Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

+7
metak
rocker-ma
Selector
IVAN RADMAN
IvanN
ivek81cro
bekson
11 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by bekson čet sij 22 2009, 14:56

Kao sto kaze i sam naziv teme mislim da je krajnje vrijeme da odredimo barem okvirno minimalne cijene graina kojih bi se trebali drzati svi ili barem vecina proizvodaca graina.
Time bi se smanjilo stalno spustanje cijene graina za 0.1kn i prodavanje ispod isplativosti proizvodnje. Znamo svi da cijena graina utjece na cijenu hrane, ali je isto tako velika glupost da npr Q2 grain se moze kupiti po cijeni od 1.1kn, dok je Q2 hrana redovito izmedu 3.5 i 4kn.
Molim prijedloge za cijene graina.
bekson
bekson

Male Broj postova : 20
Age : 47
eRepublik lokacija : Split, Dalmacija
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by ivek81cro čet sij 22 2009, 22:00

Bilo je vec ovakvih pokusaja dogovora i padali su u vodu, ako netko moze radit u plusu a da prodaje grain po cjenama Q1-ispod-0,6 i Q2-ispod-1,2 nek onda rade.
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by IvanN čet sij 22 2009, 22:04

Znam kako ti je. Pojave se likovi s tvrtkama novim koji misle da su popili svu pamet svijeta pa daju prevelike place radnicima premale cijene proizvoda i za par tjedana propadnu. Al je problem sto se nadje neki novi isti takav koji stavi nerealno nisku cijenu pa je tesko boriti se s njima.
IvanN
IvanN

Male Broj postova : 77
Age : 34
eRepublik lokacija : Croatia, Lika and Gorski Kotar
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by ivek81cro ned vel 15 2009, 23:10

Vidim da ovaj post stoji malo duze vrijeme pa bi pitao hocemo nesto
dogovorit i organizirat se ili rusimo cijene graina do granice bez ikakve
zarade?
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by ivek81cro pon vel 16 2009, 16:42

odlicno Vidim ja da nema odaziva na ovo ni dogovora pa sad ajmo ko ce nize, food kompanije evo stize bagatela grain!
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by IVAN RADMAN pon vel 16 2009, 18:40

Decki,vrijeme je da se agrar sredi.Svaka cast na inicijativi.Imamo PPP napravljen i drzimo se toga.

IVAN RADMAN

Male Broj postova : 100
Age : 48
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248788

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by IVAN RADMAN pon vel 16 2009, 18:40

ivek81cro je napisao/la:odlicno Vidim ja da nema odaziva na ovo ni dogovora pa sad ajmo ko ce nize, food kompanije evo stize bagatela grain!

Ivek,uhvatimo se posla....ova situacija trenutno vodi u propast.

IVAN RADMAN

Male Broj postova : 100
Age : 48
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248788

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by ivek81cro pon vel 16 2009, 21:57

Ako cemo se samo nas dvojica primit posla onda ne vjerujem da cemo daleko dogurat. Moramo se svi ukljucit, doci do nekakvog dogovora i pridrzavat ga se. Ovo stvarno nema smisla jer mi mozemo jos nekako spojit kraj s krajem ali oni koji imaju q1 tvrtke propadaju sigurno. Znam, jer sam do nedavno i ja bio u njihovoj kozi. A mislim ako q3 tvrtke krenu sa cjenama dole da su onda i q2 tvrtke gotove.

Pogledajte primjer moving kompanija kako su se dogovorile. Nismo valjda mi ovce koje se ne mogu dogovorit oko nekih stvari.

Prvo se mi trebamo usaglasit oko neke realne cjene i to da svi imaju korist, od q1-q5 a onda bi trebali napravit i neku vrstu dogovora sa food kompanijama i da svi normalno radimo i nesto razumno i zaradimo, a ne da dok se jedni prepucavaju i spustaju cjene drugi (ne svojom krivicom) zaradjuju trostruko.
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by IVAN RADMAN pon vel 16 2009, 22:10

Ivek,ja sam dao inicijativu za tickete i pokrenuo sve to,lijepo smo se dogovorili.Ista stvar se moze napraviti i tu.Ja i ti nismo "malo" niti "samo"...Tvrdim ti da mozemo napravit puno.

Bacanjem cijena q3 graina,q2 a pogotovo q1 mogu zakljucati svoje butige i otici igrati Travian.

Vec sam rekao,imamo preporucene drzavne cijene...koje su radjene u vrijeme kad je postojala trivia,i 5/5 plus SS....
Umjesto da cijene idu gore..one idu dolje...zbog dvije,tri grain strane tvrtke....

IVAN RADMAN

Male Broj postova : 100
Age : 48
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248788

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by ivek81cro pon vel 16 2009, 22:27

Cuj, trebalo je dva dana da netko uopce reagira na poruku koju sam ja ostavio na postu (prvu sam nakon 1 dana obriso i ponovo stavio). Ne znam da pokrecem novi topic (po ko zna koji ove vrste) ili da cekam da se ovdje jave ostali.

Sto se tice stranaca, bio je nekakav dogovor bojkota od strane food kompanija ali tu uvijek ima iznimaka, stranci bi brzo odustali kad bi ljudi prestali kupovat od njih, a ako ima pitanja koje su nase firme imaju popis koji je dsokre (svaka mu cast) sastavio i neka idu po njemu.

Ako sami sebi necemo pomoc, ne znam ko ce. Nece Obama, to je sigurno.
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by ivek81cro uto vel 17 2009, 00:00

Evo izvadak iz clanka i link na clanak pa da vidimo kako ce sad kompanije reagirat

Grain (High RM )
(Q1) – 0.6 – 0.7Plača: 2 * skill
(Q2) – 1.0 – 1.1Plača: 2.5 * skill
(Q3) - 1.6 – 1.7Plača: 3 * skill

http://www.erepublik.com/en/article/-preporu-ena-prodajna-cijena--722546/1/20

Sto se mene tice moze i ovako

Q1-0.6
Q2-1.2
Q3-1.8

S tim da se dogovori sa food kompanijama (koje nemaju svoju grain kompaniju) da kupuju podjednako od svih po malo.
Tako bi svi imali za platit radnike barem, a i vjerujem da bi ostalo nesto zarade.

Ne znam vise, nisam pametan, davajte prijedloge.
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by Selector uto vel 17 2009, 03:03

Evo bas ja i kolega Radman analiziramo ovo
Ove cijene iz PPP-a su gotovo jednake onome sto i mi racunamo

Ne slazemo se jedino sa q2 cijenom, onda bi trebala biti drugacija.

(Q1) – 0.6 – 0.7
(Q2) – 1.11.2
(Q3) - 1.6 – 1.7

Cinjenica je da je broj q3 grain kompanija u manjem broju nego q2 pa si q2 i dalje (mislim) moze priustiti malo vecu cijenu medjutim za tjedan dva to opet treba korigirati na 1.05-1.1 ali ne ici ispod toga do pojave q4 kompanija
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by ivek81cro uto vel 17 2009, 10:15

Ok, tu nas je troje za dogovor, jos nam dosta nih fali a i vidim cijene su i dalje ispod preporucene.
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by IVAN RADMAN uto vel 17 2009, 11:44

Ivek,vidjet ces sad kako ce doci..gle ovo.. affraid

IVAN RADMAN

Male Broj postova : 100
Age : 48
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248788

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by rocker-ma uto vel 17 2009, 12:24

Evo, dobio sam poruku da se uključim, naravno, svi već znate da sam ja uvijek za dogovor, no imamo par problema, a to su sljedeće stvari:

1. Većina naših tvrtki ima svoj grain, čak i višak prodaju na marketu.

2. Cijena na svjetskom tržištu graina je otišla u pičku materinu(oprostite, ali moram biti toliko prost), jednostavno, ja sam preko donacija prodavao 100 stocka prvo za 1,2 golda, pa poslije 4-5 dana po 1 golda jedno dobrih 2 tjedna, no sada je cijena 0,7, negdje sam čak ćuo i 0,6 golda po 100 stocka, tj. u prevedenom za 1 Q3 grain se prodaje po 0,97 HRK...stanje na svjetskom tržištu je jasno, graina je previše, food tvrtke ne kupuju, jer nemogu proizvesti, a i food se gomilao donedavno.

Sad treba čekati prekretnicu, odnosno opet dolazak velike količine mladih, a ta brojka mora biti 200-300 dnevno da bi se ovolika proizvodnja mogla prodati.

3. E sad, radnika je opet previše, tj. imaju i prevelike skilove, pa je proizvodnja sve veća i veća. Sad ja ne želim biti govno, dati otkaz svojim radnicima i zaposliti neke sa strane koji bi radili i za 7-8 HRK, a ja bi srušio cijenu da bi vama svima pamet stala.

4. Onda ti se dogodi još i ovo:

http://www.erepublik.com/en/company/kupujmo-hrvatsko-q3-180915/donate/list/1

Mi se možemo dogovoriti za cijenu, za naš opstanak, ali dok god ima likova kao bbb_kambelovac, jadna nam majka...pričao sam s njim preko MSNa par puta, ali što ćete, takav je lik.

E sad par činjenica:

1. HRK je prejaka, vjerovali ili ne, to je problem što se izvoza tiće, jer nismo konkurentni, a plaće su nam, opet vjerovali ili ne, previsoke s obzirom na ostale zemlje.

2. Strane tvrtke su uletjele, imaju zalihe golda tko zna koliko, ali opet, čemu im sve to? Jedan Šved recimo kod nas proizvodi grain za sebe + ostatak prodaje kod nas ispod cijene.

3. Opet naglašavam problem hiperprodukcije, to je najveći problem.

Samo da kažem da ja nisam razočaran, čak štoviše, mogu skoro svu konkurenciju sjebat(opet moram psovat), a ja ću raditi s nulom, čak možda i imati neki profit. Cijenu ću Q3 graina staviti na 1 HRK, pa se slikajte...mislim, meni ide na onu stvar sve ovo, pogotovo otvaranje novih tvrtki u sektoru, a da ne govorim koliko sam ogorčen činjenicom da smo mi stariji nove naučili trgovati preko monetary marketa...to je najveći problem i najveća glupost koju sam vidio, mladi trebaju biti ovce dugo vremena, kako sam ja sam naučio, tako neka i oni uče, a još su i bahati.

Samo da vam još kažem, na računu tvrtke imam za plaće za 3 dana, u zadnja 2-3 dana sam na nuli, a graina imam 40-50 komada u zalihama viška, znači mogu ići sigurno cca do 1 HRK, onda još imam 20-30 golda na organizaciji, imam još 200 HRK(za 1.5 dan plaća), pa na sebi za još jedan dan plaća, pa još na food tvrtki u srbiji cca 25 golda, pa kad prodam nju još 20 golda, pa kad prodam Q2 wood i za 15 golda ako treba, pa još malo okrenem preko monetaryja, pa srušim cijenu i na 0.5...sve u svemu vidite dokle mogu ići, a još da ne govorim da su mi okolo ljudi dužni cca 100 golda, a 20 mogu dobiti u roku od 2 dana...

Sad znate na čemu ste sa mnom, vi se dogovorite, ja ću se dogovora držati bez problema, čak štoviše, dvojicu mogu nagovoriti da mi kupuju graina kad poželim i koliko hoću, a da vama ne kupe ni komad, stoga ako netko sruši možete se pozdraviti svi sa firmama, osim mene, Radmana i ostalih koji imaju food tvrtke.

Toliko od mene, rocker-ma, a sad imam još masu posla, ispričajte me...

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by metak uto vel 17 2009, 12:31

Slazem se sa cijenom 1.6-1.7 za Q3 Grain, sa time da treba dogovoriti fiksnu cijenu.
metak
metak

Male Broj postova : 6
Age : 39
eRepublik lokacija : Sjeverozapadna Hrvatska
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by zedd1337 uto vel 17 2009, 13:01

rocker-ma je napisao/la:Evo, dobio sam poruku da se uključim, naravno, svi već znate da sam ja uvijek za dogovor, no imamo par problema, a to su sljedeće stvari:

1. Većina naših tvrtki ima svoj grain, čak i višak prodaju na marketu.

2. Cijena na svjetskom tržištu graina je otišla u pičku materinu(oprostite, ali moram biti toliko prost), jednostavno, ja sam preko donacija prodavao 100 stocka prvo za 1,2 golda, pa poslije 4-5 dana po 1 golda jedno dobrih 2 tjedna, no sada je cijena 0,7, negdje sam čak ćuo i 0,6 golda po 100 stocka, tj. u prevedenom za 1 Q3 grain se prodaje po 0,97 HRK...stanje na svjetskom tržištu je jasno, graina je previše, food tvrtke ne kupuju, jer nemogu proizvesti, a i food se gomilao donedavno.

Sad treba čekati prekretnicu, odnosno opet dolazak velike količine mladih, a ta brojka mora biti 200-300 dnevno da bi se ovolika proizvodnja mogla prodati.

3. E sad, radnika je opet previše, tj. imaju i prevelike skilove, pa je proizvodnja sve veća i veća. Sad ja ne želim biti govno, dati otkaz svojim radnicima i zaposliti neke sa strane koji bi radili i za 7-8 HRK, a ja bi srušio cijenu da bi vama svima pamet stala.

4. Onda ti se dogodi još i ovo:

http://www.erepublik.com/en/company/kupujmo-hrvatsko-q3-180915/donate/list/1

Mi se možemo dogovoriti za cijenu, za naš opstanak, ali dok god ima likova kao bbb_kambelovac, jadna nam majka...pričao sam s njim preko MSNa par puta, ali što ćete, takav je lik.

E sad par činjenica:

1. HRK je prejaka, vjerovali ili ne, to je problem što se izvoza tiće, jer nismo konkurentni, a plaće su nam, opet vjerovali ili ne, previsoke s obzirom na ostale zemlje.

2. Strane tvrtke su uletjele, imaju zalihe golda tko zna koliko, ali opet, čemu im sve to? Jedan Šved recimo kod nas proizvodi grain za sebe + ostatak prodaje kod nas ispod cijene.

3. Opet naglašavam problem hiperprodukcije, to je najveći problem.

Samo da kažem da ja nisam razočaran, čak štoviše, mogu skoro svu konkurenciju sjebat(opet moram psovat), a ja ću raditi s nulom, čak možda i imati neki profit. Cijenu ću Q3 graina staviti na 1 HRK, pa se slikajte...mislim, meni ide na onu stvar sve ovo, pogotovo otvaranje novih tvrtki u sektoru, a da ne govorim koliko sam ogorčen činjenicom da smo mi stariji nove naučili trgovati preko monetary marketa...to je najveći problem i najveća glupost koju sam vidio, mladi trebaju biti ovce dugo vremena, kako sam ja sam naučio, tako neka i oni uče, a još su i bahati.

Samo da vam još kažem, na računu tvrtke imam za plaće za 3 dana, u zadnja 2-3 dana sam na nuli, a graina imam 40-50 komada u zalihama viška, znači mogu ići sigurno cca do 1 HRK, onda još imam 20-30 golda na organizaciji, imam još 200 HRK(za 1.5 dan plaća), pa na sebi za još jedan dan plaća, pa još na food tvrtki u srbiji cca 25 golda, pa kad prodam nju još 20 golda, pa kad prodam Q2 wood i za 15 golda ako treba, pa još malo okrenem preko monetaryja, pa srušim cijenu i na 0.5...sve u svemu vidite dokle mogu ići, a još da ne govorim da su mi okolo ljudi dužni cca 100 golda, a 20 mogu dobiti u roku od 2 dana...

Sad znate na čemu ste sa mnom, vi se dogovorite, ja ću se dogovora držati bez problema, čak štoviše, dvojicu mogu nagovoriti da mi kupuju graina kad poželim i koliko hoću, a da vama ne kupe ni komad, stoga ako netko sruši možete se pozdraviti svi sa firmama, osim mene, Radmana i ostalih koji imaju food tvrtke.

Toliko od mene, rocker-ma, a sad imam još masu posla, ispričajte me...

Ovaj post me podsjeća na ovaj intervju:
https://www.youtube.com/watch?v=KImSMNg5f6U
happy happy

Inače, sve što je napisao, stoji. pale
zedd1337
zedd1337

Male Broj postova : 88
Age : 36
eRepublik lokacija : Central Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248636

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by rocker-ma uto vel 17 2009, 13:48

Jeli se to meni čini ili je netko pobrao pola graina na marketu? happy happy

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by IVAN RADMAN uto vel 17 2009, 14:01

Prepali se...bolje kupiti prije poskupljenja....

IVAN RADMAN

Male Broj postova : 100
Age : 48
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248788

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by Selector uto vel 17 2009, 14:29

neka tako i treba Smile
evo q3 su cijene na 1.6 sto je odlicno za sve
q1 je na 0.59 sto isto smatram odlicnom cijenom

q2 nadam se ide do navecer na 1.12 kod svih ponudjaca
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by ivek81cro uto vel 17 2009, 15:40

@rocker-ma

Sve sto si rekao stoji i malo frustrira. Ako i dalje bude pojedinaca koji kupuju grain na crnom trzistu sta da tu napravimo. Ocito ne mozemo nista jer takvi rade direktno protiv nas svih, automatski bacaju u vodu sve one price od pocetka o jakoj eHR i zajednistvu.

Sto se tice cjena na vanjskom trzistu, neka cjene padaju, bitno je da mi imamo neku vrstu zatvorenog sustava a ako jos netko uspije sta izvest, super.

Sto se tice tecaja kun, je jak je ali sta da tu radimo, jedino ako drzava intervenira i krene na smanjenje tecaja kune. Opet ne znam kako bi se to odrazilo na cijelu ekonomiju unutar drzave ali bi svakako potaknulo izvoz.
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by rocker-ma uto vel 17 2009, 15:44

Pa izvoz nam je jedino i potreban, previše mi proizvodimo, jedino da počne hrpa novih dolaziti, pa kupuju na tržištu, jednostavno svi su navalili na ovaj jebeni grain kod nas...i što je najgore, umjesto da se kupuju tvrtke sa marketa po jeftinijoj cijeni, oni prave nove i tako samo problemi, to im treba netko reći...

Inače, samo upozorenje, nemojte sad shvatiti sve kao neku prijetnju ili nešto, ali ako bude sranja ja bi lako mogao počet ubijat konkurenciju, a onda bi bilo problema, jer bi imao i monopol, a stalno tu visim, tako da cijenu mogu regulirati kako hoću.

Meni više ide sve na živce, zato i nisam dolazio na ovaj forum, sve nešto pametuju, a vani kupuju sve što stignu, radi uštede od 0.1 gold dnevno.

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by IVAN RADMAN uto vel 17 2009, 15:48

rocker-ma je napisao/la:Pa izvoz nam je jedino i potreban, previše mi proizvodimo, jedino da počne hrpa novih dolaziti, pa kupuju na tržištu, jednostavno svi su navalili na ovaj jebeni grain kod nas...i što je najgore, umjesto da se kupuju tvrtke sa marketa po jeftinijoj cijeni, oni prave nove i tako samo problemi, to im treba netko reći...

Inače, samo upozorenje, nemojte sad shvatiti sve kao neku prijetnju ili nešto, ali ako bude sranja ja bi lako mogao počet ubijat konkurenciju, a onda bi bilo problema, jer bi imao i monopol, a stalno tu visim, tako da cijenu mogu regulirati kako hoću.

Meni više ide sve na živce, zato i nisam dolazio na ovaj forum, sve nešto pametuju, a vani kupuju sve što stignu, radi uštede od 0.1 gold dnevno.

Nije prijetnja,slazem se s tobom... study

IVAN RADMAN

Male Broj postova : 100
Age : 48
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248788

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by ivek81cro uto vel 17 2009, 15:54

rocker-ma je napisao/la:... sve nešto pametuju, a vani kupuju sve što stignu, radi uštede od 0.1 gold dnevno.

...jedino mozemo dat to sve u javnost, imena i firme pa napravit neku vrstu bojkota....

Ne znam sta drugo, ne mozemo ih tuzit sudu..... Suspect

Bez obzira sta kazes na forumu ne vjerujem da ce se netko ljutit je ipkam mislim da nas je vecina u grain sektoru ljutih i nervoznih radi stanja kakvo je sad ili bilo do sad.
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by rocker-ma uto vel 17 2009, 16:01

Ma ja nisam ljut, iskreno, najgore što mi se može dogoditi je da prodam firmu i vratim ulog + mi ostane dosadašnja zarada...to mi je najmanji problem napraviti, a ionako imam nekih planova s lovom koju imam, pa ću vidjeti.

Meni se iskreno više ne da pisati upozorenja u člancima, jer onda moram moliti za voteovo, da bi svi vidjeli, odmah sutra članak se zaboravi i po starom...

Imam ja puno posla oko ostalih stvari, pogotovo još jer imam ispite u RL, ali nije problem, mogu visiti 7-8 sati bez problema, jer ispiti su kraju, tako da će me teško netko u tome nadmašiti. Problem je što imam posla oko stranke, sad vodim i bolnicu, oko vojske, ratova, firme, MMa, izbora, još sam sada potpredsjednik države, itd, itd...a još imam masu ideja i planova, ova firma me baš i ne zanima toliko, zato i nisam pisao, nije mi to jedina briga.

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by ivek81cro uto vel 17 2009, 16:05

A sad treba cekat pa vidit sta ce se desit. Ili ce se stvari poslozit na svoj mjesto ili nazad po starom pa ko ispliva, ispliva.

Sad ce samo vrijeme reci svoje.
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by rocker-ma uto vel 17 2009, 16:12

Znam ja tko će isplivat, samo je pitanje tko će samnom. happy happy

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by ivek81cro uto vel 17 2009, 16:17

Ne boj se, vec se hvatam za tvoju desnu nogu a ti veslaj happy happy
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by metak uto vel 17 2009, 16:59

Eto, drzim od sada na 1.6, i namjeravam ispostovati dogovor kako spada. Do sada sam za sav grain nalazio kupce, tako da nemam potrebu "siriti" se tu po forumu sa pricom dokle mogu spustati cijenu, jer ne vidim da je takva prica ikome u interesu osim onome tko zeli pokopati ekonomiju.
metak
metak

Male Broj postova : 6
Age : 39
eRepublik lokacija : Sjeverozapadna Hrvatska
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by rocker-ma uto vel 17 2009, 18:04

Pa gle, kad te netko jebe već od početka Hrvatske, onda se moraš zamisliti, pa šta ja tu radim...a naravno da ću pokopati konkurenciju kad izgubim živce...mislim da o tome ne treba raspravljati, samo me nerviraju food tvrtke i to je najgore od svega....

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by ercegovac.hr uto vel 17 2009, 19:38

Ništa, moj je prijedlog da riješimo ovo šta imamo na lageru sad 0.59, i da onda polako dizemo cijenu kroz par dana, prvo na 0.65 pa na 0.7

ercegovac.hr

Broj postova : 1
Age : 36
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 17.02.2009

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by ivek81cro uto vel 17 2009, 20:22

Smile samo da taj lager ne potraje mjesec dana......
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by Selector uto vel 17 2009, 21:52

Vidim ovi su stavili cijenu q2 po 1,00kn
Sad sam im analizirao firmu i bogme fino gube lovu jer im pola radnika ne radi i prosjek im je 40

Pozivam food kompanije na trzistu da ne kupuju od ovog dobavljaca grain jer propadaju u svakom slucaju a i pretpostavljam da osoba koja ovo vodi je ili stranac ili totalni *****

VAG Zitarice Q2
http://www.erepublik.com/en/company/vag-zitarice-q2-182873

Nadam se da ce se Bexon udostojiti dignuti cijenu na preporucenu (i prije svega dogovorenu)
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by ivek81cro uto vel 17 2009, 22:08

Da, a vidi samo kako su se ponovo pojavile COMMODITY i FEEL GOOD grain sada kad im odgovara veca cijena.

Ako je Bexonu u interesu nasa ekonomija, nadam se da ce se pridruzit ostalima.

I ja molim nase food tvrtke da podrze domace proizvodjace graina.
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by metak uto vel 17 2009, 23:03

Feel Good Grain - 1.45
Commodity GRAIN- 1.48

Super, prvi dan da nisam prodao nista...
metak
metak

Male Broj postova : 6
Age : 39
eRepublik lokacija : Sjeverozapadna Hrvatska
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by ivek81cro uto vel 17 2009, 23:09

metak je napisao/la:Feel Good Grain - 1.45
Commodity GRAIN- 1.48

Super, prvi dan da nisam prodao nista...

ove dvije firme su strane, nadam se da ce ih bojkotirat, a sto se tice prodaje, znalo je meni proci i 3,4,5... dana da nista ne prodam. To nije nista cudno. Sad su vjerovatno i food firme pune zaliha, sto graina, sto hrane. Treba malo strpljenja.

A i treba vidjet kako ce sad ova "akcija" proci, treba cekat dan dva da se pokaze.
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by metak uto vel 17 2009, 23:34

ivek81cro je napisao/la:
metak je napisao/la:Feel Good Grain - 1.45
Commodity GRAIN- 1.48

Super, prvi dan da nisam prodao nista...

ove dvije firme su strane, nadam se da ce ih bojkotirat, a sto se tice prodaje, znalo je meni proci i 3,4,5... dana da nista ne prodam. To nije nista cudno. Sad su vjerovatno i food firme pune zaliha, sto graina, sto hrane. Treba malo strpljenja.

A i treba vidjet kako ce sad ova "akcija" proci, treba cekat dan dva da se pokaze.

Imam ja vremena cekati, nije meni hitno.
metak
metak

Male Broj postova : 6
Age : 39
eRepublik lokacija : Sjeverozapadna Hrvatska
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by IVAN RADMAN sri vel 18 2009, 04:14

ercegovac.hr je napisao/la:Ništa, moj je prijedlog da riješimo ovo šta imamo na lageru sad 0.59, i da onda polako dizemo cijenu kroz par dana, prvo na 0.65 pa na 0.7

Ma kroz kojih par dana???Mi smo SAD i OVDJE...Nema tu par dana....idemo radikalno..odmah..

IVAN RADMAN

Male Broj postova : 100
Age : 48
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248788

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by IVAN RADMAN sri vel 18 2009, 04:22

ivek81cro je napisao/la:
metak je napisao/la:Feel Good Grain - 1.45
Commodity GRAIN- 1.48

Super, prvi dan da nisam prodao nista...

ove dvije firme su strane, nadam se da ce ih bojkotirat, a sto se tice prodaje, znalo je meni proci i 3,4,5... dana da nista ne prodam. To nije nista cudno. Sad su vjerovatno i food firme pune zaliha, sto graina, sto hrane. Treba malo strpljenja.

A i treba vidjet kako ce sad ova "akcija" proci, treba cekat dan dva da se pokaze.


Moram vas razocarati.Nije ovo akcija...vec spasavanje vasih investicija,vaseg ulozenog vremena,placa vasih radnika...Strpljenje traziti ispred zenskog WC-a.Ovdje nema milosti.

HRVATSKI AGRAR MORA STATI NA NOGE....ako mi necemo..nece nitko decki....

Vjerujte mi,nemamo nista osim nas samih....nazalost...A ako smo slozni i zajedno..jaci smo od engleskih,americkih,spanjolskih i ostalih pizdeka.

PREDAJU VAM NE NUDIM!!

IVAN RADMAN

Male Broj postova : 100
Age : 48
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248788

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by ivek81cro sri vel 18 2009, 12:51

[quote="IVAN RADMAN"]
ivek81cro je napisao/la:

HRVATSKI AGRAR MORA STATI NA NOGE....ako mi necemo..nece nitko decki....

Vjerujte mi,nemamo nista osim nas samih....nazalost...A ako smo slozni i zajedno..jaci smo od engleskih,americkih,spanjolskih i ostalih pizdeka.

PREDAJU VAM NE NUDIM!!

Pa nije nam ni u cilju predat se, samo trebaju svi ustrajat u tome, uz podrsku food industrije, naravno. treba malo poradit jos na tom nasem zajednistvu.

I BD Psenicu bi molio da se prikljuci ako je to moguce.

Hvala


Zadnja promjena: ivek81cro; sri vel 18 2009, 20:49; ukupno mijenjano 1 put.
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by Jman09 sri vel 18 2009, 17:28

Pozdrav svim svim vlasnicima grain tvrtki i forumašima koji sudjeluju u ovoj raspravi. Ja sam vlasnik tvrtke VAG Zitarice koja je spomenuta u jednom od prijašnjih postova. Korigirao sam cijenu svog grain tek sinoć nakon što su mi Ivan Radman i GDF Investmen Gropu poslali pm. Nisam ranije reagirao jer sam zbog nekih poslovnih obveza morao ići u zg te sam skoro u potpunosti bio bez neta i slobodnog vremena za igru i forum zadnjih 2 i pol dana.

Zato se ovdje i sada ispričavam vlasnicima grain kompanija i onima kojih se ovo tiče. Nije mi namjera rušiti cijene i za to sam da se dogovore cijene graina za HR tržište. Cijene koje sam spreman poštovati, i po njima poslovati. study
Jman09
Jman09

Male Broj postova : 20
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia, Slavonia
Registration date : 16.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1251298

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by ivek81cro sri vel 18 2009, 20:46

nemas frke, glavno da se drzimo dogovora.

Hvala i BD Psenici sto su se ukljucili.
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by bekson pet vel 20 2009, 09:20

Pozdrav od mene opet. Nije me bilo neko vrime na netu i u igri, ali eto samo da javim kako je i bd Psenica prihvatila dogovorene cijene i drzi se toga. Cijena Q2 graina je od 1.1-1.2.
Kao sto ste i sami vidjeli imali smo dosta kompanija i na trzistu proizvodaca je vladao kaos, sto se tice dampinga cijena. Sad je trziste stabilno i nadam se da ce tako i ostati.
bekson
bekson

Male Broj postova : 20
Age : 47
eRepublik lokacija : Split, Dalmacija
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by rocker-ma pet vel 20 2009, 13:04

Sad vidim da svi drže cijene i moram priznati da sam od povećanja cijena prodao 520 graina bez da sam povukao ikakve veze...čudno mi malo, iako znam da sam prvi na listi, pa možda zato, kad meni za 2 dana ode sva pšenica nekom drugom će krenuti. Ja sam prezadovoljan, i mislim da i ostali prodaju nešto, ako ništa bar da plaće pokrivaju, što je najbitnije, ako se pritom malo gomila graina, nikom ništa, ionako predviđam povećanje ljudi u eHrvatskoj te potražnju veću za foodom, otvaranje još 2-3 food firme, i tako dalje...samo da se ne otvaraju više grain firme...ako ništa, lako ja prodam 1000 stocka za gold nekom vani, ako baš bude kriza. To vam je najlakše, samo morate ispod cijene ići.

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by metak pet vel 20 2009, 13:56

Eto, ja od povecanje nisam prodano NITI JEDAN JEDINI GRAIN!

BTW., malo mi glupo zvuci sada kada kazes da nisi povukao nikakve veze, a jucer na chatu kada sam ti se pozalio da nista nisam prodao od snizavanja si rekao "jbg, imam veze".
metak
metak

Male Broj postova : 6
Age : 39
eRepublik lokacija : Sjeverozapadna Hrvatska
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by rocker-ma pet vel 20 2009, 15:22

Pa očito nemoram nikog moliti da mi kupi...tu su dvojica kojima treba sa Q3 i Q4 foodom, te još neki koje nemam pojma tko su kupuju očito s prvog na listi...kažem ti, znam starije igrače i to je to, oni mene znaju pa kupuju od mene. Da pošaljem nekom samo da kupi od mene vjerojatno bi uzeo 100 bez da gleda cijenu ako mi je baš kriza.

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by Marko Ivica pet vel 20 2009, 18:01

Je, tu je upravu.......
Ja obično kupujem od njega kad moja grain firma nema dosta graina........

Marko Ivica

Broj postova : 18
Age : 46
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 25.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by rocker-ma sub vel 21 2009, 21:05

I ne samo ti... Smile

rocker-ma

Broj postova : 298
Age : 36
eRepublik lokacija : South Dalmatia
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by ivek81cro sub vel 21 2009, 23:01

bitno je da se proda, i ja sam imao jednu prodaju kod nas tako da me to vratilo u zivot, a kad je frka prodam u americi da pokrijem place. Sreca da imaju veliko trziste pa se brzo proda ali cijena im nije najjaca strana, a sta ces. Recesija je Smile
ivek81cro
ivek81cro

Male Broj postova : 97
Age : 42
eRepublik lokacija : Hrvatska-centralna
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by IVAN RADMAN ned vel 22 2009, 04:22

Ja kao inicijator ,nisam niti 1-og raina prodao na marketu.Nemojte biti razicarani,novi projekt je na pomolu,

IVAN RADMAN

Male Broj postova : 100
Age : 48
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248788

[Vrh] Go down

Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5) Empty Re: Minimalna cijena graina (Q1, Q2, Q3, Q4 i Q5)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.