Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit?

+6
drBozaChaos
shampinjon
Damjan Grozni
baaron
Selector
imekojesepamti
10 posters

Go down

kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit? Empty kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit?

Postaj by imekojesepamti pon sij 19 2009, 19:31

Vratio nam se MM što odmah znači da će trajat neko vrijeme da se valute stabiliziraju.

Moja zapazanja. Vidim da je u Hrvatskoj HNB postavio vrijednost kune na 0.020 golda što je jako pametan potez jer je prije ovoga bila većinom na 0.019 i time zapravo jača kuna. Al vidjet ćemo dal će se to održat u nardnim danima.

Rumunjska valuta je ostala ista i tamo njihova drzavna banka isto diktira cijenu, ali oni su ostavili isto kao prije.

U Norveskoj s druge strane nema kontrole od strane drzave i 1 NOK je trenutno 0.025-0.026 dok je prije bila 0.02-0.022.


Jel ima netko iskustva s drugim državama?
imekojesepamti
imekojesepamti

Broj postova : 239
Age : 36
eRepublik lokacija : Zagreb
Registration date : 09.12.2008

[Vrh] Go down

kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit? Empty Re: kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit?

Postaj by Selector pon sij 19 2009, 22:30

evo ja sam se malo poceo igrat s tim valutama. nisam nikako zadovoljan sa svedjanima, izgleda tamo ima pametnih ljudi, stanje je gotovo isto Smile fino sam zaradio na spanjolcima i argentincima za sad a od indijaca nisam imao puno koristi. sad neko ce se mozda smijat kako ja velim fino ali mene veseli svaka dobivena lipa na mojih pet i kusur golda Smile
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit? Empty Re: kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit?

Postaj by baaron pon sij 19 2009, 23:05

Sto znaci to "kuna jaca"?
Evo npr. dolar stoji tako da je 1 USD = 0.015 GOLD i 1 GOLD = 67.4 dolara sto je odnos 1:1.01
Znaci li to da mi rasturamo Amerikance? A ja u Americi radim za 0.5 GOLDa dnevno.

Rumunji isto imaju 1 RON = 0.017 GOLD i odnos 1:1.05
Znaci li to da i njih rasturamo jakom kunom?
Tamo sam isto radio za 0.5 GOLDa dnevno.

Ja mislim da bi trebalo staviti
1 HRK = 0.017 GOLD
i zatim izjednaciti kupovni i prodajni tecaj na 1:1.01 - 1:1.05.
To bi znacilo da je 1 GOLD = 59.41 - 61.76 HRK.

Na taj nacin cemo i lakse izvoziti. Kad se vratimo s GOLDom iz neke strane zemlje u HRV, vratit cemo se s vise kuna nego u slucaju da nam je tecaj 1:1.13 ili 1 HRK = 0.02 GOLD.

E da, jos nesto. Ako je toliko bitna "jaka kuna", ajmo staviti 1 HRK = 1 GOLD:) Ja bi vise volio da je
1 HRK = 0.0001 GOLD. Uz pretpostavku da svi znamo biti umjereni i zadrzati cijene na trzistu kakve su sada, Hrvati bi s tim tecajem bili najbogatiji ljudi u eRepubliku:) Na kraju bi nam drzavna valuta bio GOLD Razz .

baaron

Broj postova : 77
Age : 24
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 02.01.2009

[Vrh] Go down

kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit? Empty Re: kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit?

Postaj by Damjan Grozni pon sij 19 2009, 23:39

evo ja zadnjih sat vremena trejdam esp-om

zaradio sam 1.5 golda a poceo sam sa 0.5 golda
moglo se zaraditi i vise da sam imao pocetni kapital...sada polako potraznja prestaje tako da cu prestati za danas

moj savjet je da trazite sto jacu valutu i idealan je omjer ako uspijete zaraditi 10% od ulozenog po transakciji...sada bi se moglo na nekim valutama navuci i do 20% ali opet gledajte samo one koje su aktivne i gdje je obrtaj love cesci
Damjan Grozni
Damjan Grozni

Broj postova : 32
Age : 42
eRepublik lokacija : centralna Hrvatska
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit? Empty Re: kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit?

Postaj by Selector uto sij 20 2009, 18:30

evo od sinoc sam se i ja ukljucio aktivno u MM i bogme igra postade debelo zanimljivijom

ajmo iskusnjare. ko ce pokupovat one indijske rupije ili kak se vec to zove. smetaju im tamo happy happy
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit? Empty Re: kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit?

Postaj by shampinjon uto sij 20 2009, 19:09

baaron je napisao/la:
Ja mislim da bi trebalo staviti
1 HRK = 0.017 GOLD
i zatim izjednaciti kupovni i prodajni tecaj na 1:1.01 - 1:1.05.
To bi znacilo da je 1 GOLD = 59.41 - 61.76 HRK.
nitko ti ne brani da doneseš vriću kuna/golda i staviš ih na monetary market za 0,017golda/59,41kuna... Wink

shampinjon

Broj postova : 35
Age : 103
eRepublik lokacija : hrvatska
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit? Empty Re: kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit?

Postaj by drBozaChaos uto sij 20 2009, 19:17

ja još nikako nisam shvatio taj MM happy happy ,jel vi prodajete GOLD za HRK ili obrnuto?
Znam,ispadam glup,ali to je jedino što nisam još shvatio u ovoj igri!
drBozaChaos
drBozaChaos

Broj postova : 88
Age : 28
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 10.12.2008

[Vrh] Go down

kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit? Empty Re: kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit?

Postaj by shampinjon uto sij 20 2009, 19:22

drBozaChaos je napisao/la:ja još nikako nisam shvatio taj MM happy happy ,jel vi prodajete GOLD za HRK ili obrnuto?
Znam,ispadam glup,ali to je jedino što nisam još shvatio u ovoj igri!
princip ti je kao kod svake trgovine... prodaješ skupo, kupuješ jeftino... Wink
ja prodajem recimo i kune i golde i sve ostale valute na kojima mogu zaraditi... odnos nije 1:1, već recimo 1:1,07 i to ti je zarada... znači tih 7 posto...

shampinjon

Broj postova : 35
Age : 103
eRepublik lokacija : hrvatska
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit? Empty Re: kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit?

Postaj by drBozaChaos uto sij 20 2009, 20:19

ok,tnx,sad sam sve skužio Smile,idem se i ja okušati!
drBozaChaos
drBozaChaos

Broj postova : 88
Age : 28
eRepublik lokacija : Slavonija
Registration date : 10.12.2008

[Vrh] Go down

kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit? Empty Re: kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit?

Postaj by Friend čet sij 22 2009, 23:08

Friend
Friend

Broj postova : 93
Age : 35
eRepublik lokacija : Hrvatska centar
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1247946

[Vrh] Go down

kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit? Empty Re: kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit?

Postaj by shampinjon sub sij 24 2009, 21:14

bogme kaotično na hr tržištu... HNB se povuka... scratch

shampinjon

Broj postova : 35
Age : 103
eRepublik lokacija : hrvatska
Registration date : 13.12.2008

[Vrh] Go down

kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit? Empty Re: kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit?

Postaj by 12345 sub sij 24 2009, 22:09

Ma nije se povuko nego nakon par dana maknu tvoju ponudu ako ne uspijes sve prodat, nakon toga ju ponovo stavis i sve je dobro.
12345
12345

Male Broj postova : 164
Age : 25
eRepublik lokacija : 5587
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit? Empty Re: kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit?

Postaj by Roby Petric sub sij 24 2009, 23:42

Kao što reče Dorijan...Smile
Roby Petric
Roby Petric
Admin
Admin

Male Broj postova : 688
Age : 45
eRepublik lokacija : Varaždin, Hrvatska
Registration date : 20.08.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/532651

[Vrh] Go down

kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit? Empty Re: kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit?

Postaj by zedd1337 pon sij 26 2009, 22:38

Hm, ne znam gdje da smjestim pitanje/prijedlog.
Da li mislite da bi bila dobra ideja da se dozvole ponude s 4 decimalna mjesta?
Npr. ne može se staviti 1 HRK = 0.0189 gold, nego samo 1 HRK = 0.018 gold ili 1 HRK = 0.019 gold. Za drugo tržište nisu potrebne ni 3 decimalna mjesta nego samo 2.
zedd1337
zedd1337

Male Broj postova : 88
Age : 36
eRepublik lokacija : Central Croatia
Registration date : 11.12.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1248636

[Vrh] Go down

kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit? Empty Re: kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit?

Postaj by Roby Petric pon sij 26 2009, 23:36

Bilo bi dobro, jednom vec jesu prosirivali (negdje u srpnju, cini mi se), jer su dvije decimale bile premalo. U svakom slucaju lakse bi se odrzavao tecaj...
Roby Petric
Roby Petric
Admin
Admin

Male Broj postova : 688
Age : 45
eRepublik lokacija : Varaždin, Hrvatska
Registration date : 20.08.2008

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/532651

[Vrh] Go down

kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit? Empty Re: kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit?

Postaj by Selector uto sij 27 2009, 01:31

decki u vezi ovog, vidio sam za vikend dosta ponuda kuna na trzistu
nakon nekih prica malo sam se uznemirio ali valjda je sve ok...

mozda su te silne ponude rezultat tutorijala koji su stavljeni pa su se novi igraci poceli zabavljat na monetariju

evo ako si smijem dopustiti jedan savjet: nemojte samo na hrvatskom trzistu raditi. ulazite i na druga.

sto vise trzista to vam je rizik manji. primjerice na pakistanskom mozete jako puno zaraditi samo je problem sto cete tesko prodati gold. imate i drugih gdje je sigurna zarada ali mala tipa amerika i slicno

dakle nemojte samo sa kunama raditi nego i sa drugima
savjetujem da prodajete u bar pet sest velesila i recimo uzmete nekog rizicnog. na pocetku ide mrvu po mrvu ali kad pocne.... Wink

p.s. sad sam se sjetio , roby visim ti 0.01 onih brazilskih happy happy
Selector
Selector
Admin
Admin

Broj postova : 318
Age : 40
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 04.01.2009

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1268934

[Vrh] Go down

kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit? Empty Re: kaos na Monetary marketu i kako ga iskoristit?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.