac za kuću proizvedenu u Hrvatskoj.
samo na papiru
IvanN
IvanN

Male Broj postova : 77
Age : 34
eRepublik lokacija : Croatia, Lika and Gorski Kotar
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by PUNK BIBINJE ned vel 01 2009, 11:21

Problem su plače, nažalost, u svim sektorima. Večina igrača je sad dosegla neki nivo gdje su nešto uštedili te otvaraju tvrtka, a pošto nemamo priljev ljudi kao prije, tučemo se za svakog radnika i dajemo nerazumne plače. A dodajte tomu i logično veču konkurenciju jer ima više tvrtki, i ne da nema zarade, nego odgovorno tvrdim da u više od 80% tvrtki više zarade radnicinego vlasnici, štoviše, u gubitku su. Uspiju možda pokrit gubitke sa onih 5 golda od HW, ili nekako drugčije, ali dugoročno su večina osuđeni na propast. Ali nitko ne želi riskirati da smanji plače jer če ljudi otič nekom ko daje veču plaču, pa radije čekaju da netko drugi propadne prije njega, ili da odustane. Ali tada dođe novi friški vlasnik pun elana, pa opet u krug.
Uglavnom, vjerujte mi da če u vrlo kratkom roku biti puno tvrtki na prodaju u Hrvatskoj. Prvo što trebaju vlasnici uradit da se izvučemo iz začaranog kruga je taj da se poboljša komunikacija između njih, i da skupa pokušamo nači izlaz. Da napravimo par poteza kojim bi barem malo stabilizirali gospodarstvo. Kad sam počeo igrat ovu igru, gledao sam svaki dan napade da se vlasnici bogate na radnicima, kako ih nije briga za radnike nego samo za profit..itd..
A maloprije sam pričao s jednim igračem koji se hvali kako ima veliku plaču i kako mu se isplatit radit kod drugog a ima svoju firmu..
Drugi kaže kako mu svaka tri dana se diže plača jer prijeti da če otič radit kod drugog..
Ja mu ponudim da izračuna da li vlasnik uopče ima profita na njemu, il je u gubitku, a on se smije i kaže baš me briga, ima ko če dati ako neče on. A nije jedini, još sam takvih priča čuo. I kaže, pa to je normalno, svak ide gdje mu je bolje.
Ali zašto onda ste na početku napadali da vlasnici nemaju morala kad žele što više zaradit, kad ste isti?
Kad je kriza, trebaju svi stegnut remen. Inače čemo svi otič u bananu ka u RL.
Najlakše bi bilo prebrodit krizu kad bi ponovo imali navalu novih igrača i kad bi se zaratilo, ali kako tog nema, baš če mi biti zanimljivo kako če se sve počet urušavat, jedno za drugim...
PUNK BIBINJE
PUNK BIBINJE

Broj postova : 29
Age : 48
eRepublik lokacija : http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1249644
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by Tomislav ned vel 01 2009, 11:26

mogu vam rec da se u manufacturing sektoru situacija vec popravlja, nas par vlasnika je smanjilo place i drugi su to jedva docekali tako da su smanjili i oni, sada za skill 4 dajem placu koju sam prije davo za skill 3 i svaki dan mi dodu 2,3 radnika, nitko me ne ucjenjuje, ovo isto moraju  napravit ljudi u wood sektoru, samo treba pocet i place ce pocet padat lancano jer ce to svi jedva docekat i nedajte se ucjenjivat, nek idu, doc ce im iz guzice u glavu kad te tvrtke di su radili propadnu ali onda im fino nedajte da se vrate kod vas bas za inat...
Tomislav
Tomislav

Male Broj postova : 896
Age : 32
eRepublik lokacija : Central Croatia
Registration date : 26.07.2008

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by dominik_sk ned vel 01 2009, 11:52

pa sta ce meni npr q1 kuca rade cu si uzet q3 u drugoj drzavi za malo vise para nego ovdije
dominik_sk
dominik_sk

Male Broj postova : 56
Age : 31
eRepublik lokacija : Sredisnja Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by Slavko ned vel 01 2009, 13:50

da li je drvna industrija razmišljala o izvozu? u njemačku na primjer. tamo je nestašica drva q2, a q3 i više uopće nema.
Slavko
Slavko

Male Broj postova : 47
Age : 52
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247940

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by CopyPaste071 ned vel 01 2009, 18:44

U trenutnim uvjetima rada nije se lako odlučiti na izvoz. Licenca je 20 golda, a tko garantira da Švabo neće za 10 dana dić carinu na 99%?
CopyPaste071
CopyPaste071

Male Broj postova : 143
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia, Northwest Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247731

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by mogwaiii ned vel 01 2009, 18:59

q2 wood kompanija na prodaju. samo 32 golda. pm za vise info
mogwaiii
mogwaiii

Male Broj postova : 373
Age : 41
eRepublik lokacija : Baranja
Registration date : 30.11.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/783992

[Vrh] Go down

Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj Empty Re: Problemi Wood i House Industrije u eHrvatskoj

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.