Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mađarsko otvoreno pismo

5 posters

Go down

Mađarsko otvoreno pismo Empty Mađarsko otvoreno pismo

Postaj by Burin ned oľu 15 2009, 16:04

Evo poticaja na temu koja je, mislim, mnogima zanimljiva. Koliko znam, Mađari ovo ne mogu vidjeti. Ako admini misle drukčije, neka brišu temu!

Dakle:

- Pismo izvana izgleda kao poluočajnički korak, kako nema komunikacije sa zvaničnim vlastima, pokušava se na ovaj način smiriti tenzija?!

- Hoće li daljnju šutnju e-hr vlasti mađari shvatiti kao jasan uvod u rat?!

- Kakva li je dugoročna koncepcija e-hr: zemlja je u atlantisu, no vode se žestoke borbe, a u praksi smo izgleda neutralni, ono vojske što se pošalje na ispomoć izgleda nitko ne shvaća kao značajan faktor... Budući da držimo malo regija, svaka od njih je izložena s više strana, stvari se okolo živo odvijaju, a mi naprosto kao da boga molimo da nas nitko nikad ne napadne... Shocked

Burin

Broj postova : 38
Age : 56
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Mađarsko otvoreno pismo Empty Re: Mađarsko otvoreno pismo

Postaj by Nizzde ned oľu 15 2009, 16:38

ja tu ništa ne kužim kaj ti želiš reći sry

eHrvatska je u Atlantisu i jako smo cijenjeni u svijetu

" ono vojske što se pošalje na ispomoć izgleda nitko ne shvaća kao značajan faktor"

ono vojske šta se pošalje je preko 200 vojnika koji su raspoređeni u Gardiskim brigadama ,ljudi koji su aktivni svaki dan i odrađuju svoj posao odlično
+ igrači koji nisu u GB
eHr vojska je jedna od najbolje organiziranih u eR

"stvari se okolo živo odvijaju, a mi naprosto kao da boga molimo da nas nitko nikad ne napadne... "

nitko nije lud da nas napadne kad imamo MPP s 2 najjače države u eR
a ni mi nismo ludi da napadamo Sloveniju ili Mađarsku koje također imaju hrpu MPP

Nizzde

Male Broj postova : 162
Age : 68
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 14.12.2008

[Vrh] Go down

Mađarsko otvoreno pismo Empty Re: Mađarsko otvoreno pismo

Postaj by jakov majkilavelich ned oľu 15 2009, 16:46

Definitivno se slažem da je ovo tema za raspravu.

jakov majkilavelich

Male Broj postova : 13
Age : 44
eRepublik lokacija : northwest croatia
Registration date : 22.02.2009

[Vrh] Go down

Mađarsko otvoreno pismo Empty Re: Mađarsko otvoreno pismo

Postaj by jakov majkilavelich ned oľu 15 2009, 16:56

Činjenica je da smo svi pozvani da se vratimo u Hrvatsku zbog potencijalnog napada Mađara, koji potez sa naše strane je izazvao ovo njihovo otvoreno pismo.

Mene zanima da li je nama kao članici ATLANTIS-a zabranjeno imati bilateralne razgovore i dogovore s Mađarima?

Sama činjenica da su oni dio PEACE-a, ne mora biti zapreka, jer i Slovenija je dio PEACE-a pa smo s njima sklopili Non-Aggression Pact (sporazum o nenapadanju ili slično). Možda bi sličan dogovor s Mađarima bio moguć i možda bi nam sličan dogovor bio u nacionalnom interesu, jer bi imali osiguranu zapadnu i sjevernu granicu, što bi nam omogućilo da se lakše posvetimo susjednom Balkanu.

Zanima me što Vi mislite..

jakov majkilavelich

Male Broj postova : 13
Age : 44
eRepublik lokacija : northwest croatia
Registration date : 22.02.2009

[Vrh] Go down

Mađarsko otvoreno pismo Empty Re: Mađarsko otvoreno pismo

Postaj by 12345 ned oľu 15 2009, 17:09

Mislim da sad najmanje trebamo rat sa Madjarima iz jednostavnog razloga sto su se previse nakotili, ali opet moramo biti jako oprezni jer su oni PEACE a svi znamo kakvim se sve niskim taktikama oni sluze da bi ostvarili svoje ciljeve.
12345
12345

Male Broj postova : 164
Age : 25
eRepublik lokacija : 5587
Registration date : 11.12.2008

[Vrh] Go down

Mađarsko otvoreno pismo Empty Re: Mađarsko otvoreno pismo

Postaj by Nizzde ned oľu 15 2009, 17:18

Kako bi reagirali u Atlantisu da napravimo sporazum o nenapadanju?
Zbog Mađarske bi izgubili povjerenje ostalih članica Atlantisa
napad mađarske na Hrvatsku bi bilo samoubojstvo

Nizzde

Male Broj postova : 162
Age : 68
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 14.12.2008

[Vrh] Go down

Mađarsko otvoreno pismo Empty Re: Mađarsko otvoreno pismo

Postaj by jakov majkilavelich ned oľu 15 2009, 17:49

Slažem se s tobom da je nama ATLANTIS važniji od bilo kakvog dogovora s Mađarima i da je trenutno jedino jamstvo naše sigurnosti, jer okruženi smo potencijalnim neprijateljima: Mađarska, Italija, Slovenija, Srbija svi su ili dio PEACE-a ili njemu naginju.

U biti i ja postavljam pitanje da li je sporazum o nenapadanju uopće moguć s obzirom na naše članstvo u ATLANTIS-u?

jakov majkilavelich

Male Broj postova : 13
Age : 44
eRepublik lokacija : northwest croatia
Registration date : 22.02.2009

[Vrh] Go down

Mađarsko otvoreno pismo Empty Re: Mađarsko otvoreno pismo

Postaj by Burin ned oľu 15 2009, 17:51

nizzde, moguće da vojska pravi veliku pomoć saveznicima, ali ja se držim činjenica: ne vidim da se itko ljuti zbog toga. u nekim drugim ratovima vidim da se naglas izražava zadovoljstvo ili nezadovoljstvo.

možda to ide diplomatskim kanalima, ne znam. ali nisam vidio da je itko dobronamjeran prema nekom drugom tko mu čini ozbiljnu štetu.

dakle:

- ili smo mi zaista jaki, činimo ozbiljnu štetu nekim zemljama peace-a i one su ljute i jedva čekaju da se osvete
- ili je šteta koju činimo zanemarljiva pa nitko ne obraća pozornost na nas

ako ima neka treća mogućnost, kažite...

ovaj komentar o gubljenju povjerenja po meni i jest ključno pitanje.

recimo konkretno rumunjska - napadnuta s nekoliko strana, prije par dana očajnički pozivala u pomoć (dobro, možda je bilo fingirano, ali su se upeli i napravili cijeli TO u pakistanu i sad pakistan stalno napada indoneziju očito da bi rasteretio rumunjske fronte) - kako će rumunji gledati na to ako se mi definitnvo odredimo da se nećemo udružiti s njima protiv mađara? hoće li oni nama pomoći kad nam stvarno zagusti?

općenito, hoćemo li moći plivati u toj defakto neutralnosti, ili je možda ratovanje u okviru bloka u stvari sigurnije za državu?

Burin

Broj postova : 38
Age : 56
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Mađarsko otvoreno pismo Empty Re: Mađarsko otvoreno pismo

Postaj by jakov majkilavelich ned oľu 15 2009, 17:56

Isto tako je pravo pitanje što uopće žele Mađari od našeg vodstva?

Ni njima ni nama se ne isplati biti agresor.. zbog mpp-ova.

A s obzirom na njihov broj i konstantan rast njihove vojne moći u odnosu na nas, jer konstantno su u ratu i stječu exp. bez da moraju napuštati svoje kompanije, u eventualnoj promjeni globalne vojne ravnoteže mogli bi postati joše veća prijetnja nego što su sad.

jakov majkilavelich

Male Broj postova : 13
Age : 44
eRepublik lokacija : northwest croatia
Registration date : 22.02.2009

[Vrh] Go down

Mađarsko otvoreno pismo Empty Re: Mađarsko otvoreno pismo

Postaj by jakov majkilavelich ned oľu 15 2009, 18:04

@Burin

vezano za tvoj komentar želim samo napomenuti da sporazum o nenapadanju može biti tako sastavljen da ne utječe na ispunjavanje naših obveza prema ATLANTIS-u, čak ni na to da hrvatska i mađarska vojska ratuju jedna protiv druge na npr. mađarsko-rumunjskom front-u, jer primjerice sporazum o nenapadanju može samo značiti da hrvatska kao država neće napadati mađarske regije i obrnuto mađarska, hrvatske regije.

Navodim gore navedeno samo primjerice..

Uostalom takvi sporazumi se uvijek sklapaju na određeno vrijeme, pa se nakon toga može odlučiti da se isti ne produžuju ako to više ne bude odgovaralo interesima zemlje potpisnice..

Ovo sve govorim informativno bez da ikoga nagovaram da sklopimo sporazum s Mađarima... (nisam siguran da li nam je ikakav sporazum s njima u interesu, što ni ne mogu biti jer ne sudjelujem u vanjskoj politici naše države)

Ovime želim samo potaknuti raspravu o temi,

jakov majkilavelich

Male Broj postova : 13
Age : 44
eRepublik lokacija : northwest croatia
Registration date : 22.02.2009

[Vrh] Go down

Mađarsko otvoreno pismo Empty Re: Mađarsko otvoreno pismo

Postaj by jakov majkilavelich ned oľu 15 2009, 18:08

Slažem se i s Dorian-om da su Mađari dio PEACE-a, a da se PEACE (posebno Indonezija i Italija) izvrsno služi propagandom u ostvarenju svojih ciljeva. Što se posebno dobro vidi u SAD-u trenutno, gdje svojom propagandom ubijaju moral prosječnih amerikanaca.


Zadnja promjena: jakov majkilavelich; ned oľu 15 2009, 18:13; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : ispravljanje gramatičkim pogrešaka)

jakov majkilavelich

Male Broj postova : 13
Age : 44
eRepublik lokacija : northwest croatia
Registration date : 22.02.2009

[Vrh] Go down

Mađarsko otvoreno pismo Empty Re: Mađarsko otvoreno pismo

Postaj by Burin ned oľu 15 2009, 20:38

jakov,

vjerujem ti na riječ da sporazum o nenapadanju može biti tako sastavljen, no ja bih ponovno sažeo svoje pitanje: pruža li nam neutralnost sigurnost?!

Burin

Broj postova : 38
Age : 56
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 11.02.2009

[Vrh] Go down

Mađarsko otvoreno pismo Empty Re: Mađarsko otvoreno pismo

Postaj by Nizzde ned oľu 15 2009, 20:52

Burin je napisao/la:jakov,

vjerujem ti na riječ da sporazum o nenapadanju može biti tako sastavljen, no ja bih ponovno sažeo svoje pitanje: pruža li nam neutralnost sigurnost?!

nikako ...... neutralnost je samoubojstvo bili bi glavna meta

Nizzde

Male Broj postova : 162
Age : 68
eRepublik lokacija : Hrvatska
Registration date : 14.12.2008

[Vrh] Go down

Mađarsko otvoreno pismo Empty Re: Mađarsko otvoreno pismo

Postaj by jakov majkilavelich ned oľu 15 2009, 23:03

Apsolutno se slažem s Vama da nam neutralnost ne pruža sigurnost.. jer u ovoj igri (može se reći na žalost, ali i ne mora) tko ne ratuje ne napreduje..
međutim.. treba biti jako pažljiv protiv koga ratovati i kako.. i s kojim povodom.. Američki primjer najbolje pokazuje kako se ne treba ratovati..

Točno je neki će reći da ratujemo (barem to vrijedi za vojnike) za saveznike, ali Hrvatskoj u ovoj igri po mom mišljenju treba pravi rat u kojem ćemo moći ratovati iz Hrvatske koristeći naše bolnice, ali PEACE dosad nikad nije izravno napao nijednu državu ATLANTIS-a koja ima aktivne mpp-e, pa se postavlja pitanje kako da dobijemo rat koji nam treba.

p.s. pitanje rata i eventualne neutralnosti je možda tema odvojena od pitanja hrvatskih odnosa s eMađarskom, pa se pitam jesmo li otišli malo s glavne teme

jakov majkilavelich

Male Broj postova : 13
Age : 44
eRepublik lokacija : northwest croatia
Registration date : 22.02.2009

[Vrh] Go down

Mađarsko otvoreno pismo Empty Re: Mađarsko otvoreno pismo

Postaj by TeraBajt pon oľu 16 2009, 10:36

mađari samo žele da mislimo kako nas neće napasti, i onda kad ćemo spavati, klat će nas ugarske nindže.
TeraBajt
TeraBajt

Male Broj postova : 44
Age : 59
eRepublik lokacija : Croatia, Central Croatia
Registration date : 01.02.2009

[Vrh] Go down

Mađarsko otvoreno pismo Empty Re: Mađarsko otvoreno pismo

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.