Erepublik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrsta igrice ?

+3
cmdgeneralmarka
Sucko
El croat
7 posters

Go down

Vrsta igrice ? Empty Vrsta igrice ?

Postaj by El croat sub sij 17 2009, 14:18

Prateci ovaj forum, razgovarajuci s nekim igracima i citajuci novinske clanke uglavnom vezane za ratovanja i vanjsku politiku nije bilo tesko uvidjeti da postoje mnogi koji su za velike imperijalisticke podhvate, dok s druge strane postoje oni koji bi da esvijetom zauvijek vlada blazeni mir. Zato bih volio vidjeti pod ovom temom kako vi tj. kako vecina dozivljava ovu igru...

Dalje, mislim da je dobro da se u igru ne unosi previse RL emocija jer to umanjava ukupno zabavu, ali takvo nesto vrijedi i za one koji na sam spomen rata reagiraju sa zgrazavanjem npr. Marko kaze: "ajmo napast srbiju ili sta ja znam, izrael" a odgovor dobije od Jeremije: " ma odjebi fasistu jedan svoje komplekse lijeci nedje drugo ha,bu". Ovdje upravo RL s IG nemijesa Marko (tj. mijesa Jeremija) ukoliko Marko kao razlog napada na srbiju navodi to da bi korist hrvatske mogla biti velika, da su srbi u neprijateljskom savezu ili sl. sve dok se nespominje nikakvog neprijateljstva iz RL proslosti. Ukoliko nema adekvatnog razloga i apostrofira na RL neprijateljstvo onda je ipak upravu Jeremija. Malo sam se previse raspisao ( tako je uvijek subotom i nedjeljom ujutro poslije burnih nociju) Smile

Ono sto bi htio da mi objasnite jest: Jeli imperijalizam tj. zelja jedne drzave da otme prostore drugoj kako bi samo bila mocnija, krsi pravila nekog emorala i univerzalnog ljudskog morala uopce, jer ratom cinimo bas ono sto drugi najmanje zeli. Sjecam se kad su mi ljudi slali poruke dok sam igrao bitefight: "nemoj me napadat, joj kako si bezdusan, ovo ono" i kad takvo nesto procitam ono budem WTF -_-'. Koji k**** igras ovo uopce !!! Ali obicno sam takve i prestao napadat :S

Dakle, u eRepubliku: rat- u okvirima loseg ili ne tako loseg ? : )
rat ili kazna kazna kazna
El croat
El croat

Male Broj postova : 84
Age : 33
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 30.09.2008

[Vrh] Go down

Vrsta igrice ? Empty Re: Vrsta igrice ?

Postaj by Sucko sub sij 17 2009, 14:36

Kao prvo ovo je igra, igra u kojoj je svrha da budu problemi, inace nebi bilo zanimljivo. Zamislite situaciju, gdje imate idealnu ekonomsku situaciju. Svatko ima idealnu placu za svoj skilll, vlasnici kompanija imaju ok profit. Upoce se nemoraju brinuti. Ministri ekonomije nebi morali postojati. Takoder, zamislite da nema ratova upoce, da svi zele mir, kompanije oruzja nebi morale ni postojati, kao ni ministri obrane, kao niti jedan veliki dio zabave ove igre. Takoder, upoce se nebi morali muciti sa onim bolnicama i sistemima. Jeli bi jeftinu hranu i slicno....super, zar ne?
Takoder, zamislite vlast u samoj jednoj stranci, svi se medusobno super slazu, svi imaju istu ideologiju. Zamislite nakon toga medije, novine se upoce nebi gotovo morale pisati, jer se najcesce pisu u svrhu da se rijesi neki problem.
Takoder, koliko god mi mrzili takeovere, oni donose veliku zanimljivost u ovoj igri, kada ona manjina koja je prije vladala izgubi vlast, pocinje se inatiti, i tu zaista pocinje prava zabava. Pa tako kada smo mi napravili takeover u JAR-u, ovi su nas stalno napadali, sada kada smo dobili Hrvatsku, ti stari ljudi iz JAR-a mi se javljaju kako je sada u JAR-u totalno dosadno, nema zanimljivosti kao prije. Prije je svaki clanak u JAR-u imao najmanje 50 komentara, sada se upuce nekomentira. To je ono sto zelim reci.
Kada bi eRepublik tako izgledao, ljudi sa celicnim zivicima bi ovo igrali, a sve ono gore sto smo mi napisali, zapravo od pocetka igre se pokusava dostici, ali su tu uvijek novi problemi, koji su zapravo i smisao i uzitak ove igre.
Bolje da se ratuje u igri, nego u RLu. Smile
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Vrsta igrice ? Empty Re: Vrsta igrice ?

Postaj by cmdgeneralmarka sub sij 17 2009, 16:55

jebo bitefight erepublik je bolji 100 puta
cmdgeneralmarka
cmdgeneralmarka

Male Broj postova : 235
Age : 38
eRepublik lokacija : Croatia, Slavonia
Registration date : 13.08.2008

[Vrh] Go down

Vrsta igrice ? Empty Re: Vrsta igrice ?

Postaj by revoluko sub sij 17 2009, 17:56

živi RIZIKO di smo svi u hrvatskoj.
ali triba u riziku bit pametan a pogotovo u erepublici!!
revoluko
revoluko

Broj postova : 78
Age : 42
eRepublik lokacija : croatia, north dalmatia
Registration date : 14.01.2009

[Vrh] Go down

Vrsta igrice ? Empty Re: Vrsta igrice ?

Postaj by El croat sub sij 17 2009, 18:19

Bitefight sam spomenuo samo kao primjer. To sam igrao prije vise od godinu dana. eRepublik je dosta razlicitiji, specifican...
El croat
El croat

Male Broj postova : 84
Age : 33
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 30.09.2008

[Vrh] Go down

Vrsta igrice ? Empty Re: Vrsta igrice ?

Postaj by Azrael sub sij 17 2009, 18:38

Kao sto kaze Sucko, bez ratova je dosadno, a dosadno ujedno znaci i gubitak igraca. Iskreno, ja sam za to da mi napadamo drzave. Ne zato jer imam problema s tom drzavom u RL, vec jednostavno zato jer je ovo igra.

Slazem se da nebi trebali napadati dok ne poslozimo cjelu svoju drzavnu upravu kako treba, ali isto tako smatram da bi, ako nam se ukaze prilika, trebali ratovati.

U RL sam i ja pacifist, i generalno protiv ratova, ali kao sto vec rekoh, ovo je igra, i sto se mene tice, trebamo pokusati sto vise prosiriti teritorij Hrvatske.
Azrael
Azrael

Male Broj postova : 159
Age : 31
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 15.09.2008

[Vrh] Go down

Vrsta igrice ? Empty Re: Vrsta igrice ?

Postaj by revoluko sub sij 17 2009, 19:44

Azrael je napisao/la:Kao sto kaze Sucko, bez ratova je dosadno, a dosadno ujedno znaci i gubitak igraca. Iskreno, ja sam za to da mi napadamo drzave. Ne zato jer imam problema s tom drzavom u RL, vec jednostavno zato jer je ovo igra.

Slazem se da nebi trebali napadati dok ne poslozimo cjelu svoju drzavnu upravu kako treba, ali isto tako smatram da bi, ako nam se ukaze prilika, trebali ratovati.

U RL sam i ja pacifist, i generalno protiv ratova, ali kao sto vec rekoh, ovo je igra, i sto se mene tice, trebamo pokusati sto vise prosiriti teritorij Hrvatske.

potpisujem!
revoluko
revoluko

Broj postova : 78
Age : 42
eRepublik lokacija : croatia, north dalmatia
Registration date : 14.01.2009

[Vrh] Go down

Vrsta igrice ? Empty Re: Vrsta igrice ?

Postaj by John Vorsha sub sij 17 2009, 20:02

Pa ja ovu igru doživljavam kao ostvarenje ambicija koje se u rl-u ne mogu ostvariti. Npr. Rumunjska u stvarnosti nije jaka, a pogledajte je ovdje. Ova igra je prilika "slabima" da se pokažu. Puno mi je zanimljivije vidjeti jednu Švedsku i Rumunjsku kako tamane sve oko sebe nego da je to npr. SAD i Rusija. Što će mi kopija rl-a? Što se napadanja tiče, mislim da je besmisleno ratovati sa nekim samo zato što je netko bahat itd., ali ponekad se i to mora dogoditi. Kao "potencijalne žrtve" u dalekoj budućnosti vidim jedino države koje raspolažu resursima koje mi nemamo. Podržavam samo ratove koji imaju barem neku ekonomsku korist.
John Vorsha
John Vorsha

Male Broj postova : 89
Age : 34
eRepublik lokacija : Croatia, Central Croatia
Registration date : 22.09.2008

[Vrh] Go down

Vrsta igrice ? Empty Re: Vrsta igrice ?

Postaj by Ante Sunara sub sij 17 2009, 20:13

Svi ratovi imaju ekonomsku korist...
Ante Sunara
Ante Sunara

Broj postova : 81
Age : 39
eRepublik lokacija : Croatia, South Dalmatia
Registration date : 12.12.2008

[Vrh] Go down

Vrsta igrice ? Empty Re: Vrsta igrice ?

Postaj by Sucko sub sij 17 2009, 20:30

Istina, bilo kakav rat da vodimo, poceti ce cvjetati kao prvo weapon sektor, gift, hrana, ali vece levele, da, moving takoder. Takoder, moze se izvuc korist ako se osvoji neka regija koja je bogta prirodnim resursima, kao sto su Rumunji napali Rusiju.
Sucko
Sucko
Admin
Admin

Male Broj postova : 2521
Age : 31
eRepublik lokacija : Hrvatska, Central Croatia
Registration date : 24.06.2008

https://hrvatska-erepublik.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Vrsta igrice ? Empty Re: Vrsta igrice ?

Postaj by John Vorsha sub sij 17 2009, 22:01

Ja sam mislio na dugoročno - resurse.
John Vorsha
John Vorsha

Male Broj postova : 89
Age : 34
eRepublik lokacija : Croatia, Central Croatia
Registration date : 22.09.2008

[Vrh] Go down

Vrsta igrice ? Empty Re: Vrsta igrice ?

Postaj by El croat ned sij 18 2009, 12:02

Slazem se s Azraelom u potpunosti!
El croat
El croat

Male Broj postova : 84
Age : 33
eRepublik lokacija : Croatia
Registration date : 30.09.2008

[Vrh] Go down

Vrsta igrice ? Empty Re: Vrsta igrice ?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.